Za darmo

Couchsurfing – sposób na zmniejszenie kosztów podróży

logotyp zakupersi

Uwielbiasz podróżować, najlepiej czujesz się w ciągłym ruchu i niestraszny ci homesick, ale jest jedna rzecz, która cię spowalnia – pieniądze. Ogromne koszty zakwaterowania nie muszą być dłużej twoim zmartwieniem!

couchsurfing

Darmowe noclegi – jak to możliwe?

Wyobraź sobie, że znajdujesz bardzo tani lot do miejsca, którego odwiedzenie zawsze było twoim marzeniem. Niestety akurat nie masz pieniędzy, a wiesz, że noclegi bywają kosztowne. Musisz zrezygnować z wycieczki i odłożyć spełnienie marzenia na później… Na szczęście z pomocą przychodzi serwis couchsuring. com, dzięki któremu zredukujesz koszty podróży do minimum!

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

podróżowanie za grosze

Co to jest couchsurfing i jak z niego korzystać?

Couchsurfing to serwis internetowy, dzięki któremu możesz znaleźć darmowy nocleg na całym świecie. Użytkownicy portalu oferują darmowe zakwaterowanie, najczęściej we własnym lokum. Jedyne co musisz zrobić to założyć profil, na którym będziesz zbierać opinie i komentarze, które pomogą ci zdobyć zaufanie innych użytkowników. Jak założyć taki profil? To proste:

 • musisz wypełnić formularz znajdujący się na stronie, w którym oprócz podstawowych danych osobowych musisz określić (jeśli chcesz zostać hostem) warunki mieszkaniowe, jakich może się spodziewać twój potencjalny gość. Jeśli nie masz warunków, aby przyjąć podróżnika pod swój dach – poinformuj ich o tym na swoim profilu.
 • Teraz wystarczy zebrać opinie od innych użytkowników, aby nabrać wiarygodności – możesz poprosić o to swoich znajomych, którzy korzystają już z couchsurfingu, albo zweryfikować swój profil poprzez przelew bankowy.

tanie podróże

Zalety couchsurfingu

Serwis couchsurfing. com oprócz oczywistej zalety, jaką jest darmowy nocleg, daje ci wiele innych możliwości:

 • poznanie kultury i zwyczajów odwiedzanego miejsca od środka – nikt przecież nie zna danego kraju czy miasta jak jego lokalni mieszkańcy.
 • Zobaczenie ciekawych miejsc niedostępnych dla turystów – najciekawszych atrakcji nie znajdziesz w przewodniku.
 • W łatwy i naturalny sposób poprawisz znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego.
 • Możesz nawiązać przyjaźnie na całe życie.
 • Zobacz także: zarezerwuj nocleg taniej w Booking.com

Czy jest to bezpieczne?

Nigdy nie masz stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, bez względu na to, czy korzystasz z couchsurfingu, czy wynajmujesz pokój w hotel. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby czuć się bezpieczniej, korzystając z takiego rozwiązania:

 • Jeżeli zdecydujesz się na taką formę noclegu, kieruj się opiniami i komentarzami innych użytkowników portalu.
 • Poinformuj kogoś, gdzie przebywasz – podaj adres, numer kontaktowy.
 • Sprawdź, czy profil przeszedł weryfikację – jest ona przeprowadzana poprzez konto bankowe, co pomaga zweryfikować tożsamość twojego hosta.

Jeśli jesteś osobą otwartą, która uwielbia poznawać kulturę i zwyczaje innych społeczeństw to couchsurfing jest właśnie dla Ciebie. A jeżeli aspekty kulturowe nie są dla ciebie ważne, to pamiętaj, że to jedyna opcja darmowego noclegu na tak szeroką skalę.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

1 Komentarz

 1. Ja ze swojej strony polecam dwie bezpieczne aplikacje do couchsurfingu przeznaczone wyłącznie dla kobiet:

  Host a Sister – grupa na facebooku
  Travel Ladies – aplikacja mobilna

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo