Poradniki zakupowePromocje

Czy warto kupić prześcieradło z gumką? Poznaj wady i zalety produktu

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Prawdopodobnie trudno byłoby w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie posiadanie łóżka bez kompletu pasującej do niego pościeli. Ostatecznie to właśnie nakrycie naszych łóżek sprawia, że wyglądają one estetycznie. Jednakże miły dla oka wygląd nie zawsze idzie w parze z wygodą. Bardzo często zdarza się, że podczas snu prześcieradło zacznie zwijać się pod naszym ciałem i stworzy nieprzyjemną w dotyku grudkę. Innym razem zacznie spadać z materaca, gdy będziemy dynamicznie przesuwać się w trakcie snu. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby poradzić sobie z tymi kłopotami. Rozwiązaniem jest prześcieradło z gumką. Elastyczne prześcieradła pozwalają nam znaleźć balans między wygodą i estetyką. Sprawdzają się znakomicie w przypadku osób, które kręcą się podczas snu.
czywartokupicprzescieradlozgumkapoznajwadyizaletyproduktu

Charakterystyka prześcieradła z gumką

Prześcieradło to jeden z najbardziej podstawowych elementów ekwipunku domowego. Jeżeli chodzi o modele na gumkę, sprawdzą się one w łóżkach dorosłych, jednak przede wszystkim okażą się pomocne w przypadku dzieci, które nieustannie wiercą się podczas snu i ściągają narzutę z łóżka. Nakrycie materaca prześcieradłem na gumkę pełni także pewną funkcję ochronną. W momencie, w którym odizolujemy powierzchnię przeznaczoną do snu od kurzu, potu i resztek jedzenia, które od czasu do czasu możemy przemycić do łóżka, materac pozostanie czysty o wiele dłużej. Odizolowanie go od kropelek potu pozwala także zachować wnętrze materaca wolnym od rozwoju grzybów i pleśni. Dlatego też uważa się, że dobre prześcieradło na gumkę, pozwoli zachować materac w dobrej kondycji przez o wiele dłuższy czas od egzemplarzy, które bardzo łatwo ściągają się przy dynamicznych ruchach. W odróżnieniu od standardowej narzuty na łóżko, prześcieradło na gumkę ma wbudowane ściągacze, które przytrzymują nakrycie przy rogach łóżka. Specjalne gumki wszyte po bokach utrzymują prześcieradło w tej samej pozycji.

Warto jednak pamiętać o tym, że prześcieradła na gumkę wymagają materaca, który możemy swobodnie wyjąć z łóżka. Jest to związane z ich specyficzną konstrukcją. Gumki wszyte w prześcieradło muszą zostać zahaczone o bok łóżka, aby odpowiednio się trzymać. Jeżeli materac nie ma wyjmowanego spodu, trudno będzie nam znaleźć miejsce, w którym umieścimy gumkę prześcieradła. Produkty te mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest satyna. Gładki splot satyny charakteryzuje się wytrzymałą strukturą i świetnie odprowadza ciepło. Dzięki temu jest szczególnie przydatny w trakcie letnich upałów. Oprócz tego, że chłodzi skórę, satyna charakteryzuje się też dużą elastycznością. Satynowe prześcieradła są zazwyczaj na tyle rozciągliwe, że będą pasowały do różnych rozmiarów materaca. Na okres zimowy zaleca się z kolei wybierać nakrycia wykonane z materiału typu frotte. Tkaniny te utrzymują ciepło, dzięki czemu ogrzeją nas w trakcie chłodnego wieczoru.

przescieradlo-frotte-z-gumka_26912_1200

Mocne i słabe strony prześcieradła z gumką

Jeżeli chcemy ocenić czy potrzebujemy danego produktu, musimy obiektywnie spojrzeć na jego cechy. Dlatego też ważne, aby zwrócić uwagę zarówno na plusy, jak i minusy oferowane przez prześcieradła z wszytymi gumkami. Jeżeli chodzi o plusy, na pewno możemy być pewni co do tego, że po przebudzeniu się nasza narzuta dalej będzie w tym samym miejscu, dzięki ściągaczom utrzymującym powierzchnie do snu w stałej pozycji. Dzięki temu sam sen staje się wygodniejszy, a materac nie będzie zbierał potu i kurzu, zatem nie pobrudzi się. Dzięki prześcieradłom na gumkę łóżka nie wymagają regularnego wygładzania, co dodatkowo zaoszczędzi nam roboty. Solidnie naciągnięta tkanina przyczyni się do stworzenia estetycznie prezentującego się łóżka. Jeżeli jednak chcemy spojrzeć obiektywnie na produkt, musimy zwrócić uwagę również na wady. O ile samo użytkowanie prześcieradła z gumką jest niezwykle wygodne, mogą wystąpić pewne trudny związane z jego przechowywaniem. Naciągnięte gumki znacznie utrudniają składanie tego rodzaju materiałów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że prasowanie takiej pościeli również nie należy do najprostszych zadań. Wystawienie gumki na działanie wysokiej temperatury może ją łatwo zniszczyć.

Jak wybrać właściwy egzemplarz?

Wybór odpowiedniego prześcieradła z gumką jest niezwykle prosty, ponieważ ze względu na rozciągliwość materiału ma on dużą tolerancję rozmiaru. Zwykle producenci zamieszczają na opakowaniach tabele rozmiarów. Można w ten sposób zestawić dokładne wymiary produktu z faktyczną szerokością i długością materaca, aby upewnić się, że prześcieradło nie będzie zbyt duże lub zbyt małe.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać