Promocje

Czy warto parkować w strefie płatnego parkowania?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

W każdym większym polskim mieście znajdziemy informacje o tym, że w ścisłym centrum jest strefa płatnego parkowania. Wówczas mamy do wyboru: skorzystać i zapłacić lub zostawić auto poza strefą jednak kawałek od centrum.
multi-storey-car-park-502960_1920

W każdym większym polskim mieście znajdziemy informacje o tym, że w ścisłym centrum jest strefa płatnego parkowania. Wówczas mamy do wyboru: skorzystać i zapłacić lub zostawić auto poza strefą jednak kawałek od centrum. Możemy również skorzystać z transportu miejskiego, jednak to wyklucza jazdę autem. Czy warto zatem zapłacić i skorzystać ze strefy płatnego parkowania? Jakie mamy alternatywy?

multi-storey-car-park-1271919_1920

Strefy w miastach

Jeśli zastanowimy się nad zaletami tego rozwiązania to przychodzi nam do głowy chyba jedynie możliwość zaparkowania w centrum. Jednak tych miejsc jest tak mało, że do końca nigdy nie jesteśmy pewni, czy będzie wolne dla nas. Dodatkowo ceny za parkowanie w strefach rosną z roku na rok, zatem wkrótce będzie to zupełnie nieopłacalne.

Parking

Co wówczas zrobić? Jedną z alternatyw są prywatne parkingi. Co możemy zaliczyć do ich zalet?

  • Abonament – możliwość wykupu abonamentu na określony czas: miesiąc, kwartał bądź rok. Taka forma płatności sprawia, że ceny są tu znacznie korzystniejsze niż w przypadku strefy płatnego parkowania.
  • Monitoring – w prywatnych parkingach mamy możliwość ochrony samochodu tj. dzięki systemowi kamer oraz obsłudze. Dodatkowo jeśli zdarzyłaby się stłuczka lub zarysowania samochodu wówczas wszystko zostaje nagrane.
  • Dużo miejsca – parkingi prywatne cechują się sporą ilością oferowanych miejsc, zazwyczaj jest to ponad 100. Dlatego znacznie łatwiej znaleźć tam miejsce, niż w strefie płatnego parkowania.
  • Lokalizacja – największą zaletą tego typu parkingów są ich lokalizacje. Możliwość zaparkowania w ścisłym centrum przyciąga tu wielu klientów.
  • Atrakcyjne ceny – nie tylko ze względu na miesięczne abonamenty, lecz także z uwagi na rosnące z roku na rok ceny w strefach płatnego parkowania.
  • Sprawdzenie dostępności miejsc – niektóre parkingu oferują także możliwość sprawdzenia dostępności miejsc. Jest to o tyle dobra opcja, że nie jedziemy do miasta „w ciemno”, czyli nie wiedząc, czy znajdzie się miejsce dla naszego samochodu, czy nie.

Oczywiście możemy także pozostawić samochód w domu i przesiąść się na komunikacje miejską lub rower. Często jest to bardziej polecane, ponieważ zbyt duża ilość samochodów próbujących wjechać do centrum generuje korki. Zatem warto przemyśleć i tę opcję.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje