Promocje

Czy warto posiadać ekspres kolbowy?

logotyp zakupersi

Ekspres to ostatnio najczęściej wybierane urządzenie do domu, biura lub firmy. Stają się one popularne wśród miłośników kawy, którzy cenią sobie aromat oraz smak. Jeśli mamy frajdę z robienia jej na co dzień to warto zaopatrzyć się w ekspres kolbowy.
ekspres-kolbowy

Dla kogo jest stworzony?

Przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie zwykłą espresso oraz lubią przyrządzać kawowe napoje na ich bazie. Mowa tutaj o mlecznych wariantach, takich jak: cappuccino czy latte. Oczywiście musimy pamiętać, że zrobienie idealnej kawy w ekspresie kolbowym wymaga więcej czasu niż przy tym automatycznym. Jednak co za tym idzie, przygotowana kawa jest bardziej aromatyczna i zdecydowanie lepsza niż w urządzeniach zautomatyzowanych.

Świetną kawę do ekspresu kolbowego kupisz w sklepie Przyjaciele Kawy.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Charakterystyka ekspresu kolbowego

Gdy już zdecydujemy, że chcemy posiadać w swojej kuchni to urządzenie, musimy najpierw zapoznać się z paroma kwestiami. Pierwsza z nich tyczy się młynka. Niektóre z modeli ekspresu kolbowego posiadają wbudowany młynek, jednak nie wszystkie. Wtedy ważne jest, aby zaopatrzyć się taki osobny. Drugą istotną sprawą jest dysza do spieniania mleka i tutaj jeśli oprócz espresso lubimy mleczne kawy to warto, aby w naszym ekspresie znalazł się taki element. Oczywiście pamiętajmy, że proces zrobienia takiego napoju będzie znacznie dłuższy i wymagający. Jeśli zapragniemy zrobić sobie latte, to najpierw będziemy musieli zaparzyć espresso, potem spienić mleko i na końcu połączyć je ze wcześniej zrobioną czarną kawą. Procedura może wydawać się znacznie trudniejsza, ale smak wynagrodzi każde poświęcenie. Gdy już chcemy zapoznać się z techniczną stroną, należy wybrać taki ekspres, którego pompa posiada ciśnienie co najmniej 9 bar – idealne dla przyrządzenia espresso. Ponadto oprócz młynka i dyszy ważny jest zbiornik na wodę, ponieważ nie może być ani za mały, ani za duży. O proces grzewczy dba najczęściej bojler, który odpowiedzialny jest za odpowiednią temperaturę wody, która podgrzewana jest za pomocą grzałki. Zbiornik powinien być taki, który jest przystosowany do naszego ekspresu, ponieważ nie chcielibyśmy, aby zabrakło nam wody podczas robienia naszej ulubionej kawy. Kolba za to posiada sito, do którego wsypujemy zmieloną kawę (oczywiście najlepszym wyborem będzie ta ziarnista, zmielona wcześniej w młynku). Pamiętajmy także o najważniejszej kwestii – czystość naszego ekspresu do kawy, które będzie zajmowało większą ilość czasu niż w ekspresach automatycznych, ale pozwoli na to, że nasz ekspres wytrzyma z nami długie lata.

Jeśli cenimy sobie aromat i zapach prawdziwej kawy, postawmy na ekspres kolbowy. Przyrządzenie w nim napoju kawowego zdecydowanie będzie dłuższe niż w tych automatycznych, ale wynagrodzi nam to jakość i smak wypitej kawy.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje