Promocje

Czym jest CMID oraz ECMID? Znaczenie inspekcji morskich

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Praca na statku oraz w jego najbliższym otoczeniu musi być w pełni bezpieczna. Środowisko morskie cechuje się odmienną specyfiką niż lądowe, istotne jest zatem zapewnienie wszystkim pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania wszelkich czynności.
man-791049_1920

Praca na statku oraz w jego najbliższym otoczeniu musi być w pełni bezpieczna. Środowisko morskie cechuje się odmienną specyfiką niż lądowe, istotne jest zatem zapewnienie wszystkim pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania wszelkich czynności. CMID to dokument stanowiący podstawę do przeprowadzenia inspekcji morskiej przez odpowiednio do tego celu wykwalifikowanych ekspertów.

office-594132_1920

Środowisko pracy w pełni bezpieczne dla pracownika

Praca w halach produkcyjnych, fabrykach, magazynach bądź innego typu zakładach pracy wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Nieprawidłowa obsługa urządzeń lub chwila nieuwagi skutkować mogą nieprzyjemnym wypadkiem. Wielu pracowników każdego dnia narażonych jest na niebezpieczeństwo, dlatego tak ważne jest nie tylko ich wyszkolenie, ale również zapewnienie im w pełni sprawnego sprzętu.

Statek to środowisko szczególnie wymagające, gdyż pracownik wykonuje swoje czynności na otwartej wodzie. Zależny jest nie tylko od ogromnego środka transportu, ale również od żywiołu, jakim jest woda. Statki przechodzić muszą odpowiednie kontrole, które pozwalają na ocenę ich sprawności oraz stopnia bezpieczeństwa. W oparciu o specjalny dokument CMID wykonywany jest przegląd, który następnie stanowi gwarancję, iż statek oraz jego otoczenie są w pełni bezpieczne dla pracowników. Istotna jest również ocena w odniesieniu do środowiska naturalnego. Inspekcja musi dokładnie zbadać, czy statek nie zagraża faunie i florze.

Wykwalifikowany zespół ekspertów

CMID inspection wykonywana musi być wyłącznie przez wykwalifikowanych pracowników. Niezbędne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, która pozwala na prawidłowe przeprowadzenie wszystkich czynności. Przegląd statku nie jest łatwym zadaniem. Jego gabaryty oraz mechanizmy pracujące w jego obrębie są znacznie odmienne od sprzętów i urządzeń funkcjonujących w innych środowiskach. Zespół ekspertów jest odpowiedzialny za prawidłowe wykonanie inspekcji, która następnie stanie się podstawą do uznania, iż statek i pracująca w jego obrębie załoga mają zapewnione właściwe warunki do pracy. Sprawdzana jest również aktualność wszelkich obowiązkowych certyfikatów.

Przemysł morski to szeroka kategoria, obejmująca wiele branż – turystyczną, transportową, czy wydobywczą. Statek umożliwia wykonanie wielu czynności, które nie byłyby możliwe przy udziale innego środka transportu. ECMID inspection opiera się na internetowej bazie danych, która pozwala na elektroniczne wypełnienie raportów CMID. W systemie tym przechowywane są wszelkie informacje odnośnie przeprowadzonych dotychczas inspekcji w przemyśle morskim.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje