Poradniki zakupowe

Czy lajki na Instagramie w 2023 będą miały znaczenie?

lajki instagram

DYSKUSJA

Czym są lajki? Czym jest Instagram? Jak zdobyć lajki, czy są istotne i czy będą miały znaczenie w nadchodzącym 2023 roku? Odpowiedzi na wszystkie wyżej wymienione pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Czym jest Instagram?

Pewnie większość z was doskonale wie czym jest Instagram, jednak zdarzają się osoby, które raczej stronią od życia w social mediach, dlatego pokrótce przybliżę wam temat Instagrama. Być może i Ci, którzy korzystają z niego na co dzień dowiedzą się o nim czegoś nowego. Instagram jest serwisem społecznościowym, który powstał w 2010 roku, a w 2012 roku został wykupiony przez serwis Facebook. Jego obecnym właścicielem jest firma Meta, a z kolei jej prezesem zarządu jest Mark Zuckerberg.

instagram

Na Instagramie użytkownicy mają możliwość publikowania zdjęć oraz filmów. Serwis ten posiada także funkcje, które ułatwiają użytkownikom robienie zakupów i Internecie, a mianowicie aplikacja wykorzystuje zdjęcia i filmy z produktami marek. Serwis Instagram obsługiwany jest zarówno przez przeglądarkę internetową jak również przez aplikację. Co może być ciekawostką, posiada aż trzydzieści trzy wersje językowe. Instagram jest bogaty w szeroką bazę filtrów, ornamentów i nakładek umożliwiających edycję zdjęć i filmów.

Czym są lajki na Instagramie?

Lajki na Instagramie są wskazywane za pomocą serduszek (dwukrotne kliknięcie w dodane zdjęcie lub film powoduje dodanie lajka.) Są one formą poparcia, sympatii, pozytywnego odbioru – odpowiedzi zwrotnej, na dodany post. Określają one to, czy dodane przez użytkownika zdjęcia oraz filmy są lubiane przez obserwujących, popierane, czy to co zostało opublikowane podoba się publiczności. Określają one także popularność dodawanych postów, a także ich zasięgi.

Jak zdobywać lajki na Instagramie?

Aby zdobywać lajki na Instagramie należy zainteresować swoich odbiorców i przyciągnąć ich uwagę. Dodawanie hasztagów do publikowanych zdjęć i filmów z całą pewnością zwiększy zasięg publikowanych postów, dzięki czemu nasze publikacje trafią do szerszego grona użytkowników. Dzięki dodawaniu do postów hasztagów, nasze publikacje trafią do osób nie tylko nas obserwujących, ale także do tych śledzących poszczególne hasztagi. Na dodawanych zdjęciach oraz filmach możemy także oznaczać swoich znajomych, a także miejsce w których się „meldujemy”. Oznaczenie znajomego na zdjęciu czy filmie sprawi, że nasz post będzie widoczny również dla obserwujących oznaczonej osoby, z kolei wskazanie miejsca, w którym się znajdujemy sprawi, że post ten będzie z kolei powiązany z tym miejscem, zatem trafi do osób obserwujących lub wyszukujących wskazane miejsca.

Istnieje jeszcze jeden sposób na zdobywanie lajków, jednak nie jest on do końca uczciwy. Może wpłynąć na utratę wiarygodności profilu i przynieść więcej problemów i rozczarowań niż pożytku. Mowa o kupowaniu lajków. W Internecie jest wiele dostępnych stron, które oferują sprzedaż lajków, za niewielką cenę. Większość z nich wygląda bardzo wiarygodnie, jednak lajki, które zostaną zakupione, dawane są w znacznej większości z kont fikcyjnych. Jeśli ktoś z realnych obserwujących zauważy nagły i szybki wzrost popularności określonych postów i zagłębi się w to, przez kogo te posty są lajkowane, może dostrzec wśród kont lajkujących, konta fejkowe i tym samym sprawić, że sztuczne napędzanie popularności przełoży się na zniechęcenie wśród szczerze obserwujących danych profil.

Istnieją jednak na naszym rynku firmy, które oferują lajki na instagramie w prawdziwych kont. Jeden z serwisów gdzie możemy zdobyć prawdziwe lajki na Instagramie.

Czy polubienia na Instagramie mają znaczenie?

Z roku na rok popularność mediów społecznościowych nie maleje, a wręcz przeciwnie, stale wzrasta. Coraz większa ilość osób decyduje się na spróbowanie swoich sił w Internecie. Głównie młodzi ludzie próbują budować swoją popularność w medialnym świecie, nierzadko zyskując z tego tytułu różne profity. Za sprawą pandemii Covid-19, która rozpętała się w 2020 roku, na sile zyskał również marketing oraz handel internetowy. Z racji ograniczeń nakładanych w związku z obowiązującą pandemią, wszelkie firmy i marki zostały zmuszone to przeniesienia swojej działalności na płaszczyznę online. W związku z tym rozpoczęła się wzmożona działalność marketingu internetowego.

Produkty i usługi oferowane do tej pory z pozycji standardowej, czyli relacji rzeczywistej, zaczęły być promowane w Internecie. Każdej z firm zależało na wzmożenie swoich zasięgów i popularności co umożliwiały lajki dawane pod udostępnianymi publikacjami. Im większa popularność postów wyrażana za pomocą lajków i wyświetleń, tym większe grono przyszłych odbiorców. Nie bez znaczenia są również lajki dawane osobom, a nie produktom czy usługom. W Internecie od kilku lat funkcjonuje trend influencerów, czyli osób wywierających wpływ na swojej publiczności. Osoby posiadające miano influencera również zajmują się promocją określonych produktów, marek i usług. Ich popularność także rozwija się za pomocą systemu dawania lajków i gromadzenia społeczności w formie obserwujących. Z kolei ich popularność przekłada się na grono odbiorców, do których trafiają informacje dotyczące promowanych przez nich dóbr.

Czy polubienia na Instagramie w 2023 będą miały znaczenie?

Odpowiadając zatem na postawione wcześniej pytanie, lajki są istotne w budowaniu społeczności, w powiększaniu grona odbiorców, przyczyniają się do wzrostu popularności i zasięgów promowanych produktów, usług czy osób. Będą one istotne także w nadchodzącym czasie, ponieważ nic nie wskazuje na to, aby istniejący trend przeniesienia wielu płaszczyzn do sfery online miał się zakończyć. Można wręcz śmiało stwierdzić, że cały proces dopiero przybiera na sile.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać