Poradniki zakupowe

5 powodów, dlaczego warto kupić płytę indukcyjną do swojej kuchni

akcesoria do domu

DYSKUSJA

W polskich kuchniach znajdziemy trzy główne rodzaje płyt, na których gotujemy posiłki – gazowe, elektryczne i indukcyjne. Dzisiaj przyjrzymy się ostatnim z wymienionych. Odpowiemy także na pytanie, dlaczego warto dać szansę indukcji.

1. Nie posiadasz przyłącza do gazu? To żaden problem!

O ile coraz więcej gospodarstw domowych w naszym kraju posiada dostęp do instalacji gazowych, o tyle na wsiach czy w małych miasteczkach nadal jest on rzadkością. Posiadacze kuchenek gazowych kupują zatem butle gazowe. Nie jest to jednak rozwiązanie najbezpieczniejsze. Wyciek z butli może doprowadzić do wybuchu lub zatrucia. Ponadto, nawet jeśli możemy doprowadzić przyłącze z gazem, to takie rozwiązanie również stanowi duży wydatek. Płyta indukcyjnej potrzebuje tylko prądu.
gotowanie płyta indukcyjna

2. Łatwość w utrzymaniu czystości

Gdy zupa wykipi na kuchence gazowej, sprzątanie może przyprawić o ból głowy. Części pożywienia nie brudzą bowiem tylko obudowę, ale również palniki, dostając się pod nie. To z kolei może sprawić trudności w rozniecaniu ognia. Płyty indukcyjne nie stwarzają takich problemów. Są idealnie płaskie, zatem wystarczy po prostu przejechać po nich szmatką nawilżoną odpowiednim środkiem czystości.

3. Bezpieczeństwo przede wszystkim

W przypadku korzystania z kuchenki gazowej lub elektrycznej chwila nieuwagi wystarczy, by doprowadzić do kontaktu nieosłoniętej ręki z płomieniem lub nagrzaną powierzchnią. W przypadku płyt indukcyjnych to ryzyko praktycznie nie występuje. Działają one bowiem na podobnej zasadzie jak ładowarki indukcyjne do telefonów – podczas przekazywania energii nie dochodzi do zjawiska promieniowania ciepła. Zatem jeśli nawet położymy dłoń na części płyty wykorzystywanej do gotowania – nic złego się nie stanie.

4. Większa efektywność

SMEG płyta indukcyjna podgrzewa wyłącznie powierzchnię, na której postawiliśmy garnek lub patelnię. Dzięki temu, nawet jeżeli średnica naczynia jest mniejsza od średnicy „palnika” – ciepło nie ucieka, jak to się dzieje w przypadku standardowych płyt elektrycznych. Za tym idą niebagatelne oszczędności, które wpłyną na wysokości rachunków.

5. Prosty montaż

Po zainstalowaniu kuchenki indukcyjnej, aby z niej korzystać, wystarczy włożyć wtyczkę do standardowego kontaktu. Nie trzeba martwić się o zakładanie skomplikowanych instalacji. Taka prostota zdecydowanie ułatwia życie i zmniejsza ryzyko powstawania awarii.

Gdzie zaopatrzyć się w płytę indukcyjną?

Nic prostszego! Warto zacząć od przeglądu ofert w internecie, gdzie z łatwością dokonamy selekcji modeli spełniających nasze wymagania.

Firma SMEG oferuje również szereg innych, przydatnych produktów w kuchni tj. lodówki retro oraz designerskie małe AGD, ciekawym przykładem jest czajnik SMEG Dolce & Gabbana.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać