Poradniki zakupowe

Czy blokadę współdzielenia konta Netflix można obejść? Sprawdzamy różne sposoby

darmowy dostep do netflix

DYSKUSJA

Netflix zaczął bezwzględnie walczyć o swoje subskrypcje, pieniądze i zasady. Od niedawna wprowadził taktykę blokowania użytkowników, którzy współdzielą swoje konta ze znajomymi. Zakaz dzielenia się hasłem dotarł również do Polski, co wzbudziło spore zamieszanie, ponieważ wiele osób nagle straciło dostęp do usługi Netflix przez kilka ostatnich tygodni. W poniższym tekście sprawdzamy najpopularniejsze metody obchodzenia blokady. Czy są one skuteczne?

Wiele plotek krążyło, liczne zapowiedzi i informacje dotyczące zmian w zasadach współdzielenia kont na platformie Netflix. W maju 2023 roku wreszcie nadszedł moment, oczekiwany przez wielu. Reakcje użytkowników nie są jednak najbardziej entuzjastyczne, ale każda sytuacja ma swoje wyjście. Jeżeli nowe zasady współdzielenia kont na Netfliksie sprawiają Wam trudność w zrozumieniu, ten artykuł rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości.

Warto zwrócić uwagę, że mnie osobiście nie dziwi, że użytkownicy Netflix próbują kombinować jak tylko się da. Nie ma racjonalnego uzasadnienia cennika, który obecnie obowiązuje. Jest po prostu drogo i nie zapowiada się by miało być taniej. W dodatku Netflix dla współdzielących konta przygotował dodatkowy haracz w postaci dodatkowej opłaty za każde zewnętrzne IP – w Polsce wynosi on 9,99 PLN. Zestawiając cennik Netflix chociażby z kosztami zakupu najdroższych pakietów telewizji kablowej / cyfrowej, Netflix po prostu swoimi kosztami nie broni się, nie oferując w dodatku nic szczególnego na tle swoich konkurentów jak Showtime, HBO GO, Canal+, Disney+ czy Amazon Prime.

Jak Netflix rozpoznaje, że współdzielimy / udostępniamy swojego konto innym? Weryfikuje, zapisuje i porównuje nasze IP, dane urządzeń osób, które logują się na nasze konto.

„Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix, lub o zmianę gospodarstwa domowego Netflix. W ten sposób potwierdzamy, że na tym urządzeniu można korzystać z konta. […] Netflix nie obciąży Cię automatycznie opłatą, jeśli współdzielisz konto z osobą, która z Tobą nie mieszka.”

Jak wygląda weryfikacja konta / urządzenia Netflix?

1. Odbierz wiadomość przesłaną przez Netflix na adres e-mail lub telefon.
2. Kliknij w znajdujący się w wiadomości link przekierowujący do strony z 4-cyfrowym kodem weryfikacyjnym
3. Wprowadź otrzymany kod na używanym urządzeniu (wyświetlającym prośbę o to) w ciągu 15 minut.

1. Zarejestruj konto poza Polską

Jeśli chcesz mieć problem blokad za współdzielenie konta z głowy warto rozważyć rejestrację nowego konta w jednym z takich krajów jak Argentyna, Brazylia, Kolumbia.

Taka rejestracja konta za granicą nie ogranicza dostępu do polskiej biblioteki filmów. Oczywiście pod warunkiem, że przebywasz w Polsce lub posługujesz się polskim VPN. Jeśli pojedziesz na wakacje do USA – będziesz mieć dostęp do amerykańskiej biblioteki filmów. W końcu platforma musi stosować zgodnie z podpisanymi umowami i licencjami.

Swojego czasu rejestracja tego typu była łatwa. Wystarczył program VPN do zmiany IP. Obecnie Netflix potrafi rozpoznać, że korzystamy z VPN więc warto trochę pokombinować i użyć mniej popularnych usług VPN. Nie koniecznie tych darmowych (czasami można zarejestrować konto demonstracyjne na 7 czy 30 dni). W skrajnych przypadkach Netflix może także poprosić o podanie lokalnego numeru telefonu w celu potwierdzenia konta. Do rejestracji najlepiej używać karty Revolut lub PayPal (jeśli jest dostępny), a za samą subskrypcję płacić w walucie danego kraju bez zbędnych przewalutowań.

Czy cały czas trzeba używać VPNa z Netflixem? Nie, VPN jest potrzebny tylko do wykupienia subskrypcji.

Przykładowo Netflix w Argentynie jest blisko 40% tańszy niż w Polsce. Chyba warto trochę pokombinować?

Sam korzystam z takiego konta od wielu lat. Do tej pory kraje biedniejsze, w których Netflix jest tańszy, omija blokada współdzielenia konta.

15 stycznia 2024 r. Netflix masowo zbanował setki tysięcy kont, które zostały założone w obcym kraju np. w Turcji czy Argentynie, a używane w Polsce. Ze względu na brak możliwości odzyskania środków za pobrane opłaty subskrypcyjne wielu użytkowników zdecydowało się na otwarcie w swoim banku procedury charge back.

2. Skorzystaj z VPN

Działającą metodą ominięcia blokady współdzielenia konta jest także szerokopojęte użycie klienta VPN jako konta głównego. Wówczas inne osoby, korzystające z naszego konta też powinny użyć tego samego sposobu. Dzięki temu można zmylić system Netflixa i korzystać z serwisu w innych lokalizacjach.

Jeśli posiadacie sprzęt Ubiquiti możecie wykonać tzw. teleport i wpuścić / autoryzować dowolnych użytkowników z zewnątrz do swojej sieci domowej. To alternatywny wariant powyższego sposobu. Wówczas każdy korzystający z teleportu Ubiquiti będzie posiadał takie samo IP jak konto główne. Czy inni producenci sprzętu sieciowego posiadają takie opcje? Warto to sprawdzić.

3. Skorzystaj z Meshnet

Podobnie do teleportu Ubiquiti działa Meshnet od NordVPN. Można zaprosić do 60 urządzeń, które będą korzystać z takiego samego IP, tak jakby były w jednej sieci LAN. Na stronie NordVPN można przeczytać, że Meshnet to sposób na bezpieczny dostęp do innych urządzeń, bez względu na ich lokalizację. Po konfiguracji Meshnet działa jak bezpieczna sieć lokalna (LAN), która bezpośrednio łączy ze sobą urządzenia. Więcej na temat NordVPN i usługi MeshNet.

1. Załóż konto NordVPN. Możesz korzystać z Meshnet za darmo lub wykupić subskrypcję NordVPN z 66% zniżką.
2. Pobierz i zainstaluj aplikację.
3. Uruchom funkcję Meshnet.
4 Wyślij zaproszenie Meshnet do znajomego przez e-mail lub po prostu włącz Meshnet na innych urządzeniach w Twoim gospodarstwie domowym, a zostaną one automatycznie połączone.
5. Otwórz Netflix i korzystaj z niego, ponieważ nie ma ograniczeń dotyczących współdzielenia konta.

4. Korzystaj z przeglądarki internetowej

Jak się okazuje, Netflix zupełnie odpuścił oglądanie filmów przez przeglądarki internetowe. Korzystając z niej w innej lokalizacji bez problemu ominiemy blokadę współdzielenia konta. Działa to także w przypadku, gdy uruchomimy Netflixa w przeglądarce na swoim telewizorze Smart TV.

5. Bądź podróżnym

Blokadę współdzielenia konta można na jakiś czas oddalić (pewne źródła mówią nawet o 30 dniowej karencji) jeśli skorzystamy z funkcji oglądania Netflixa w podróży. Do końca nie są znane szczegóły działania tej funkcji, ale prawdopodobnie Netflix sprawdza czy i kiedy dane urządzenie logowało się w głównej lokalizacji. Następnie przypisuje to urządzenie na jakiś czas do konta głównego, dzięki czemu będąc w podróży nie otrzymuje się monitów z prośbą o weryfikację.

„Jeśli podróżujesz lub mieszkasz w kilku różnych miejscach, chcemy dać Ci możliwość korzystania z serwisu Netflix w dowolnym miejscu i o każdej porze. Jeśli jesteś właścicielem konta głównego (lub z nim mieszkasz), weryfikacja urządzenia używanego do korzystania z serwisu Netflix nie powinna być konieczna. Jeśli od dłuższego czasu nie przebywasz w gospodarstwie domowym Netflix, możemy co pewien czas poprosić Cię o zweryfikowanie urządzenia. W ten sposób potwierdzamy, że na tym urządzeniu można korzystać z konta.”

6. Zaloguj się w WIFI głównego użytkownika

Inne rozwiązanie pozwalające na ominięcie ograniczeń udostępniania konta Netflix nie jest trwałe, ale skuteczne. Ponieważ Netflix nie śledzi dobrze użytkowników korzystających z tego samego połączenia sieciowego, możesz po prostu udać się do domu właściciela konta i zalogować się do serwisu Netflix przy użyciu podstawowego połączenia WiFi właściciela głównego konta.

Oczywiście musi to nastąpić w momencie, gdy konieczne będzie ponowne zalogowanie się na konto.

6. Zapłać

Jeśli macie dość obchodzenia blokady współdzielenia, zawsze będzie można skorzystać ze specjalnego planu / subskrypcji, w której zapłacicie dodatkowy „podatek” / rekompensatę, za to że udostępniacie konto osobom trzecim. Opłata ma być za każdego dodatkowego użytkownika. Kiedy i czy w Polsce pojawi się taka opcja? Na ten moment cisza.

7. Netflix Trial

Netflix w większości krajów, w tym w Polsce, nie oferuje już darmowych kont próbnych tzw. trial. Zaprzestał bezpłatnego okresu próbnego w 2020 roku i wykonał podobne ruchy także w innych krajach, w tym kończąc bezpłatną wersję próbną Netflix w Kenii w 2023 roku. Kenia – to ostatni kraj, w którym Netflix oferował bezpłatne kontro próbne. Użytkownicy na całym świecie mogli łączyć się z VPN z kenijskim serwerem i rejestrować się na telefonach z Androidem bez karty kredytowej.

Niestety w październiku 2023 roku Netflix ogłosił plany przerwania bezpłatnego okresu próbnego w Kenii od 1 listopada 2023. Zamiast tego Netflix wezwał użytkowników do przejścia na jeden z ich płatnych planów.

8. Użyj Google Chromecast

Google Chromecast to urządzenie multimedialne stworzone przez firmę Google. Jego główną funkcją jest umożliwienie strumieniowania treści z urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, tablety czy komputery, na telewizor lub inny ekran wyposażony w złącze HDMI.

Chromecast działa na zasadzie bezprzewodowego przesyłania treści. Użytkownik może korzystać z różnych aplikacji obsługujących Chromecast, takich jak YouTube, Netflix, Spotify czy Google Chrome, aby transmitować wideo, muzykę, zdjęcia czy strony internetowe bezpośrednio na ekran telewizora. Urządzenie jest kompaktowe i podłączane bezpośrednio do portu HDMI telewizora. Dodatkowo wymaga zasilania z portu USB lub zasilacza.

Z racji zmiennego IP, Netflix ma problem z blokowaniem urządzeń mobilnych. Tutaj na białym koniu wjeżdża właśnie Google Chromecast, który przez samego Netflixa siłą rzeczy traktowany jest jako urządzenie mobilne. Korzystając z niego w swoim telewizorze mamy dużą szansę na uniknięcie blokady Netflix.

darmowe-probki-bebilon

10. Netflix od operatora GSM za darmo

Chociaż darmowe oferty Netflix są warte zachodu, nie są one opłacalne dla wszystkich. Na przykład oferta T-Mobile „Netflix on us” nie jest dostępna dla użytkowników spoza USA. A szkoda!

T-Mobile ma promocję o nazwie „Netflix on us”, w której nowi subskrybenci otrzymują subskrypcję Netflix bez dodatkowych kosztów. Nawet jeśli ta opcja nie jest technicznie darmowa, możesz ją rozważyć, szczególnie jeśli kupujesz amerykańskiego operatora telefonicznego.

Dzięki tej ofercie użytkownicy z USA otrzymują plan Netflix Basic lub Standard za darmo. Z kolei plan Netflix Premium 4K HDR nie kwalifikuje się do tej promocji.

Niestety na ten moment żaden operator komórkowy w Polsce nie zdecydował się na oferowanie darmowej subskrypcji Netflix dla swoich klientów.

Na ten moment klienci Plus GSM, Plush, Polsat Box, Netii i Polsat Box mogą korzystać za darmo z konkurencyjnego streamingu – Disney+. Z kolei operator Play Mobile oferował swojego czasu dla swoich klientów darmową subskrypcję ViaPlay.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
4
Lubię to
1
Kocham
0
Zmieszany
1
Wrr
1
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać