Poradniki zakupowe

Czym kierować się wybierając wyposażenie łazienek?

DYSKUSJA

Łazienka to pomieszczenie wyjątkowe, z którego korzystamy kilkakrotnie w ciągu dnia. Funkcjonalna aranżacja wnętrza okazuje się być nie lada wyzwaniem. Na szczęście nie musimy być zdanymi wyłącznie na siebie, ponieważ zaprojektowanie łazienki powierzyć możemy profesjonaliście. Projektant dysponuje nieocenioną wiedzą, która pozwala mu wykorzystać wyposażenie łazienek dostępne w sklepach w sposób maksymalnie funkcjonalny.

wanna wolnostojaca prostokatna 170 cm glesio

Ograniczone możliwości aranżacyjne ze względu na metraż pomieszczenia

Ogrom wyposażenia wnętrzarskiego w sklepach powoduje, że nie zawsze jesteśmy w stanie zdecydować się na zakup danego produktu. Wbrew pozorom, im asortyment jest większym, tym wybór staje się znacznie trudniejszy. Umywalki łazienkowe w wielu kolorach, wanny o różnej konstrukcji, zróżnicowane prysznice czy miski WC – bardzo łatwo jest się pogubić. Wyposażenie łazienek musi być w pełni przemyślane, ponieważ z wybranej ceramiki łazienkowej będziemy korzystać wielokrotnie każdego dnia. Jedną z najważniejszych kwestii, jakie musimy wziąć w pierwszej kolejności pod uwagę, jest dostępna przestrzeń aranżacyjna. Łazienka to pomieszczenie specyficzne, zazwyczaj charakteryzujące się niewielkim metrażem. Oznacza to, że wybierając wyposażenie, musimy pamiętać o każdym centymetrze.

umywalka nablatowa wiszaca biala egani white

W przypadku, gdy zdecydujemy się na ceramikę o za dużych wymiarach, codzienne z niej korzystanie będzie utrudnione i niewygodne. Ważne są nie tylko wymiary samego wyposażenia, ale także odległości pomiędzy poszczególnymi elementami. Na pewno nie jest dobrym pomysłem decydowanie się na wanny łazienkowe, jeżeli nasza łazienka nie jest do nich przystosowana. Na małym metrażu zdecydowanie lepiej sprawdzi się prysznic, który zajmuje znacznie mniej miejsca.

Wiele styli aranżacyjnych łazienki

Istotną kwestią podczas zakupu ceramiki łazienkowej jest również styl, w jakim urządzone jest wnętrze. Obecnie mamy do wyboru wiele styli aranżacyjnych – skandynawski, glamour, nowoczesny, minimalistyczny, industrialny, loft czy tradycyjny. Warto trzymać się jednego stylu i nie wybierać niepasujących do siebie elementów. Jeżeli nie będziemy trzymać się tej zasady, bardzo łatwo wprowadzimy do naszego pomieszczenia chaos. Brak harmonii i spójności będzie znacząco wpływał na korzystanie z łazienki. Nie będzie ono przyjemne, a to oznacza, że codzienne użytkowanie łazienki będzie mogło powodować negatywny humor.

Jeżeli podejrzewamy, że nie sprostamy wyzwaniom aranżacyjnym, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę współpracę z doświadczonym projektantem wnętrz.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać