Promocje

Czy karta podarunkowa to dobry prezent?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Karta podarunkowa, bon, voucher – choć występuje pod różnymi nazwami, oznacza dokładnie to samo, a konkretnie sposób dokonywania płatności za towar lub usługę. Idea działania opiera się na tym, że dana osoba lokuje na karcie odpowiednią kwotę, niejako płacąc z góry. Czy karta podarunkowa rzeczywiście będzie dobrym prezentem? W jakich przypadkach szczególnie się sprawdzi?
karta podarunkowa

Gdy brakuje pomysłu na prezent

Karta podarunkowa bywa przez niektórych nazywana prezentem last minute bądź ostatniej szansy. Jeśli pilnie potrzebujemy coś kupić, a nie mamy na to zbyt wiele czasu, to z powodzeniem możemy udać się do wybranego sklepu i nabyć swego rodzaju talon, który podarujemy drugiej osobie. Zakupy zajmują w tym przypadku dosłownie kilka minut, a więc do czasu, gdy sprzedawca zarejestruje kartę w systemie i umieści na niej odpowiednią kwotę.

 Z punktu widzenia obdarowującego, karta podarunkowa to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla bliskich, a także znajomych czy przyjaciół. Nie wymaga dokonywania wyborów (często bardzo trudnych) czy ewentualnego naciągania zaplanowanego budżetu. Wystarczy zdecydować, jaką kwotą zasilimy kartę, a następnie dokonać zakupu w wybranym sklepie. Obecnie coraz więcej punktów oferuje taką usługę – są to nie tylko sklepy spożywcze, lecz również te z elektroniką.

Nietrafiony prezent? Nigdy więcej!

Każdy z nas z pewnością nieraz zadawał sobie pytanie, czy osoba, której chcemy coś kupić, posiada już konkretny gadżet albo w ogóle jest zainteresowana jego użytkowaniem? Większość osób, kupując prezent, boi się, że dokona nieodpowiedniego wyboru, a w efekcie upominek wyląduje na dnie szafy bądź w najlepszym wypadku na portalu ogłoszeniowym. Wysyp tego typu propozycji obserwujemy zwłaszcza po świętach, gdy spora część z nas otrzymuje nietrafione upominki.

Karta podarunkowa stanowi doskonały sposób na to, aby uniknąć ewentualnych wpadek. Decydując się na nią, nie musimy zastanawiać się, czy konkretny prezent będzie odpowiedni dla obdarowanego czy może lepiej wybrać coś innego. Karta podarunkowa pozwala dokonywać samodzielnych wyborów, zatem to obdarowany zdecyduje, co tak naprawdę będzie mu potrzebne i co zakupi. Dla niego również jest to bardzo komfortowe rozwiązanie – nietrafiony upominek trudno jakkolwiek zagospodarować, natomiast pieniądze zakodowane na karcie podarunkowej można wydać w najlepszy dla siebie sposób.

W jakich przypadkach karta podarunkowa sprawdzi się najlepiej?

Jeszcze do niedawna kartę podarunkową wybieraliśmy głównie dla osób, o których wiedzieliśmy stosunkowo niewiele. Byli to na przykład znajomi z pracy czy dalsi członkowie rodziny, z którymi widywaliśmy się przysłowiowy raz w roku. Niemniej jednak dziś sytuacja wygląda nieco inaczej – popularność kart podarunkowych sprawiła, że stały się one doskonałym prezentem dla każdego członka rodziny, a także dla bliskich przyjaciół.

Możemy wybierać ja na urodziny, imieniny czy z okazji awansu zawodowego lub przejścia na emeryturę. Karty podarunkowe coraz częściej znajdujemy też pod choinką zamiast tradycyjnych prezentów. Doskonale zastępują one gotówkę, która w niektórych przypadkach nie jest dobrym rozwiązaniem. Tam, gdzie nie sprawdzi się koperta z pieniędzmi, z pomocą przychodzi koperta z kartą podarunkową do ulubionego sklepu, w którym wybór produktów jest naprawdę duży.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje