Poradniki zakupowe

8 pomysłów na prezent z okazji chrztu

chrzest

DYSKUSJA

Dzień Chrztu Świętego to jedna z pierwszych poważnych uroczystości organizowanych dla małego dziecka. Rodzina i bliscy spotykają się i razem cieszą włączeniem maluszka do wspólnoty religijnej. Tego dnia malec otrzymuje mnóstwo różnych prezentów, z których nie zawsze umie jeszcze się cieszyć. Niemniej jednak już wkrótce doceni każdy otrzymany drobiazg. Dziecko będzie szczęśliwe, otrzymując upominki, ale co innego z obdarowującymi. O ból głowy przyprawia wybór odpowiedniego prezentu. Podpowiadamy, jakie upominki warto kupić z tej okazji.
chrzest

1. Pamiątka Chrztu Świętego

Ważną częścią składową prezentu na chrzest jest pamiątka chrztu. W większości wypadków jest to kartka z życzeniami, która swoim wyglądem nawiązuje do tej szczególnej okazji. Warto ją dodawać do każdego upominku, ponieważ dzięki temu po latach dorosły już człowiek nadal będzie mógł wspominać swój chrzest. Obecnie dostępne pamiątki są bardzo różne – nie ograniczają się wyłącznie do kartek. Można znaleźć również pamiątki rzeźbione z metalu lub drewna. Ciekawą pamiątką może okazać się także pozytywka z wygrawerowaną dedykacją.

2. Medalik

Wybierając dziecku prezent z okazji chrztu, warto postawić na dewocjonalia. Jednym z często wręczanych prezentów są medaliki oraz krzyżyki. Niekiedy dziecko otrzymuje wyłącznie medalik, a czasami dodany jest do niego łańcuszek. Choć malec nie zakłada medalika zaraz po otrzymaniu, z pewnością w przyszłości będzie to dla niego cenna pamiątka.

3. Biżuteria

Niektórzy goście decydują się na podarowanie dziecku złotej biżuterii. Dotyczy to zwłaszcza dziewczynek. Maleńkie kolczyki lub łańcuszek z zawieszką będą musiały jeszcze trochę poczekać, ale dziecko z pewnością kiedyś z nich skorzysta.

4. Maskotki

Biżuteria i dewocjonalia to prezenty kupowane najczęściej przez chrzestnych. Pozostali goście kupują upominki skrojone na miarę dziecka. Wśród bardzo popularnych prezentów są maskotki. W sprzedaży dostępne są setki tysięcy różnych wzorów pluszowych zabawek. Można wybierać spośród tradycyjnych misiów lub aktualnie modnych wśród dzieci postaci. Maskotki mogą być malutkie lub ogromne.

5. Zabawki

Pod słowem „zabawki” kryją się tysiące różnych produktów. Wybierając prezent dla malucha, najlepiej postawić na zabawki przeznaczone dla dzieci w jego wieku lub odrobinę starszych. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zabawki interaktywne, które nie tylko bawią, ale również uczą.

6. Przedmioty codziennego użytku

Bardzo dobrym pomysłem na prezenty z okazji chrzcin są także przedmioty codziennego użytku, których potrzebuje konkretne dziecko. Kupowanie drugiego czy trzeciego wózka nie ma sensu, ale jeśli malec korzysta z wózka po starszym rodzeństwie, który jest już mocno zdezelowany, to prezent w postaci nowego egzemplarza będzie idealny. Podobnie z innymi niezbędnymi malcowi rzeczami. Zanim jednak kupi się tego rodzaju prezent, warto skonsultować się z rodzicami dziecka.

7. Odzież

W świecie małych dzieci ubranek nigdy za wiele. Wybierając odzież dla dziecka, najlepiej postawić na ubranka nieco większe. Rękawy zawsze można podwinąć albo włożyć ubranko za kilka tygodni. Jeśli wybierze się za mały strój, malec nigdy go nie włoży.

8. Kocyk i poduszka

Większość dzieci ma swoje ukochane przedmioty, z którymi nie potrafi się rozstać. Wśród nich bardzo często są kocyki i poduszki. Malec nie tylko z nimi śpi, ale także wszędzie nosi je ze sobą. Bardzo ciekawym prezentem na chrzciny może okazać się kocyk lub poduszka o nietypowym kształcie.

Chrzciny to jedna z pierwszych uroczystości rodzinnych organizowanych dla małego dziecka. Jest to także okazja do obdarowania maluszka. Wybierając prezent dla dziecka, należy robić to z rozwagą i myśleć o potrzebach malca. Można postawić na pamiątkę tego dnia, np. medalik, lub wybrać prezent bardziej praktyczny, jak zabawka czy ubranko.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać