Poradniki zakupowe

Czym jest pokój zagadek?

zagadki

Gra typu escape room od dłuższego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Zabawa w “pokoje zagadek” polega na tym, iż w takim pokoju zamyka się kilka osób. Żeby się wydostać, muszą rozwiązać zadane zagadki. Jakie są dokładne zasady gry w pokój zagadek?

pokój zagadek

Historia escape roomów

Escape roomy prawdopodobnie mają swoje korzenie w Dolinie Krzemowej, a ich historia sięga 2006 roku, kiedy pewna grupa przyjaciół postanowiła zamienić zainteresowanie grami przygodowymi i RPG w biznes. Pierwszy otwarty escape room spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Z Doliny Krzemowej pokoje zagadek zawędrowały do Azji, w tym do Kioto w Japonii, skąd wzięły swoją nazwę – “escape room”.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Trudno jednoznacznie wskazać inspiracje do powstania escape roomów. Jedni wskazują na gry miejsce i teleturnieje telewizyjne, drudzy na gry wideo, a jeszcze inni – na LARP-y, czyli próby przeniesienia papierowych gier do rzeczywistości, w której gracze przebrani za swoje awatary starają się przejść daną grę. 

Mechanizmy rozwiązywania zagadek w escape roomach zaczerpnięto z przygodowych gier wideo. 

antique-padlock-and-keys-escape-room-game-concept-2022-03-18-13-38-54-utc

Zagadki w takich pokojach mogą być bardzo różne – czasami gracze muszą ukryć kilka przedmiotów, które są wskazówką dla kolejnych działań i mają pomóc im wydostać się z pokoju. Innym razem gracze muszą znaleźć rozwiązanie szyfru lud odgadnąć kod, który odblokuje skrytkę lub drzwi. Wszystko zależy od konkretnego escape roomu, których w Polsce jest bardzo dużo. 

Escape roomy w Mystery Machinery

Pokój zagadek Kraków polega na zamknięciu przynajmniej 2 osób w pokoju, z którego można się wydostać jedynie poprzez rozwiązanie zagadki w określonym czasie. Pokoje zagadek różnią się między sobą pod względem stopnia zaawansowania, jak również tematyki. W centrum rozrywki Katowice Mystery Machinery można zagrać w pokój zagadek w konwencji skarbca, więzienia, szpitala psychiatrycznego, sierocińca rodem z horroru… W pokój zagadek można grać zarówno w wersji tradycyjnej, jak i w strefie wirtualnej rzeczywistości – tzw. arenie VR.

Laserowy labirynt

Mystery Machinery posiada w swojej ofercie również laserowy labirynt Kraków. Jest to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, w którym znajdują się wiązki laserowe i specjalne przyciski. Należy dotrzeć na przeciwległy koniec pomieszczenia, pokonując świetlne przeszkody i wykonując po drodze wyznaczone zadania. 

Inne atrakcje w Mystery Machinery to bilard, arena VR, laserowy paintball i piłkarzyki. Ponadto, centra rozrywki MM oferują doskonale zaopatrzoną w napoje alkoholowe i bez alkoholu oraz przekąski strefę gastronomiczną. 

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać