Poradniki zakupowe

Ashwagandha w kroplach. Jak włączyć ją do codziennej rutyny?

Ashwagandha

DYSKUSJA

Przewlekły stres to problem, z którym z roku na rok boryka się coraz więcej osób. Ma to daleko idące skutki społeczne, zdrowotne i psychiczne. Mechanizm, który niegdyś służył człowiekowi i pomagał mu chronić życie, dziś częściej mu szkodzi. Napięcie nerwowe rzadko przybiera charakter krótkotrwały i mobilizujący. U wielu z nas utrzymuje się przez dłuższy czas i znacząco obniża jakość życia. Dużą nadzieję pokłada się w adaptogenach takich jak Ashwagandha w kroplach. Podpowiadamy, jak włączyć ją do codziennej rutyny. ’

Jak odkryto adaptogeny i co charakteryzuje te wyjątkowe zioła?

Adaptogeny to pojęcie, którym biolodzy określają starannie wyselekcjonowane gatunki roślin i grzybów o właściwościach przystosowawczych. W ubiegłym wieku botanicy intensywnie poszukiwali substancji, które dodawałyby sił witalnych żołnierzom i robotnikom. W tym celu poddali drobiazgowej analizie aż 4 tysiące gatunków ziół, którym w lokalnych społecznościach przypisywano niezwykłe właściwości. Okazało się, że kilkanaście z nich wykazuje pożądaną aktywność i spełnia założenia prac badawczych.

Adaptare to słowo, które można przetłumaczyć z łaciny na język polski jako przystosowywać. W związku z tym, że wyżej wspomniane rośliny pomagały człowiekowi lepiej znosić stres, nazwano je adaptogenami. Omawiane zioła nie tylko pozwalają radzić sobie w trudnych sytuacjach, ale też wspierają przywrócenie homeostazy, czyli stanu wewnętrznej równowagi. Wszystkie zioła zaliczane do adaptogenów łączy brak właściwości toksycznych, uzależniających i zmieniających stan świadomości.

Ashwagandha – co warto wiedzieć o tym niepozornym krzewie?

Ashwagandha, w Polsce określana również mianem witanii ospałej, to roślina, która spełnia restrykcyjne kryteria klasyfikacyjne dla adaptogenów. Porasta głównie obszary tropikalne i subtropikalne. Spotkamy ją na obszarze Indii, Chin, Iranu, Bangladeszu, Sri Lanki i Wysp Kanaryjskich. Ten niewielki krzew musiał nauczyć się tolerować suszę, która generuje silny stres fizjologiczny. Stało się to możliwe dzięki wykształceniu mechanizmów adaptacyjnych. Ashwagandha wytwarza cenne substancje, wśród których przeważają antyoksydanty.

Antyoksydanty z witanii ospałej – naturalne wsparcie w sytuacjach stresowych

Człowiek, który doświadcza trudnych sytuacji, odczuwa przewlekłe napięcie nerwowe. Chroniczny stres to stan, w którym obserwuje się gwałtowny wzrost liczby wolnych rodników. Gdy te reaktywne cząstki zaczynają przeważać nad przeciwutleniaczami, ujawniają swój destrukcyjny charakter. Odbierają elektrony makromolekułom, odrywają je m.in. od białek, lipidów i kwasów nukleinowych, powodując ich nieodwracalne uszkodzenie. Antyoksydanty z ashwagandhy neutralizują wolne rodniki, przez co chronią nasze komórki. Zapewniają tym samym lepszą tolerancję na stres i pomagają stawiać czoło wyzwaniom.

Ashwagandha – naturalny sposób na regenerujący sen

Przewlekłe napięcie nerwowe, które stało się udziałem wielu z nas, rzutuje negatywnie na jakość nocnego wypoczynku. Trudno o zdrowy i regenerujący sen, gdy przez naszą głowę przetacza się fala myśli. Wśród nich nie brakuje tych, które rodzą niepokój i lęk. Mózg niektórych osób pozostaje szczególnie wyczulony na sygnały o potencjalnym zagrożeniu. Stara się nas przygotować na najgorsze, dlatego pisze czarne scenariusze i szuka ich rozwiązań. Niestety, gonitwa myśli nie tylko mocno obciąża układ nerwowy, ale też powoduje nieprzyjemne pobudzenie, które utrudnia zasypianie. Ashwagandha wykazuje właściwości wyciszające. Poprawia zdolności przystosowawcze i pomaga lepiej radzić sobie ze stresem. Może przyczyniać się do obniżenia napięcia nerwowego, przez co pośrednio zapewnia lepszy sen.

Ashwagandha w kroplach od Mother`s Protect – dlaczego warto włączyć ją do swojej diety?

Na szczególną uwagę zasługuje ashwagandha w kroplach od Mother`s Protect. Polska firma zielarska stawia na wysokiej jakości surowce i oferuje suplementy z adaptogenami w postaci roztworów wodno-alkoholowych. Etanol doskonale rozpuszcza zarówno substancje polarne (rozpuszczalne w wodzie), jak i niepolarne (nierozpuszczalne w wodzie). Sprawia to, że do produktu finalnego trafia bogactwo cennych składników pochodzących z witanii ospałej. Wspierają one zdrowie i samopoczucie człowieka w różnych obszarach. Ponadto alkohol w naturalny sposób konserwuje ashwagandhę w kroplach, zapewniając jej bezpieczeństwo mikrobiologiczne. 

Jeśli zmagasz się z przewlekłym napięciem nerwowym, pogorszeniem pamięci i/lub koncentracji, warto włączyć ją do swojej diety. Na opakowaniu znajdziesz szczegóły dotyczące stosowania omawianego suplementu diety. Nie należy spożywać go więcej, niż zaleca producent, ponieważ może to spowodować skutki uboczne. Za sprawą kroplomierza dołączonego do opakowania przyjmowanie ashwagandhy w płynie jest stosunkowo proste.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać