Poradniki zakupowePromocje

Co zrobić z odpadami?

logotyp zakupersi

Śmieci wyrzuca każdy z nas. Każdy z nas również powinien je segregować. Zatem ogólnie wiadomo co zrobić z odpadami komunalnymi. Jednak, gdy przychodzi nam wyrzucić odpady innego rodzaju, nie za bardzo wiemy co z nimi zrobić.

odpady

Śmieci wyrzuca każdy z nas. Każdy z nas również powinien je segregować. Zatem ogólnie wiadomo co zrobić z odpadami komunalnymi. Jednak, gdy przychodzi nam wyrzucić odpady innego rodzaju, nie za bardzo wiemy co z nimi zrobić. Niestety niektórzy z nas wybierają najgorzej i niebezpieczne odpady, meble czy stare urządzenia RTV lądując w lesie. Co zrobić z odpadami elektronicznymi, niebezpiecznymi i gruzem?

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

utylizacja śmieci i odpadów

Odpady elektroniczne

Potocznie zwane elektrośmieci to problem, który dotyka każdego z nas. Kupujemy dużą ilość elektroniki zaczynając od telefonów, a kończąc na laptopach. Ważne, abyśmy wiedzieli co zrobić w przypadku, gdy trzeba będzie wyrzucić stary telewizor.

  • Wystawki – organizowane lokalnie albo przez MPO albo przez mieszkańców danego osiedla czy miasteczka. Na wystawce można pozostawić sprzęt w nadziei, że ktoś go sobie weźmie.
  • Oddanie do sklepu – wiele sklepów oferujących elektronikę, oferuje również przyjęcie jej w zamian za rabat na nowy sprzęt.

Odpady medyczne i niebezpieczne

Ten rodzaj śmieci nie wolno wyrzucać do standardowych koszy i dodatkowo jest groźny dla naszego życia i zdrowia. Co należy zrobić z takimi odpadami?

  • Odpady medyczne – najlepiej skontaktować się z przychodnią lub szpitalem, z zapytaniem czy można przynieść do nich takie odpady.
  • Niektóre odpady medyczne, jak na przykład stare/przeterminowane leki można oddawać w aptekach.

Odpady przemysłowe

Tego rodzaju odpady produkują głównie fabryki i zakłady produkcyjne. W taki przypadku przedsiębiorstwo powinno skontaktować się z firmą, która odbiera od nich odpady i wykupić usługę odbioru odpadów przemysłowych.

Jak znaleźć firmę odbierającą odpady, która odbiera wszystkie rodzaje?

Znalezienie kompleksowej usługi odbioru odpadów nie będzie takie trudne. Wiele jest firm, które oferują kilka usług. Zaliczamy do nich:

  • Wywóz śmieci
  • Wywóz gruzu
  • Odbiór odpadów komunalnych,
  • Odbiór odpadów niebezpiecznych,
  • Odbiór elektrośmieci,
  • Odbiór odpadów budowlanych,

Czasami znajdziemy firmy, które oprócz powyższych usług, mają w ofercie również skupy surowców: papier, szkło, plastik, aluminium, nakrętki itp. Szukając odpowiedniej firmy najlepiej przeszukać sieć i dokładnie przewertować wyniki. Należy zwrócić uwagę również na opinie dotychczasowych klientów, ceny oraz zakres działalności.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać