Poradniki zakupowePromocje

Czy materace o średnim stopniu twardości faktycznie są dla każdego?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Kiedyś wszyscy zmuszeni byliśmy do tego, aby spać na takich samych materacach, niezależnie od tego jak bardzo różniły się nasze ciała pod względem budowy. W sklepach dostępne były dwa modele materaców i innego wyboru nie było. Dzisiaj producenci dbają jednak o maksymalny komfort swoich klientów i oferują im materace o różnych stopniach twardości. Ważne, aby stosować się do ich zaleceń kupując materac i wybrać taki, który optymalnie będzie wspierał kręgosłup na całej jego długości. Większość osób wybiera jednak materace średnio twarde. Czy są przeznaczone dla każdego?
Czy materace o średnim stopniu twardości faktycznie są dla każdego?

Materace o różnych stopniach twardości

Przeglądając ofertę materaców 140×200, na przykład https://sweetsen.pl/140×200-cm-c27 można znaleźć je w czterech stopniach twardości:

  • H1 – materace miękkie,
  • H2 – materace średnio twarde,
  • H3 – materace twarde,
  • H4 – materace bardzo twarde.

Dla każdego symbolu Sweetsen i inni producenci wskazują swoje zalecenia wagowe. W przypadku materaców średnio twardych wskazania dotyczą osób o wadze od 60 kg do 100 kg. Oznacza to więc, że nie jest to produkt dla każdego klienta. Warto posłuchać producenta, ponieważ za miękki albo za twardy materac może wyrządzić nam krzywdę.

Który model jest najlepszy?

W przypadku materaców średnio twardych do wyboru mamy wiele opcji. Mogą znajdować się w nich pianki, lateks, sprężyny. Warto zastanowić się nad tym, co jest dla nas komfortowe i na jakich udogodnieniach nam zależy. Pianki dostępne na sweetsen.pl oraz w innych sklepach są zawsze bardziej miękkie i elastyczne. Oczywiście, mogą również reagować na ciepło jak pianka termoelastyczna. W przypadku materaców kieszeniowych również należy spodziewać się komfortu, jednak sprężyny stwarzają inny efekt elastyczności. Oba rodzaje materaców wspaniale podpierają kręgosłup i zapewniają mu bezpieczeństwo. Warto położyć się w sklepie na określonym typie materaca i wówczas podjąć decyzję o tym, jaki model wybrać dla siebie. W przypadku materaca zamawianego online często również istnieje opcja zwrotu, jeśli ten okaże się niewygodny i niefunkcjonalny.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać