Poradniki zakupowe

Czym karmić psy rasy Pomeranian (Szpic Miniaturowy)

pomeranian karma

DYSKUSJA

Szpic miniaturowy, znany również jako Pomeranian, to rasa psa pełna energii. Opieka nad tym uroczym pupilem to nie tylko wspólna zabawa i spacery, ale również dobór odpowiedniego jedzenia. Dieta szpica powinna dostarczać zarówno wystarczającą ilość energii, jak i również być bogata w składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Czym karmić psy rasy Pomeranian? Zobacz nasz miniporadnik.

Co powinno znaleźć się w karmie dla szpica miniaturowego?

Szpice miniaturowe to małe, ale bardzo energiczne i żywiołowe psy. Aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie, potrzebują odpowiedniej diety, która dostarczy im niezbędnych składników odżywczych.

Białko jest niezbędne do budowy i regeneracji mięśni, kości i skóry. Najlepszym źródłem białka dla szpiców miniaturowych są produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso, drób, królik czy ryby. Ryby warto dodać do menu szpica, ponieważ poza białkiem są bogate w kwasy omega-3 i omega-6, które mają niezwykle istotne znaczenie dla czworonoga.

W diecie futrzanego przyjaciela powinny znaleźć się także zdrowe tłuszcze, które wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, pokarmowego, a także i odpornościowego. Dobrym źródłem tłuszczy jest olej z łososia. Nie można zapomnieć także o warzywach, bogatych w błonnik pokarmowy i witaminy.

Podczas wyboru karmy dla szpica miniaturowego warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • skład karmy – karma powinna zawierać przede wszystkim białko zwierzęce, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały,
  • forma karmy – szpice miniaturowe mogą jeść zarówno karmę suchą, jak i mokrą,
  • rozmiar krokietów – karmy dla szpiców miniaturowych powinny mieć odpowiedni rozmiar dla niewielkiego pyszczka psa.

Profesjonalną ofertę karmy znajdziesz w ofercie: https://poshpaws.pl/kategoria-produktu/karma-dla-pomeraniana-szpica-miniaturowego/

szpic miniaturowy karma

Jaką karmę dla Pomeraniana wybrać?

Dobór odpowiedniej karmy dla szpica miniaturowego zależy od jego:

  • wieku,
  • stanu zdrowia,
  • poziomu aktywności.

Szpica miniaturowego można karmić zarówno karmą suchą, jak i morką. Dla urozmaicenia zaleca się łączenie obu rodzajów karm. Jak wybrać odpowiednią? Przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek:

  1. Wybieraj karmy przeznaczone dla małych ras psów.
  2. Unikaj karm, które mają wysoką zawartość zbóż, a także węglowodanów. Są one niskiej jakości, a co więcej, mogą powodować alergię, a także problemy z układem pokarmowym u psów.
  3. Postaw na karmy bez zbóż, nieprzetworzone o wysokiej zawartości mięsa.

Jeżeli nie wiesz, jaką karmę wybrać, skonsultuj z weterynarzem. Szpica miniaturowego możesz karmić również metodą BARF. To dieta, która opiera się na surowych składnikach. Pamiętaj jednak, że taki sposób żywienia wymaga konsultacji z lekarzem weterynarii.

Jakie smakołyki dla szpica miniaturowego?

Do diety psa można włączyć również smakołyki. Przysmaki są świetnym sposobem nagradzania psa podczas treningów i nauki nowych komend. Smakołyki, tak jak i karma, powinny zawierać składniki odżywcze korzystne dla zdrowia, a także być odpowiednie rozmiarowo dla małego pyszczka Pomeraniana. Doskonale sprawdzą przekąski z podrobów i w postaci suszonego mięsa, ponieważ są smakowite, a jednocześnie dostarczają cenne składniki.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać