Poradniki zakupowePromocje

Czemu warto kupować zamienniki perfum?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Z roku na rok popularność oraz powszechność zamienników perfum zaczęła widocznie wzrastać, dlatego także coraz więcej osób decyduje się na ich wybór zamiast oryginalnych, często wyjątkowo drogich perfum. Zdecydowanie największym powodem zakupu tego rodzaju mieszanek przez ludzi jest ich atrakcyjna, znacznie niższa cena w porównaniu do oryginałów, niemniej czy istnieją jeszcze inne walory, którymi cechują się takie perfumy? Jak tak naprawdę również prezentuje się odzwierciedlenie zamierzonego pierwotnie zapachu? Odpowiedzi na te pytania oraz inne zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

kobieta_wąchająca_perfumy_w_perfumerii

Jak bardzo znacząca jest różnica cen perfum w porównaniu do ich zamienników?

Dobór odpowiednich zamienników perfum często wiąże się z ogromną oszczędnością w porównaniu do cen tych samych produktów, aczkolwiek pochodzących ściśle z półek sklepów bardziej popularnych marek. Różnica cen potrafi być na tyle znacząca, że w zależności od konkretnego producenta niektóre z zamienników kupimy za drobny ułamek ceny oryginalnego produktu. Nie należy się zatem dziwić, że po tego typu produkty zaczyna sięgać coraz więcej osób, gdyż jest to zwyczajnie opłacalne. Oczywiście, są osoby gotowe dopłacić więcej dla pewności zachowania dokładnie takich samych proporcji zapachu oraz dla wystawnego flakoniku danej marki, niemniej powszechny konsument nie będzie przykładał aż tak dużej uwagi do tego rodzaju szczegółów, jeśli możliwe jest zaoszczędzenie tak pokaźnej sumy pieniędzy.

W jak dużym stopniu odpowiedniki perfum różnią się zapachem od swoich pierwowzorów?

Bazując na opiniach dużej bazy użytkowników takich właśnie perfum, można prędko wywnioskować, że różnica w zapachu odpowiedników względem ich oryginałów praktycznie nie istnieje. W bardzo rzadkich przypadkach możliwe jest wyczucie niewielkiej różnicy, niemniej jest ona na tyle nieznacząca, że można śmiało je pomylić ze właściwym pierwowzorem. Mając to na względzie, dla wielu konsumentów kupowanie perfum ze sklepów oficjalnych marek jest zwyczajnie zbyt sporym przepłaceniem.

Czy zamienniki perfum posiadają krótszą długość zapachu w porównaniu do oryginałów?

Pomimo wielu zależności, które mogą o tym fakcie decydować, w większości przypadków nie jest odczuwalna żadna różnica w tym zakresie. Najczęściej potencjalna różnica może wynikać od zróżnicowanych procesów produkcyjnych firm tworzących takie zamienniki, niemniej większość takich spółek zazwyczaj dokłada swoich wszelkich starań, aby nawet pod tym względem ich odpowiedniki były jak najbardziej wierne oryginałowi.

fiolki_z_perfumami_i_kwiaty

W jaki sposób właściwie powstają wspomniane zamienniki perfum?

Proces tworzenia tego typu perfum domyślnie jest dość podobny do procedury produkcyjnej pierwowzorów, gdyż do użytku trafiają dokładnie identyczne bądź bardzo podobne warianty składników. Niektórym może się wydawać, że skoro cena odpowiedników jest tak niska, to jakość wykorzystanych składników koniecznie musi być niższa, niemniej nie jest to w żadnym przypadku prawdą.

Jeżeli poszukujesz zamienników perfum wysokiej jakości,

sprawdź ofertę Perfumy.pl

Przed zaczęciem produkcji zamienników, należy jednak wpierw opracować skład oryginalnym perfum. Tym zajmują się wyselekcjonowani specjaliści wyszkoleni specjalnie do analizy mieszanek zapachowych, którzy w następnej kolejności samodzielnie przygotowują kompozycję odpowiadającą swoimi właściwościami cechy oryginalnej perfumy, o której zapach się ściśle opierają. Mimo wszystko nie zawsze możliwym będzie perfekcyjne odzwierciedlenie danego zapachu, zatem w bardzo pojedynczych przypadkach jest opcja występowania drobnych różnic w zapachu. Nie zmienia to jednak faktu, że takie perfumy wciąż mogą doskonale się prezentować pomimo swojej nico innej woni, a czasami nawet zdaniem niektórych takie odpowiedniki potrafią pachnieć jeszcze lepiej niżeli oryginały droższych marek.

Dlaczego zatem występuje tak znacząca różnica w cenie pomiędzy zamiennikami perfum a ich pierwowzorami?

Sednem całej różnicy są w znacznej mierze wydatki, jakie ponoszą producenci perfum droższych marek. Nie tylko ten fakt wynika z konieczności opłacenia licencji danych marek, ale także z powodu kampanii marketingowych oraz promocyjnych, które dosyć często poza samymi kosztami produkcji również zawierają w sobie sylwetki różnorodnych celebrytów, których występ także trzeba odpowiednio opłacić. Według doniesień, w większości przypadków aż 40% ceny oryginalnych perfum danych marek pochodzi z potrzeb realizacji tak drogich kampanii reklamowych.

Kolejnymi ważnymi z tego względu aspektami są opakowania drogich perfum oraz ich bardzo często bogato stylizowane flakoniki. W tym przypadku koszta nie wynikają jedynie z produkcji tak wyjątkowo wystawnych mini dzieł sztuki, ale również z potrzeby wcześniejszego ich zaprojektowania, co także potrafi generować spore koszty. Kumulacja tych wydatków też potrafi znacząco wpłynąć na sam koszt zakupu perfumy, w przeciwieństwie do odpowiedników, których flakoniki nie są aż tak eleganckie w swoim wyglądzie.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Pewnie, ze tak. Ja zazwyczaj kupuje przez edp24 albo de-luxe pl odpowiedniki perfum:) Najlepsza szara panthera, ale tak naprawde kazdy znany i popularny perfum ma swoj odpowiednik

  2. „Zamienniki” perfum czy też ich „odpowiedniki” to tylko nędzne podróbki. Szkoda, że wiele osób tego nie rozumie. Ten podrabiany chłam sprzedają firmy, którymi powinna zająć się prokuratura. Za granicą sprzedaż podróbek jest karalna. A określenia typu „inspirowane zapachem X” to pic na wodę, żeby nie zjawiła sie u drzwi Policja.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać