Poradniki zakupowePromocje

Czy warto kupić tanią opaskę sportową?

logotyp zakupersi

Rynek gadżetów sportowych przeżywa oblężenie. Producenci sprzętu co chwila prezentują nowe modele urządzeń, które mogą umilić trening, a klienci czekają na sportowe nowinki. Niestety większość z nich jest dość kosztowna. Jednym z najchętniej kupowanych gadżetów ostatnich lat jest smartband, czyli inteligentna opaska sportowa.
decathlon_smartband

Kupienie taniego smartbanda może być więc nie lada wyzwaniem. Na co zwrócić uwagę? O co pytać sprzedawcę odwiedzając sklep sportowy?

Smartband – co to jest?

Smartband to mała opaska, którą zakłada się na nadgarstek. Jej zadaniem jest monitorowanie organizmu użytkownika w trakcie ćwiczeń. Wszystkie zebrane przez nią dane można na bieżąco przeglądać na urządzeniu, podłączonym smartfonie lub innym urządzeniu elektronicznym. W zależności od modelu może przypominać zegarek sportowy lub zwykłą gumową opaskę bez ekranu. Ceny smartbadnów zaczynają się już od około 50 złotych, w górnej granicy można zapłacić za nie nawet ponad 1000 złotych. Rozbieżność jest duża, ale cena zależna będzie oczywiście od marki, jakości wykonania czy ilości funkcji. Zastanawiasz się po co Ci smartband? Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze po to, by sprawnie śledzić przebieg treningu i zmieniać go dostosowując do zamierzonych celów treningowych. Po drugie po to, by motywować do dalszego działania.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Na co zwrócić uwagę kupując smartband

Jeśli chcesz kupić smartband warto odwiedzić sklep sportowy lub wejść na stronę sklepu internetowego i zapoznać się z urządzeniami, które obecnie są dostępne na rynku. Wachlarz jest bardzo szeroki. Najpierw określ półkę cenową, która leży w Twoim zasięgu. Oczywiście przy większym budżecie zakup będzie prosty, droższe opaski sportowe posiadają ciekawy design i większą funkcjonalność. Z większym wyzwaniem musisz się zmierzyć mając do dyspozycji szczuplejszy budżet. Tu warto zasięgnąć opinii innych użytkowników, które mogą być skarbnicą wiedzy.

W pierwszym kroku warto sprawdzić dostępność rozwiązań technologicznych i funkcjonalnych. To drugie będzie zdecydowanie najważniejsze, jeśli regularnie uprawiasz jeden rodzaj aktywności fizycznej.

Na co więc zwrócić uwagę?

  • Dopasowanie

To bardzo ważne, by smartband był dopasowany do użytkownika. Powinien dokładnie przylegać do nadgarstka i nie być zbyt ciężki. W ten sposób aktywność fizyczna z użyciem tej małej opaski stanie się prawdziwą przyjemnością

  • Materiał wykonania

Biorąc pod uwagę, że opaska sportowa dość mocno przylega do ręki materiał, z którego jest wykonana powinien być przyjemny i nie powodować podrażnień w trakcie użytkowania. Jest to szczególnie ważne, ponieważ przy uprawianiu sportu skóra się poci i łatwo o obtarcia. Smartband wykonany z porządnego materiału będzie też prezentował się lepiej i nie zniszczy się szybko.

  • Funkcjonalność

To już kwestia bardzo indywidualna, wybór funkcji powinien być odwzorowaniem realnych potrzeb użytkownika.

Czy cena ma znaczenie?

W przypadku gadżetów elektronicznych, jakim jest również inteligentna opaska sportowa, cena ma znaczenie. Za co płacimy? Za jakość, funkcjonalność oraz markę.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy zakup taniego smartbanda ma sens. Jest to zależne w głównej mierze od potrzeb osoby korzystającej z urządzenia. Dla osób regularnie trenujących czy osób uprawiających sport zawodowo, którym zależy na rozbudowanych funkcjach, zakup taniego smartbanda może okazać się niewystarczający. Ma to jednak sens, kiedy będziemy sięgać po niego sporadycznie lub gdy potrzebujemy jedynie podstawowych funkcji opaski, takich jak: liczenie kalorii, pomiar kroków czy informowanie o pokonanym dystansie. Wtedy nie warto przepłacać i należy sięgnąć po opaskę z niższej półki cenowej.

Na co zwrócić uwagę kupując tanią opaskę sportową? Zdecydowanie na:

– jakość wykonania,

– materiały użyte do produkcji,

– podstawową funkcjonalność.

Tani smartband „przeładowany” różnorodnymi funkcjami może nie działać prawidłowo lub po prostu szybko się zepsuć. Postaw na jakość, kosztem funkcjonalności. Sprawdź ofertę na Media Expert.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

1 Komentarz

  1. Najtańszych nie warto, bo zawsze coś nawala. A jednak sporo jest w nich funkcji. Sam już wolałem wydać więcej na model pro z firmy lamax, żeby mieć po prostu wiecej w jednym. Oczywiście nie jest to sama zachcianka bo faktycznie mi sie to przydaje.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać