Za darmo

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Narodowego w Warszawie

darmowe zwiedzanie muzeum narodowe w warszawie

DYSKUSJA

Muzea i inne instytucje kultury ponownie zostały otwarte. Część z nich wyszło z ciekawą inicjatywą i oferują darmowy wstęp oraz zwiedzanie. Jedną z takich instytucji jest właśnie Muzeum Narodowe w Warszawie.

Od lutego Muzeum Narodowe w Warszawie jest ponownie otwarte i do 7 lutego 2021 oferuje bezpłatną możliwość zwiedzania swoich zasobów i eksponatów. W ramach ekspozycji dostępnej za darmo można zobaczyć:

  • wystawa czasowa: Polska. Siła obrazu
  • Galeria Sztuki Starożytnej
  • Galeria Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego
  • Galeria Sztuki Średniowiecznej
  • Galeria Sztuki Dawnej
  • Galeria Sztuki XIX Wieku
  • Galeria Wzornictwa Polskiego

Muzeum można zwiedzać codziennie od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00 do 20:00.

Przy okazji warto wspomnieć, że Muzeum Narodowe w Warszawie zostało założone w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych i jest to jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Muzeum Narodowe znalazło ważne miejsce w planach nowego państwa i jego stolicy – Warszawy. Modernistyczny gmach, siedzibę muzeum, wzniesiono w latach 1927–1938. Dziś zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie liczą ok. 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności, i obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo.

Muzeum ma cztery oddziały: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Więcej informacji na temat zwiedzania i samej akcji na stronie Muzeum.

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Narodowego info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo