Poradniki zakupowePromocje

10 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem pralko-suszarki

logotyp zakupersi

Zapewne wiesz już, że urządzenie to pomaga zaoszczędzić czas i przestrzeń niezbędne do wysuszenia ubrań po praniu. Już te dwie cechy powodują, że czujesz się zdecydowany by kupić pralko-suszarkę. Jednak czy to wszystkie zalety tej maszyny? Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć o pralkach z funkcją suszarki!
zakup_pralko_suszarki3

Pralko-suszarka – urządzenie o wielu zaletach

1. Oszczędza czas

Pierwszą cechą, na jaką zwraca się uwagę podejmując się zakupu pralko-suszarki, jest oszczędność czasu. Pranie wyciągamy z niej czyste i suche, więc możemy od razu włożyć je do szafy lub założyć na siebie. Nie ma konieczności rozwieszania go na sznurkach i czekania, aż wyschnie samodzielnie.

2. Pomaga utrzymać porządek

Dzięki temu, że nie ma konieczności rozwieszania prania, łatwiej jest nam utrzymać porządek w domu. W wielu gospodarstwach domowych, zwłaszcza a tych w blokach mieszkalnych nie ma przestrzeni na to, by rozwiesić pranie w sposób, który nie będzie zawadzał domownikom. Często robi się to w pokoju dziennym, gdzie rozstawiona suszarka ma wpływ na odbiór pomieszczenia jako zagraconego i zabałaganionego.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

3. Idealna dla alergików

Niektórzy z brakiem osobnej suszarni radzą sobie rozciągając sznurki na pranie w łazience. W ten sposób unikają bałaganu w pokoju, lecz rozwieszanie mokrych ubrań w ciasnym, często słabo wietrzonym pomieszczeniu kąpielowym może być przyczyną powstawania pleśni na ścianach i suficie. Również samo pranie, które w takich warunkach dłużej pozostaje mokre, zaczyna brzydko pachnieć i staje się nieświeże. Wykorzystanie pralko-suszarki niweluje te problemy, co szczególnie docenią osoby uczulone na roztocza i grzyby.

zakup_pralko_suszarki2

4. Dodatkowe opcje

Wiele z oferowanych na rynku pralko-suszarek posiada dodatkowe funkcje, które nie tylko usprawnią sam proces prania i suszenia, ale także zwiększą komfort noszenia wypranych ubranych. Do dyspozycji mamy np. szybkie, parowe odświeżenie niezaplamionej odzieży, usuwania brzydkich zapachów czy zwierzęcej sierści.

5. Zajmuje niewiele miejsca

Urządzenie łączące w sobie funkcję pralki i suszarki posiada rozmiar standardowej maszyny piorącej. Jest zatem doskonałym wyborem do niewielkich mieszkań, w których nie ma przestrzeni na dodatkowe sprzęty.

Zastanawiasz się, jaki model wybrać? Zobacz najlepsze pralko-suszarki w rankingu!

Wady pralko-suszarek

1. Konieczność dzielenia prania na części

Suche pranie zajmuje nieco więcej miejsca niż mokre, dlatego może zdarzyć się, że przed rozpoczęciem programu suszenia będziemy musieli opróżnić bęben z części załadunku, by go nie przeciążyć.

2. Długotrwałe programy prania i suszenia

Chociaż używając pralko-suszarki oszczędzamy czas poświęcany na czekanie, aż pranie wyschnie na powietrzu, sam program urządzanie jest dość czasochłonny. W zależności od tego, jak dużą pojemność ma nasze pranie, może on trwać nawet do 5 godzin.

zakup_pralko_suszarki1

3. Wyższe zużycie prądu i wody

Suszarka w pralko-suszarce wymaga użycia zimnej wody oraz prądu. Nie są to co prawda duże wartości, jednak w przypadku częstego użytkowania różnica może być odczuwalna w rachunkach.

4. Pogniecione ubrania

Używając pralko-suszarki musimy liczyć się z tym, że czeka nas nieco więcej prasowania niż przy standardowym suszeniu odzieży w pozycji rozwieszonej. Należy także pamiętać, że niektóre tkaniny mogą ulec zniszczeniu w suszarce.

5. W przypadku awarii nie działa ani pralka ani suszarka

Nawet jeśli w naszym urządzeniu zepsuje się tylko część susząca, nie będziemy mogli korzystać z funkcji prania aż do momentu naprawienia usterki.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać