Promocje

Ciepłe dni na Mazurach dla spragnionych wypoczynku

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Po ciemnych i smutnych dniach zimy, nadejście wiosny zwiastuje przebudzenie przyrody, wzrost energii, chęci do działania oraz lepsze samopoczucie. Zaczynamy się zastanawiać nad wykorzystaniem słonecznych dni na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Podjęcie decyzji o tym, jaki kierunek wybrać na pierwszy długi weekend, determinuje indywidualne podejście do spędzania wolnego czasu. Wielbicieli majówki pod żaglami z pewnością skuszą Mazury, gdzie od końca kwietnia zaczyna się sezon na żeglowanie i ruszają czartery first minute. Kraina Wielkich Jezior to także skąpane w słońcu zielone tereny, pełne szlaków rowerowych i pieszych. Bezpośredni kontakt z naturą, śpiew ptaków i szum drzew sprawi, że wypoczynek na Mazurach będzie udany.
mazury

Gdzie pojechać na Mazury: jakie miejsce wybrać?

Na Mazurach Zachodnich na wschód od Iławy i na południe od atrakcyjnej Ostródy leżą urokliwe Wzgórza Dylewskie. Każdy, kto odwiedzi to miejsce po raz pierwszy, będzie urzeczony jego pięknem i zapragnie wrócić w te strony.

Doskonałym miejscem na wygodny i pełen wrażeń weekend będzie wygodne miejsce pozwalające na odpoczynek i atrakcyjne spędzenie czasu. Dysponujące luksusowymi pokojami i restauracją, w której każdy posiłek powstaje z najlepszej jakości produktów hotele z centrum SPA to gwarancja, że wypoczynek na Mazurach w pełni usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających gości.

Wypoczynek na Mazurach uruchamia wszystkie zmysły

Urlop to czas, kiedy możemy wykonać trening uważności podczas świadomego i niespiesznego spacerowania oraz obserwowania przyrody. To ma dobry wpływ na tzw. reset umysłu przez bliski kontakt z cudami przyrody. Świetnym miejscem na tego rodzaju aktywność będzie Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich i przechadzki ścieżkami prowadzącymi przez trzy znajdujące się w nim rezerwaty. Wizytę w parku można rozpocząć od 2-kilometrowej ścieżki edukacyjnej „Uroczysko Napromek”. Mchy, porosty i oryginalne gatunki roślin bagiennych (np. wełnianka i okrężnica bagienna) nadają temu miejscu tajemniczy charakter. Ścieżka wiedzie obok Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, gdzie dzikie zwierzęta wracają do zdrowia. To miejsce jest szczególnie znane z opieki nad wilkami.

Ścieżka przyrodnicza „Góra Dylewska” wiodąca przez głębokie i strome jary, buczynę, lasy łęgowe i grądy (wielowarstwowe lasy liściaste) odsłania najniższe partie roślinności, a dzięki dobremu oznakowaniu pozwala na wędrówkę wśród nieznanych gatunków drzew i przyjrzenie się z bliska wspaniałym okazom flory tego regionu.

Gdzie można zobaczyć osobliwości Mazur?

Pobyt na Mazurach oprócz świadomych spacerów warto spędzić na przyjemnych przejażdżkach rowerowych i odkrywaniu ciekawych miejsc związanych z historią mazurskiej krainy. Położone w dolinie rzeki Gizela Glaznoty są znane przede wszystkim z pięknego, kamiennego wiaduktu kolejowego oraz Centrum Kultury Pamięci, w którym kamienny krąg stworzony z głazów narzutowych symbolizuje niesamowitą różnorodność kulturową regionu. Warto zwrócić uwagę na interesujące przykłady sztuki sepulkralnej znajdujące się na cmentarzu otaczającym Kościół Ewangelicko-Metodystyczny z XIV wieku. To wyjątkowy element w historii sztuki, zwłaszcza nekropolii ściśle związany się z kultem zmarłych. Wzgórza Dylewskie są świetnym miejscem na odpoczynek i relaks. Można bez obaw polecić je znajomym, kiedy zapytają o to, gdzie pojechać na Mazury.

Artykuł sponsorowany

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje