Darmowe próbkiPoradniki zakupowe

7 porad jak łatwo oszczędzać wodę

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

W 2022 roku przeciętny Polak zużywa średnio rocznie 33,7 m​3 wody​. Czy to dużo? Mało? Oszczędność wody to nie tylko niższe rachunki za wodę, ale także ochrona środowiska.

prysznic

1. Prysznic zamiast wanny. Kąpiel w wannie, w ciepłej wodzie, w pianie, bąbelkach to luksus. I takim powinna pozostać – luksusem, a nie codziennością. Wzięcie prysznica to nawet czterokrotna oszczędność wody. Czterokrotna oszczędność pieniędzy, które za nią płacisz.

kran

2. Zakręcaj wodę. Kiedy bierzesz prysznic, zakręcaj wodę, gdy się namydlasz (odkręcaj tylko do spłukiwania). W ten sposób zużyjesz o połowę wody mniej! To samo rób podczas mycia zębów, a nawet mycia rąk! To pieniądze, które zostaną w portfelu.

cięknący kran

3. Usuń wady instalacji. Niedomykające się kurki, kapiące krany, nieszczelności a nawet zbyt stary, zużyty perlator (to małe siteczko na końcu kranu, które napowietrza wodę) to straty. Woda jest cenna (i droga). Nie marnuj jej.

toaleta

4. Nie zawsze spłukuj. Jeśli możesz, unikaj spłukiwania po „jedynce”. Spłukuj tylko po „dwójce”. Jeśli przeszkadza Ci zapach, cóż… przeczytaj następną poradę.

umywalka

5. Wstaw miskę do umywalki. Wodę, która zbiera się w niej po myciu rąk, używaj do spłukiwania toalety po „jedynce”.

mycie warzyw

6. Wodę po płukaniu warzyw i owoców możesz z powodzeniem przeznaczyć do podlewania kwiatków doniczkowych.

zbieranie deszczówki

7. Jeśli masz ogród, zbieraj deszczówkę (na przykład z dachu, ustawiając beczkę pod rynną) i używaj jej do podlewania ogrodu. To darmowe źródło wody!

Bonus: jeśli możesz, wymień zwykły rezerwuar na taki, z małą umywalką, dzięki której po spłukaniu toalety możesz umyć ręce w wodzie, która ponownie go napełnia. To świetne, oszczędne i ekologiczne rozwiązanie.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Darmowe próbki