Poradniki zakupowePromocje

Czy biżuteria może być inwestycją?

logotyp zakupersi

Biżuteria to przede wszystkim ozdoba – dobrze dobrany dodatek potrafi doskonale uzupełnić strój i sprawić, że będzie on prezentował się bardziej spójnie. Ozdoby wykonane z cennych kruszców i kamieni szlachetnych można potraktować również jako długoterminową inwestycję kapitału.
piggy-bank-2889042_1920

Jaka biżuteria może stać się inwestycją?

Srebro i złoto inwestycyjne w postaci sztabek lub monet bulionowych cieszy się zainteresowaniem osób szukających sposobów na zdywersyfikowanie swojego portfela. Warto jednak wiedzieć, że ciekawym pomysłem na lokatę kapitału jest również nabycie biżuterii. Oczywiście nie każda ozdoba może stać się inwestycją – tego typu wyroby, aby zyskać na wartości, powinny być wykonane starannie i z cennych kruszców. W grę wchodzą więc złoto, srebro oraz platyna, a także kamenie szlachetne. Jeśli chcemy nabyć nie tylko atrakcyjną ozdobę, ale również produkt o określonej wartości, należy wybierać pierścionki, kolczyki oraz bransoletki, których jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty.  Warto przy tym zaznaczyć, że inwestowanie w biżuterię można zacząć od stosunkowo niewielkich sum, dzięki czemu taka forma lokowania kapitału jest dostępna również osobom z mniej zasobnym portfelem lub też chcącym przeznaczyć na ten cel mniejsze kwoty.

1

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Co wpływa na wartość biżuterii?

Na to jaką wartość ma posiadana moneta bulionowa lub sztabka wykonana z metalu szlachetnego wpływa kurs srebra lub cena złota. W przypadku biżuterii sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Tutaj decydują nie tylko kruszce, z jakich ozdoba powstała, ale również to, kto ją wykonał, a więc względy artystyczne. Wiele zależy więc od tego, w jaki typ biżuterii postanowiliśmy zainwestować. Niektórzy chętnie wybierają wyroby jubilerskie, których wartość zależy przede wszystkim od kruszcu i kamieni szlachetnych, jakie zostały wykorzystane do ich wykonania. Inwestycja w biżuterię cechującą się określonym designem lub też wytworzoną przez znanego jubilera podobna jest nieco do lokowania kapitału w dzieła sztuki – zyski będą w tym przypadku zależały w głównej mierze od renomy producenta lub wzornictwa, zaś kurs złota lub cena srebra będą miały drugorzędne znaczenie.

Gdzie kupować biżuterię z myślą o inwestycji kapitału?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na srebro inwestycyjne w postaci sztabek, monety inwestycyjne wykonane ze złota czy biżuterię, której zakup ma stanowić formę lokowania kapitału, powinniśmy wybierać produkty autentyczne. Laikowi trudno ocenić czy złote monety lub platynowy pierścionek z brylantem to rzeczywiście wyroby wykonane z wartościowych kruszców i kamieni szlachetnych, dlatego najrozsądniej jest korzystać z oferty sprzedawców mogących potwierdzić autentyczność proponowanych przez siebie produktów odpowiednimi certyfikatami. Na 79Diamenty.pl można znaleźć atrakcyjne wyroby jubilerskie z brylantami, a także certyfikowane brylanty na potrzeby wykonania biżuterii lub brylanty inwestycyjne na zamówienie. Gwarantuje to nabycie produktów wysokiej jakości, które nie stracą z całą pewnością na wartości.

2

Biżuteria jako inwestycja długoterminowa

Osoby planujące inwestowanie w metale szlachetne z całą pewnością zdają sobie sprawę, że zakup kruszców fizycznych należy traktować jak inwestycję długoterminową. Śledząc notowania srebra i innych metali można wybrać odpowiedni moment na ich zakup, a także zdecydować się na sprzedaż złota, kiedy jego wartość wzrasta pozwalając na osiągnięcie oczekiwanych zysków. Biżuteria z całą pewnością również należy do inwestycji długoterminowych, dlatego wiele osób kupuje ją z myślą o przyszłych pokoleniach. Warto przy tym zaznaczyć, że o wartości konkretnej ozdoby nierzadko decyduje nie tylko to, z jakich kruszców i kamieni szlachetnych została wykonana, ale również związane z nią emocje czy historia. Elegancka bransoletka, kolia lub piękne kolczyki mogą więc nie tylko stanowić lokatę kapitału, ale też stać się cenną pamiątką rodzinną o realnej wartości.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Artykuł sponsorowany..

    1. @Piotr a to jakieś przestępstwo?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać