Za darmo

8000 PLN dla Koła Gospodyń Wiejskich – Biedronka wspiera seniorów

testowanie produktów biedronka

DYSKUSJA

Historia kół gospodyń wiejskich na ziemiach polskich sięga głęboko w XIX wiek. Początkowo organizacje te powstały jako odpowiedź na potrzeby społeczności wiejskich, a ich rola przekształcała się wraz z upływem czasu. Dziś, w XXI wieku, KGW nie tylko kontynuują swoją tradycyjną działalność, ale także wychodzą naprzeciw nowym wyzwaniom społecznym, jak choćby zapewnienie wsparcia samotnym seniorom. A teraz dzięki najnowszemu programowi sieci sklepów Biedronka Koła Gospodyń Wiejskich mogą liczyć na dodatkowe wsparcie w wysokości 8000 PLN.

W ramach trwającej od marca do grudnia 2024 roku III edycji programu Danie Wspólnych Chwil, Fundacja Biedronki kontynuuje swoje zaangażowanie w pomoc społecznościom wiejskim. Przekazując e-kody o wartości 8000 PLN do wykorzystania w sklepach sieci Biedronka, fundacja umożliwia KGW zakup produktów niezbędnych do organizacji spotkań dla seniorów. To niezwykle ważna inicjatywa, zwłaszcza w kontekście starzejącego się społeczeństwa, gdzie samotność osób starszych stanowi istotny problem społeczny.

Zadaniem Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w programie jest organizacja co najmniej 6 spotkań dla seniorów z lokalnej społeczności. Warto podkreślić, że każde z tych spotkań ma służyć integracji oraz aktywizacji osób starszych, a regularność tych wydarzeń ma wpływ na poprawę ich jakości życia. Dzięki środkom przekazanym przez Fundację Biedronki, KGW mają możliwość zapewnienia seniorom nie tylko ciepłej atmosfery, ale także zdrowych i smacznych posiłków.

koło gospodyń wiejskiej bony biedronka

Fundacja nie ogranicza się jedynie do wsparcia finansowego. Zapewnia również pomoc w organizacji spotkań oraz praktyczną wiedzę z zakresu żywienia seniorów. To istotne, biorąc pod uwagę specyficzne potrzeby żywieniowe tej grupy społecznej. Ponadto, dla KGW przewidziane są dodatkowe aktywności, takie jak spotkania z dietetykami, dostęp do scenariuszy spotkań czy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. To wszystko ma na celu uatrakcyjnienie i zwiększenie efektywności działań podejmowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Dlaczego warto wziąć udział w kolejnej edycji programu „Danie Wspólnych Chwil” Fundacji Biedronki? Najcenniejsza wydaje się radość, którą daje wspólna biesiada, uśmiech drugiego człowieka i dobre jedzenie. Dzięki takim pozornie zwyczajnym gestom seniorzy mogą poczuć się ważni, docenieni. Przy odrobinie zaangażowania możecie razem ze swoim Kołem podarować seniorom wspólne chwile, które dla wielu z nich są bezcenne.
Jakub Kuroń, ambasador programu

Historia Kół Gospodyń Wiejskich pokazuje, że od zawsze były one integralną częścią życia społeczności wiejskich, aktywnie wspierając rozwój lokalnych środowisk. Ich funkcje obejmują nie tylko działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną, ale także inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków życia kobiet na wsi oraz rozwijanie kultury ludowej. Dzięki współpracy z Fundacją Biedronki, KGW mają możliwość poszerzenia swojej działalności o nowe obszary, w tym o pomoc seniorom.

Każde województwo, powiat, gmina w Polsce, może pochwalić się bogatym dziedzictwem kół gospodyń wiejskich, zyskuje nowe możliwości rozwoju społecznego dzięki inicjatywom takim jak program Fundacji Biedronki. Wzrost liczby KGW na terenie całej Polski pokazuje, że inwestycje w lokalne społeczności przynoszą wymierne efekty.

Koła Gospodyń Wiejskich, łącząc tradycję z nowoczesnością oraz współpracę z Fundacją Biedronki, odgrywają kluczową rolę w budowaniu silnych i zintegrowanych społeczności wiejskich, gdzie każdy może znaleźć wsparcie i wsparcie. Ich działania są wyrazem solidarności i troski o innych, co stanowi fundamenty budowania lepszego jutra dla wszystkich.

Jak wziąć udział w programie i odebrać 8000 PLN?

Aby zgłosić się do programu należy przejść na dedykowaną stronę internetową i wypełnić formularz kwalifikacyjny. W aktualnej edycji przewidziane jest miejsce dla ponad 500 Kół Gospodyń Wiejskich. Co ważne – w rekrutacji liczy się kolejność zgłoszeń. Formularz wymaga przekazania szczegółowych informacji o kole, statucie oraz przesłania niezbędnych oświadczeń i danych kontaktowych przedstawicieli Koła.

Otrzymane za darmo Bony od Fundacji Biedronki umożliwiają zakup i sfinansowanie kosztów produktów, potrzebnych do przygotowania posiłków. E-kody na zakupy są do wykorzystania w sklepach sieci Biedronka.

Rekrutacja Kół Gospodyń Wiejskich trwa do 29 lutego 2024 r. Pula wsparcia przeznaczona jest dla maksymalnie 500 organizacji.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki działa od 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła ponad 100 mln złotych.

O sklepach Biedronka

Biedronka to jedna z najpopularniejszych sieci dyskontów w Polsce. Sklepy należą do Jeronimo Martins. Główne hasło reklamowe “codziennie niskie ceny” ma pokazywać, że Biedronka jest sklepem do robienia codziennych zakupów.Porogram dla KGW Danie Wspólnych Chwil info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo