Darmowe próbkiPoradniki zakupowe

Bez tego też da się żyć… czyli jak kupować mniej

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Nie każdy jest fanem minimalizmu. Nie trzeba mieć pustych białych ścian i wszystko trzymać w jednej białej komodzie. Trzeba jednak znaleźć środek między minimalizmem a konsumpcjonizmem. Jeśli chodzimy po domu i potykamy się o niepotrzebne rzecz, lub tez wylewają się nam one z szaf pamiętajmy, że to są nasze pieniądze. Co zrobić aby więcej nie popełnić tego błędu?

jak kupować mniej

1. Cofnij newsletter sklepów

Na maila, smsa a Nawet na Facebooka przychodzą nowe wiadomości krzyczące o promocjach. Jednak czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Do tej pory udało się przeżyć bez kolejnej patery na owoce. Tym bardziej dasz radę dociągnąć nawet do końca życia bez tej o 50% tańszej. Newslettery mają tylko jeden cel, ani nagabywać klientów. Jeśli chcesz kupić coś taniej, sprawdź kiedy w zeszłym roku w danym sklepach była promocja. Zazwyczaj nakładają się one na siebie. Z resztą każdy już wie, że po świętach Bożego Narodzenia zaczynają się promocje kolekcji jesień-zima, a w połowie sierpnia wiosna-lato. Nie potrzebne nam są do tego przypominajki.

2. Zrób listę zakupów

Ale nie tylko tę na jutro. Zrób taką na najbliższe pół roku. Umieść tam to, co jest potrzebne NAPRAWDĘ a za 3 miesiące to co byś chciała. Możliwe, że za 3 miesiące ta wyczekiwana rzecz wcale nie będzie już tak niezbędna. Poza tym możesz lepiej rozplanować budżet. Co miesiąc kupić jedna rzecz do domu. I tylko jedną. Możliwe, że te potrzebne wyprą zachciewajki. Ale kaprysy mają to do siebie, że są krótkotrwałe i prawdopodobnie za rok już nie będziesz miała żadnej radości tylko kolejnego grata.

3. Nie dla centrów handlowych

Jest to skupisko sklepów wszelkiej maści. Jeśli wchodzisz zdeterminowana tylko po białą bluzkę. To czy starczy ci silnej woli aby nie wstąpić do sklepu z herbatami albo wyposażeniem kuchennym? Albo innego sklepu z ubraniami i przymierzyć kolejną elegancją sukienkę w której nie masz gdzie chodzić. Takie nagromadzenie asortymentu wcale nie działa dobrze. Powoduje skołowanie i pobudza chęci zakupowe. Opamiętanie następuje po sprawdzeniu rachunku bankowego. Ale wtedy jest już za późno. Lepiej wybierz pojedynczy sklep, a jeśli nie możesz to idź do jak najmniejszego centrum handlowego.

4. Nie rób zakupów za pieniądze których nie masz

Jeśli myślisz, że w tym miesiącu kupię 3 rzeczy do domu a nie dwie, ale za to w przyszłym nie kupisz wcale. To źle myślisz. Zawsze znajdzie się coś wartego uwagi. Nie kupuj nic na debet, ani za pożyczone pieniądze. Oczywiście nie chodzi o np. pralkę która niespodziewanie odmówi posłuszeństwa. Ale o rzeczy tak naprawdę zbędne. Kupione okazyjnie, bo wpadło w oko.

5. Ogranicz miejsce

Nie można kupować w nieskończoność. Jeśli masz swoją słabość. Lakiery do paznokci, kubki czy cokolwiek innego, ogranicz dla nich miejsce. Wybierz jedną półkę, zorganizuj zamykany pojemnik, cokolwiek. I umów się sama ze sobą, że ten tym nie może zajmować więcej miejsca. Ograniczy to nie tylko pęd zakupów ale też dobrze zrobi organizacji w domu. Do tego złagodzi smutek po utracie jednej z ulubionych rzeczy. Bo to oznacza zakupy.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Darmowe próbki