Promocje

Czy nadruk na odzieży jest trwały?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Odzież z nadrukiem jest obecnie bardzo popularna. Wiele osób, które chcą się wyróżnić, chętnie inwestuje w tego typu ubrania. Chętnie też wykonanie odzieży z nadrukiem zlecają różnego rodzaju firmy. Ubrania z nadrukiem doskonale bowiem sprawdzają się jak nośnik reklamy. Nadruki mogą być dzisiaj wykonywane na różnych rodzajach odzieży. Ponadto nadruk na odzieży można wykonać bardzo różnymi technikami. Pojawia się jednak pytanie: czy wykonane na odzieży nadruki są trwałe? Postaramy się na nie odpowiedzieć.
nadruk na ubraniach

Nadruk na odzieży — jakie metody mogą zostać zastosowane?

Obecnie firmy, które zajmują, się wykonywaniem nadruków na odzieży mogą korzystać z bardzo różnych technik poligraficznych. Jedną z najbardziej popularnych jest sitodruk. Wykonane tą techniką nadruki są bardzo trwałe, odporne nawet na wielokrotne pranie. Nadruki na odzież mogą być nanoszone również metodą termotransferową. Technika ta polega na tym, że wzór najpierw nanoszony jest na folię flock lub fleks, następnie jest ona zgrzewana z tkaniną. Druk termotransferowy doskonale sprawdza się w przypadku wzorów odznaczających się wieloma szczegółami. Jeszcze inna metoda umożliwiająca wykonanie nadruków na ubraniach to druk lateksowy.

Podobnie jak w przypadku nadruków termotransferowych, wzór najpierw drukowany jest na folii, a następnie zgrzewany z tkaniną. Niektóre firmy wykonują nadruki stosując druk cyfrowy DTG.

Czy nadruki są trwałe?

Wspomnieliśmy, że nadruki na tkaninach wykonane techniką sitodruku są trwałe. Czy równie trwałe są te wykonane pozostałymi metodami? Nadruki wykonane metodą druku laserowego są co najmniej tak samo trwałe, jak te wykonane z wykorzystaniem sitodruku. Druk termotransferowy także daje możliwość wykonania trwałych nadruków. Jeśli jednak chcemy mieć wzór o bardzo dużej liczbie kolorów, to bez wahania powinniśmy postawić na nadruki wykonywane techniką druku lateksowego. Najmniej trwałe są nadruki na odzieży, które wykonano, wykorzystując druk cyfrowy DTG. Nadruki wykonane tą metodą są za to bardzo wyraźne i niezwykle precyzyjne.

Na jakich rodzajach odzieży można wykonywać nadruki?

Nowoczesne techniki poligraficzne umożliwiają wykonanie nadruków na bardzo różnych rodzajach odzieży. Dzisiaj nadruki wykonywane są nie tylko na T-shirtach. Do wykonania nadruków można wykorzystać także bluzy, kurtki, czapki, spodnie, a nawet skarpetki. Co ważne, niektóre techniki drukowania mogą zostać wykorzystane do wykonania trwałych i wyrazistych nadruków na różnego rodzaju tkaninach. Ponadto nadruki mogą być umieszczane w różnych, nawet bardzo trudno dostępnych miejscach odzieży, a nie tylko na przodzie czy z tyłu.

Jakiej wielkości mogą być nadruki?

Nigdzie nie została określona wielkość, jaką ma mieć nadruk na odzieży. Na T-shirtach i bluzach równie dobrze prezentują się bardzo duże, jak i mniejsze nadruki. Tak samo jest w przypadku nadruków na innych rodzajach odzieży. Oznacza to, że wielkość nadruku zależy tylko od indywidualnych preferencji osoby, która taką odzież decyduje się nosić. Warto pamiętać, że nadruki wykonywane są zarówno na odzieży damskiej, jak i męskiej.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje