Za darmo

Darmowe audiobooki i ebooki [zestawienie zbiorcze]

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Coraz więcej pojawia się darmowych audiobooków i ebooków. By nie rozpisywać się zbytnio o każdej z takich wyjątkowych okazji stworzyliśmy zestawienie zbiorcze wszystkich pozycji, które aktualnie można zdobyć za darmo.

Czytaj za darmo

Czytanie za darmo nie jest trudne. Wystarczy przewertować internet by przekonać się, że w sieci jest bardzo dużo pozycji, które możemy pobrać i przeczytać całkowicie za free. Wiele serwisów specjalizujących się w sprzedaży elektronicznych wydań książek ma półkę z darmowymi pozycjami. Taką kategorię można znaleźć w księgarni Helion.

Sporo książek można znaleźć w zasobach IPN (trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że w zbiorach Instytutu Pamięci Narodowej znajdziemy sporo publikacji specjalistycznych), Wikiźródła (baza książek znajdujących się w domenie publicznej), Wolne Lektury (najważniejszy polskojęzyczny portal, w którym znaleźć można darmowe książki), Project Gutenberg (zbiór ponad 59 tysięcy książek, w tym klasyki jak Piotruś Pan, Studium w szkarłacie, Dracula, Ania z zielonego wzgórza).

Od czasu do czasu na darmowe ebooki można liczyć także od serwisu Ebook Point, który w regularnych promocjach oraz za rejestrację daje darmowe pozycję np. przewodniki. Aktualna lista promocji serwisu Ebook Point. Sporą ilość darmowych książek znaleźć można także na stronie Koobe.

Wiele starszych książek w tym lektur można bezpłatnie posłuchać i poczytać w serwisie Polona. Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Zdigitalizowane i udostępniane w Polonie zbiory codziennie powiększają się o nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek.

Regularne promocje z darmowymi ebookami do czytników Kindle udostępnia regularnie także Amazon, nie tylko po polsku. Jedną z takich okazji jest chociażby święto World Book Day. Korzystając z tych okazji można zbudować solidną biblioteczkę.

Pełną listę darmowych ebooków prezentujemy poniżej. Sprawdź, być można znajdziesz coś dla siebie.

Audiobooki za darmo na YouTube

Miejsc, gdzie można posłuchać za darmo audiobooków, ba – nawet je pobrać jest wbrew pozorom bardzo dużo. Co jakiś czas organizowane są różnego rodzaju promocje, w których otrzymuje się kupony na pobieranie wybranych pozycji z kolekcji np. w Audiotece. Prawdziwą wylęgarnią audiobooków, które można słuchać za darmo jest YouTube. Warto sprawdzić chociażby ten link.

Najważniejszym youtubowym kanałem z audiobookami jest Audioteka, mająca 58 tysięcy subskrypcji. Można na niej posłuchać za darmo ponad 400 książek po polsku. Pośród nich można znaleźć m.in. współczesne powieści, ciekawe biografie i klasykę z kraju i ze świata.

Warto też zapoznać się z kanałem Słuchaj za darmo. Jest to kanał wspierany przez Audiotekę. Znaleźć tam można kilkadziesiąt darmowych pozycji audiobooków i regularnie dodawane są kolejne.

Jeśli chodzicie jeszcze do szkoły, nieodłącznym elementem jest przerabianie lektur. Warto wówczas sprawdzić kanał Darmowe Audiobooki Lektura. Jak sama nazwa wskazuję, można znaleźć na nim audiobook’owe wersje znanych lektur.

Z kolei rodziców i dzieci powinien zainteresować kanał Studiomaxxaudio. Pośród setki darmowych audiobooków znajdą one na nim znane bajki, baśnie i kołysanki.

Audiobooki na Spotify

Kolejnym godnym uwagi miejscem na słuchanie audiobooków za free jest Spotify. Jak się okazuje Spotify to nie tylko muzyka, ale także bardziej ambitna treść. W serwisie znajdziemy bezpłatnie kilka tysięcy audiobooków. W ofercie tej głównie są poradniki, ale i fani powieści znajdą coś dla siebie. Są to jednak w 90% pozycję angielskojęzyczne. Bardzo bogatą ofertę w tym języku znaleźć można także na portalu OpenCulture. Oferta jest dość spora – liczy aż 1000 pozycji. Jest więc z czego wybierać.

Więcej pozycji w języku polskim znaleźć można w takich serwisach Wolne Lektury czy Złote Myśli.

darmowe-probki-bebilon

Darmowe audiobooki do pobrania

Katarzyna Berenika – Szeptucha

Porywająca powieść, która wprowadzi Cię we współczesny świat ukazany w magicznej odsłonie. Jest już XXI wiek, ale… Mieszko znany z historii nie przyjął chrztu, a w Polsce nadal panuje wielu bogów.

Pobierz za darmo

Morgan Rice – Wyprawa Bohaterów (Księga 1 Kręgu Czarnoksiężnika)

KRĄG CZARNOKSIĘŻNIKA zawiera wszystko, co niezbędne, aby odnieść natychmiastowy sukces: fabułę, zmowy i spiski, tajemnicę, dzielnych rycerzy, rozwijające się bujnie związki uczuciowe i złamane serca, podstęp i zdradę. Zapewni rozrywkę na wiele godzin i zadowoli czytelników w każdym wieku. Zalecana jako stała pozycja w biblioteczce każdego czytelnika fantasy.

Pobierz za darmo

Ścieżki wyobraźni: Rozstaje

Fantastyka na rozstajach – czy może raczej w „Rozstajach”, bo o antologię przecież chodzi – nie ma nic wspólnego z fantastyką zagubioną. To literatura poszukująca, świadoma celu, w którym zmierza. Skręcamy na wschód w stronę przewrotnego fantasy czy może na zachód, w stronę twardego SF? W kierunku literackich eksperymentów czy raczej trzymamy się tradycyjnego stylu? Zaręczam, że żadna z tych dróg czytelników nie rozczaruje.

Pobierz za darmo

Fantazmaty

Darmowe audiobooki projektu wydawniczego Fantazmaty

Pobierz za darmo

Pobierz za darmo #2

Paweł Domagała – 1984BOOK

darmowe-probki-bebilon

Jednym słowem 1984 – czyli wszystko, co wydarzyło się od momentu opublikowania na YouTubie “Weź nie pytaj”, wokół albumu, aż po ostatni bis trasy koncertowej 1984TOUR, podczas której zagraliśmy ponad 90 koncertów.

Pobierz za darmo

Nauka języka norweskiego

Darmowy kurs Norweskiego opracowany przez NTNU (Norwegian University of Science and Technology).

Pobierz za darmo

Legendy Polskie Allegro

Audiobook powstał na podstawie ebooka napisanego przez Łukasza Orbitowskiego oraz Michała Cetnarowskiego o tym samym tytule.

Pobierz za darmo

Audiobooki dla dzieci od Kubuś

Kubuś udostępnił całką sporą kolekcję audiobooków dla starszych dzieci.

Pobierz za darmo

Bajka o Kameleonie Klarze i jej szkolnych perypetiach

Audiobook przygotowany przez Michała Ruska na podstawie Scenariusza na Dobry Czas ,,O Kameleonie Klarze” – z bajką autorstwa Mikołaja Janika

Pobierz za darmo

darmowe-probki-bebilon

Pan Tadeusz

Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie – poemat epicki Adama Mickiewicza, najsłynniejsze dzieło tego wybitnego poety. Ta epopeja narodowa (z elementami gawędy szlacheckiej) powstała w latach 1832–1834 w Paryżu. Składa się z dwunastu ksiąg pisanych wierszem, trzynastozgłoskowym aleksandrynem polskim i opisuje życie szlachty polskiej początku XIX wieku. Epopeja Pan Tadeusz jest stałą pozycją na liście lektur szkolnych.

Pobierz za darmo

Audiobooki w Bibliotece Narodowej (lektury)

Biblioteka Narodowa udostępnia wiele lektur szkolnych. To ponad 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowe.

Pobierz za darmo

Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę

Utwór, zaliczany do klasyki światowej literatury, należy do wyjątkowych również wśród dzieł Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Pobierz za darmo

Audiobooki od Wolne Dzwięki

Darmowe audiobooki historyczne, biograficzne od Wydawnictwa Wolne dźwięki.

Pobierz za darmo

Audiobajka „Hania w świecie Emocji”

Opowiada historię sympatycznej małej dziewczynki, która przeżywając niezwykłą przygodę poznaje emocje.

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Pobierz za darmo

Pobieranki od wydawnictwa Parosolka

Wydawnictwo Parasolka udostępniło sporo audiobooków z rymowankami dla dzieci. Wszystkie do odsłuchu bezpośrednio na stronie lub do pobrania za darmo w formie mp3.

Pobierz za darmo

Darmowe ebooki do pobrania

Scott Sigler – Czerwień krwi

Zbiór ośmiu opowieści grozy, które Scott Sigler, autor takich bestsellerów jak Infekcja, Zakażenie i Transplantacja, publikował w formie podcastu na początku swojej kariery pisarskiej.

Pobierz za darmo

Sebastien de Castell – Ostrze Zdrajcy

Król nie żyje, Wielkie Płaszcze rozwiązano, a Falcio val Mond i jego towarzysze Kest i Brasti skończyli jako straż przyboczna szlachcica, który na domiar złego nie chce im płacić. Ale mogło być gorzej – ich chlebodawca mógłby leżeć martwy, podczas gdy oni musieliby bezradnie patrzeć, jak zabójca podrzuca fałszywe dowody wikłające ich w morderstwo.

Pobierz za darmo

Dmitry Glukhovsky – Koniec drogi

Niepublikowane wcześniej opowiadanie autora m.in. kultowej trylogii Metro 2033, Metro 2034 i Metro 2035 oraz twórcy projektu Metro 2033, w ramach którego pisarze z całego świata tworzą książki, których akcja toczy się w uniwersum Metro.

Pobierz za darmo

Podręcznik terminala Raspberry Pi/Linux

darmowe-probki-bebilon

Linia komend i korzystanie z tzw. terminala to dla każdego początkującego temat wyglądający na niezwykle zaawansowany i onieśmielający. Jednak chyba każdy, kto biegle porusza się w tekstowym środowisku Linuksa przyzna, że korzystanie z tego narzędzia potrafi niesamowicie ułatwić życie.

Pobierz za darmo

Ewa Woydyłło – Osiatyńska – Strata

Ewa Woydyłło, żona Wiktora Osiatyńskiego specjalizująca się w psychoterapii uzależnień i współuzależnień, pisze jak poradzić sobie z nieodłączną częścią życia jakim jest Strata.

Pobierz za darmo

Opowiadania Ostatni Dzień Pary

„Ostatni dzień pary” to antologia prac konkursowych konkursu Krakonowego łączącego w sobie tematykę Steampunk i Postapo. Skład jury zawierał Annę Kańtoch, Krzysztofa Piskorskiego, Romualda Pawlaka i Michała Stonawskiego, organizatorem konkursu a także koordynatorem konkursu jest Maciej Pitala. Na pierwsze wydanie składały się finałowe teksty i opowiadania Anny Kańtoch i Krzysztofa Piskorskiego.

Pobierz za darmo

8 Sekretów Sukcesu Napoleona Hilla

Powiedz mi jak reagujesz na słowo „sukces”, a powiem Ci kim jesteś – mógłbyś prawdopodobnie usłyszeć od Napoleona Hilla, prawdziwej legendy literatury motywacyjnej, gdyby jeszcze żył. Jeśli na słowo sukces reagujesz negatywnie, myśląc sobie „To nie dla mnie” – nic się nie stało, należysz do szerokiej grupy ludzi niewierzących w swoje możliwości. Jeśli na to pozwolisz, „8 zasad sukcesu” raz na zawsze pozbędzie Cię obaw.

Pobierz za darmo

I odpuść nam nasze winy – Magazyn Histeria

Specjalna antologia dla lubiących się bać – „I odpuść nam nasze winy” – siedmiu autorów, siedem opowiadań, siedem grzechów głównych.

Pobierz za darmoCzarna Kokarda

Czarna Kokarda” to antologia rodzimego horroru. Składa się 11 opowiadań napisanych zarówno przez znanych, jak i debiutujących autorów. Jest efektem konkursu literackiego ogłoszonego w 2007 roku przez nieistniejący już magazyn Czachopismo. Upadek pisma pokrzyżował plany publikacji zbioru. W 2009 roku materiały przejął nowo powstający Grabarz Polski. Reszta to już historia.

Pobierz za darmo

„Jaksa” – Jacek Komuda

Darmowe opowiadanie „Jaksa” – zanurz się w opowieści o świecie, gdzie dzielni wojowie stają naprzeciw strzyg i upiorów. Gdzie walka o władzę między ludźmi toczy się równie zażarcie, co walka między starymi a nowymi Bogami.

Pobierz za darmo

„100% zdalnie” – Anita Zielke

Darmowy ebook zupełnie za darmo związany z tematyką pracy zdalnie wykonywanej.

Pobierz za darmo

Knorr – Sezon na grillowe szaleństwo

Pobierz za darmo

Kasia Bosacka – Najlepsi w kuchnii

Najlepsi w kuchni to tytuł specjalnego e-booka dla dzieci, którego można bezpłatnie pobrać ze strony Mlekpolu. Przepisy wraz z kreatywnymi wierszykami dla łasuchów i niejadków przygotowała Katarzyna Bosacka, dziennikarka, autorka popularnych programów telewizyjnych.

Pobierz za darmo

Letnia księga przepisów – smakuj z Emako

Przede wszystkim wyjątkowe przepisy na lato, którymi zaskoczysz nie tylko swoich gości w trakcie letnich przyjęć na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim własne kubki smakowe. Po przejściu na stronę pojawi się okienko, w które trzeba wpisać adres e-mail. W odpowiedzi otrzymuje się link do ebooka z przepisami na lato.

Pobierz za darmo

Mustela – Księga pomysłów na kreatywną zabawę z dzieckiem

Pobierz za darmo

Robert M. Wegner – Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Pobierz za darmo

Lidl – 15 najlepszych przepisów z grzybami

Za zapisanie się do newslettera Lidla, można otrzymać darmowy ebook z przepisami.

Pobierz za darmo

Wojciech Wilczyński – Niedawno w Royan

NIEDAWNO W ROYAN – jest zbiorem szesnastu opowiadań oraz kilku pozycji prozy poetyckiej. Fabułę sześciu nowel – Niedawno w Royan, Candice i Pascal, Wigilia, Brylant, Cień oraz Paryska historia – kształtują mistycyzm, ezoteryka i metafizyka. Akcja o szerokiej przestrzeni czasowej rozgrywa się w Europie i Ameryce Północnej. Opowiadanie „Nie oczekujcie, że wam wybaczą” jest kontynuacją losów bohaterów powieści kryminalnej „Nie proście o wybaczenie”.

Pobierz za darmo

Legendy Polskie – Antologia

Sześć opowiadań sześć mniej lub bardziej świeżych spojrzeń na nasze legendy przecudowne.

Pobierz za darmo

Przewodniki Bezdroża za rejestrację w Ebookpoint

Do pobrania darmowe przewodniki wydawnictwa Bezdroża za rejestrację i podanie kodu w Ebook Point.

Pobierz za darmo

Warszawski Koks – Fundamenty treningu siłowego

Ta książka będzie Twoim własnym darmowym trenerem personalnym. Wyjaśnia podstawowe zagadnienia, technikę najważniejszych ćwiczeń oraz zawiera gotowe plany treningowe dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Pobierz za darmo

Warszawski Koks – Fundamenty odżywiania. Naucz się jeść

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, osobą otyłą, czy chudą, ćwiczysz rekreacyjnie, czy trenujesz wyczynowo, dążysz do mitycznych 6% tkanki tłuszczowej, czy chcesz zbudować masę mięśniową, nieważne, czy jesteś osobą początkującą, czy zaawansowaną – jest to książka, z której możesz skorzystać, bo niezależnie od celu łączy nas to samo.

Pobierz za darmo

Lektury od Ossolineum

Wydawnictwo Ossolineum udostępniło za darmo elektroniczne wydania książek i lektur. Poniższej szczegółowa lista.

 • Opowiadania. Wybór esejów i listów – Bruno Schulz (opracowanie: Jerzy Jarzębski)
 • Wybór dramatów – Stanisław Ignacy Witkiewicz (opracowanie: Jan Błoński)
 • Odprawa posłów greckich – Jan Kochanowski (opracowanie: Tadeusz Ulewicz)
 • Lalka – Bolesław Prus (opracowanie: Józef Bachórz)
 • Treny – Jan Kochanowski (opracowanie: Janusz Pelc)
 • Konrad Wallenrod – Adam Mickiewicz (opracowanie: Stefan Chwin)
 • Nie-Boska komedia – Zygmunt Krasiński (opracowanie: Maria Janion)
 • Poezje wybrane – Bolesław Leśmian (opracowanie: Jacek Trznadel)
 • Pamiętniki – Jan Chryzostom Pasek (opracowanie: Władysław Czapliński)

Pobierz za darmo

Fenix Antologia: Zajdel 2019

Zew Zajdla wzywa. Miniony rok zaskoczył wyborem laureatów. W tym konkurencja jest równie bogata i ciekawa. Komu przypadną nominacje? To zależy od czytelników, jak zawsze w tego typu plebiscycie. Fenix Antologia dorzuca do tego bogatego zestawu swoje własne propozycje.

Pobierz za darmo

Anna Brzezińska – Saga o zbóju Twardokęsku

4 tomy Sagi o zbóju Twardokęsku. Bohaterem jest ni mniej, ni więcej, tylko – zbój, nie pozbawiony jednak swoistego kodeksu honorowego. Razem z nim czytelnik przemierza świat pełen niezbyt przyjaznych człowiekowi bogów, czyhających zewsząd niebezpieczeństw, okrutnych ludzi i niezwykłych stworów. Uwagę przyciąga zarówno język, pobrzmiewający sienkiewiczowskimi echem, jak i wartka akcja. Pliki można pobrać z dysku Google w formacie epub i pdf i mobi.

Pobierz za darmo

J. Matias – Santa Rosa

Santa Rosa to nazwa hacjendy – schronienia dla grupy 1500 Polaków, głównie kobiet i dzieci, które po wywiezieniu na Syberię przez Persję i Indie dotarły w 1943 roku do Meksyku. Książka oparta jest na wspomnieniach mojego ojca Bogdana Matiasa oraz jego rodzeństwa: Janiny Kujawy i Ryszarda Matiasa.

Pobierz za darmo

Książka dla dzieci o Koronawirusie

Słówko do Słówka – Książeczki dla Dzieci i Wydawnictwa Olejesiuk można znaleźć darmową, ilustrowaną książeczkę „Masz tę moc!” w PDF dla dzieci o tym czym jest koronawirus, jak się przenosi i co powoduje.

Pobierz za darmo

W. Thackeray – Targowisko próżności

Trzy tomowa klasyka literatury angielskiej. Według niektórych rankingów, jedna ze 100 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią. Ponadczasowa powieść odkrywająca cienie i blaski dziewiętnastowiecznego angielskiego społeczeństwa, ukazująca tę stronę ludzkiej natury, której się wstydzimy.Pobierz za darmo

Bezpłatne e-booki od PFR

Sprzedaż, marketing i zarządzanie zespołem to tylko niektóre tematy e-booków przygotowanych przez Polski Fundusz Rozwoju. Publikacje to praktyczne przewodniki dla przedsiębiorców, którzy w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, aby przetrwać, muszą wdrożyć szereg rozwiązań technologicznych i na nowo zdefiniować swoje działania.

Pobierz za darmo

Lidl – Grilluj domowym sposobem

Przepisy Lidla na dania z Grilla.

Pobierz za darmo

Agata Ziemnicka – Soki i koktajle w minutę

Książka powinna znaleźć się w domowej biblioteczce i stanowić podpowiedź na zdrowe i smaczne wykorzystanie jesiennych (oraz całorocznych) owoców i warzyw.

Pobierz za darmo

Ewa CHodakowska – Superfoods. Naturalne wzmocnienie odporności

Podając swój adres email można pobrać darmową książkę Ewy Chodakowskiej nt. Superfoods.

Pobierz za darmo

Johnattan Ocean – Życie w pamięci komputera

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Tylko dla czytelników o mocnych nerwach. Jesteś na to gotów? Kliknij powyższy przycisk, a już dziś zanurzysz się w nurt zawiłych intryg i akcji, która nigdy nie traci tempa.

Pobierz za darmo

Niebezpieczne litery. Krótki przewodnik po typografii XX wieku

Autorem książki jest Grzegorz Fijas, który zajmuje się zawodowo m.in. projektowaniem książek, prowadzi też profil Niebezpieczne litery na Facebooku.

Pobierz za darmo

Koronawirus – Fake Wirus

To nie koronawirus jest kłamstwem! Sam wirus nie jest wcale groźniejszy od sezonowej grypy. Kłamstwem jest cała pandemia oraz nadmuchana otoczka wokół niego!

Pobierz za darmo

E-Booki od Lasy Państwowe

Lasy Państwowe przygotowały kilka darmowych ebooków o tematyce środowiska i lasu m.in. Dobre z lasu, czyli natura od kuchni, Leśny survival , Magiczne drewno, Jak obserwować dzikie zwierzęta w lesie , Z pamiętnika skrzydlatych myśli, Krzewmy krzewy , 90 drzew. Okazy niezwykłe, Tego nie wiesz o drzewach , Co zrobić w lesie, gdy…

Pobierz za darmo

Ebook 15 pytań o piwo

Do zgarnięcia za zapis do newslettera darmowy ebook o piwie „15 pytań o piwo”. Autorem książki jest autor bloga Piwolucja.

Pobierz za darmo

Kolekcja książek Stanisława Lema

Z okazji 100. rocznicy urodzin Sejm jednomyślnie uchwalił Stanisława Lema patronem roku 2021. W Roku Lema Biblioteka Narodowa udostępnia kilka utworów wybranych w porozumieniu z synem pisarza. Dostęp do utworów takich jak Terminus z Opowieści o pilocie Pirxie, Nowa Kosmogonia z Doskonałej próżni, Tragedia pralnicza z Dzienników gwiazdowych, Maszyna Trurla z Cyberiady, Bajka o królu Murdasie z Bajek robotów, esej Philip K. Dick, czyli fantomatyka mimo woli z tomu Fantastyka i futurologia, zbiór esejów Dialogi czy fragment z wykładu „Golem XIV” O ewolucji jest możliwy dzięki licencjom niewyłącznym uzyskanym od spadkobiercy pisarza ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Utwory znajdujące się w kolekcji można nieodpłatnie pobrać i czytać. Stanisław Lem to jeden z najbardziej znanych polskich autorów XX wieku, jeden z najczęściej tłumaczonych na języki obce.

Pobierz za darmo

Antologia opowiadań Geedis i przyjaciele

Jakie tajemnice kryje Kraina Ta, której mieszkańców w latach 80. zobrazował na arkuszach naklejek niejaki Sam Petrucci? Kto jest silniejszym wojem: Stefan czy Radon? Czy Tokar zostanie prawdziwym chłopcem? Czy Geedis ma problem alkoholowy? Z kim umówi się na randkę Marta z Krakowa? I kimże, do kroćset, jest Kietzman? W obliczu rażącego braku zainteresowania Geedisem i przyjaciółmi ze strony Netflixa zadania podjęli się polscy autorzy i ilustratorzy z pierwszego numeru „Krzysztofzinu” (i to w sercu pandemii!), którzy na 240 stronach tchnęli życie w Krainę Ta i dołożyli cegiełkę do rozwoju światowego Geedisoznawstwa.

Pobierz za darmo

Kuchnia śródziemnomorska – Opowieść o dobrym jedzeniu przy wspólnym stole

Pobierz darmowego ebooka „Kuchnia śródziemnomorska – Opowieść o dobrym jedzeniu przy wspólnym stole”. Odkryj inspirujące strony (aż 84!) kuchni łączącej kulturę basenu Morza Śródziemnego z polską tradycją kulinarną w ebooku autorstwa Grzegorza Łapanowskiego.

Pobierz za darmo

Bezpłatny e-book o diecie ketogenicznej

E-book to 47 stron pełnych praktycznych informacji, które zostały podane w przystępny, prosty sposób. Dzięki infografikom łatwiej zapamiętasz potrzebną Ci wiedzę, a wszystko, co najważniejsze znajdziesz w specjalnie wyróżnionych ramkach.

Pobierz za darmo

Przewodniki Karkonoski Park Narodowy i Park Narodowy Gór Stołowych

W infrastrukturze edukacyjnej Karkonoskiego Parku Narodowego wyznaczono i oznakowano 10 ścieżek edukacyjnych. Podczas wędrowania wybraną trasą ścieżki, mijamy przystanki tematyczne. Każdy z nich opatrzony jest pulpitem edukacyjnym. Karkonoski Park Narodowy i Park Narodowy Gór Stołowych udostępniły szczegółowe przewodniki ścieżek edukacyjnych.

Pobierz za darmo

Ebooki od Lasów Państwowych

Publikacje przyrodnicze i turystyczne zachęcające do poznania rodzimej fauny i flory oraz najpiękniejszych zakątków kraju. (fot. Shutterstock/potowizard)

Pobierz za darmo

Wykrycie oznacza życie

Do pobrania bezpłatny e-book o tematyce zdrowotnej: „Wykrycie oznacza życie” – Diagnoza: rak szyjki macicy oraz Diagnoza: rak jajnika.

Pobierz za darmo

Żółty tramwaj – ebook dla dzieci

Do czytania z dziećmi 4-odcinkową opowieść Katarzyny Ryrych o tajemniczym żółtym tramwaju i parze jego dziecięcych odkrywców.

Pobierz za darmo

Sztuka przegrywania

Rasowe science fiction, zarówno bliskiego, jak i dalekiego zasięgu, fantasy czerpiące z dziejów polskiej historii i fantasy bardziej klasyczne, melancholijną opowieść w egzotycznym, japońskim klimacie oraz współczesną interpretację motywu faustowskiego.

Pobierz za darmo

Dziecinnie prosta matematyka

darmowe-probki-bebilon

Wczesna edukacja matematyczna okiem psychologa, metodyka i nauczyciela. Niezliczone inspiracje i pomysły na wspólne, budujące więź zabawy. Ciekawe i sprawdzone w praktyce aktywności z dzieckiem
podpowiedzi, jak kształtować i rozwijać matematyczne zdolności.

Pobierz za darmo

Matematyka jest wszędzie

Dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 5-12 lat. Ponad 700 pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Żadnych wzorów i formułek. Odkrywa matematykę w codziennym życiu

Pobierz za darmo

Wielcy polscy matematycy znani i nieznani

8 scenariuszy lekcji matematyki, języka polskiego, godziny wychowawczej i historii. Materiały oparte na metodzie odwróconej lekcji. Przeznaczone głównie dla klas IV-VIII, ale także starszych uczniów.

Pobierz za darmo

Seria Ebooków o Amiga

Oferowane książki prezentują system operacyjny komputerów Amiga oraz jego nowoczesne odpowiedniki. Poszczególne pozycje omawiają składniki systemowe oraz dodatkowe oprogramowanie, przeznaczone zarówno dla procesorów serii Motorola 68k, jak i PowerPC.

Pobierz za darmo

Seria opowiadań z dziedziny fantastyki

Ebook jest zbiorem 20 bardzo krótkich opowiadań, tematycznie obracających się wokół tytułowego tematu przewodniego (czasem mniej, czasem bardziej).

Pobierz za darmoEbooki o kosmosie od NASA

Na swojej stronie NASA udostępnia masę eBooków o sprawach aktualnych, historii i technice podboju kosmosu.

Pobierz za darmo

Millenium – Finansowy Elementarz

1 tekstów poradnikowych, które mogą być bardzo atrakcyjną pomocą w wychowaniu przedsiębiorczego dziecka.

Pobierz za darmo

Bajka terapeutyczna dla pacjentów onkologicznych – Myszka Marcelina

Fundacja Zaczytani.org oraz polski oddział firmy Amazon realizują wspólnie ciekawy program społeczny. Na wrzesień – Miesiąc Świadomości Nowotworów u Dzieci – przypadła premiera nowej bajki terapeutycznej dla najmłodszych pacjentów chorych onkologicznie. Autorem bajki onkologicznej „Myszka Marcelina” jest Justyna Piecyk.

Pobierz za darmo

Biedronka – Hummusy i pasty z „Czas na formę”

Wyjątkowe przepisy na hummusy i pasty w formie darmowego ebooka.

Pobierz za darmo

Słownik tematyczny polsko-ukraiński

Słownik zawiera około 45 000 haseł, znaczeń, przykładów użycia, typowych połączeń wyrazowych pogrupowanych w 30 blokach tematycznych z podziałem na mniejsze grupy semantyczne obejmujące prawie wszystkie ważniejsze dziedziny życia współczesnego człowieka, a następnie na grupy gramatyczne, czyli wyrazy należące do konkretnych części mowy oraz frazy i idiomy.Pobierz za darmo

Antologia Powroty

Wydawnictwo Gmork udostępniło bezpłatnie antologię opowiadań pt. Powroty. W skład antologii wchodzi 20 opowiadań, których motywem przewodnim są tytułowe „powroty”.

Pobierz za darmo

Pieniądze szczęścia nie dają

Już dziś zacznij korzystać z wiedzy ekspertów i dołącz do kobiet, które dbają o swoje finansowe bezpieczeństwo.

Pobierz za darmo

Philips – przepisy kawowe

Ebook z przepisami kawowymi od Philips. Należy zarejestrować się. Link do pobrania książki dostarczany jest w wiadomości e-mail.

Pobierz za darmo

Philips – Chef Lorek z Masterchef poleca przepisy na śniadania świata

Ciesz się smart śniadaniami z Philips. Należy zarejestrować się. Link do pobrania książki dostarczany jest w wiadomości e-mail.

Pobierz za darmo

Nam zależy – 10 ebooków oraz 3 audiobooki o tematyce gospodarczo-ekonomicznej

Obszerna pozycja skłądająca się z 10 ebooków i 3 audiobooków. Tematyka gospodarcza i ekonomiczna.

Pobierz za darmo

Świat finansów dla dzieci

Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” to druga edycja projektu realizowanego przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W ramach projektu można pobrać między innymi darmowe ebooki o finansach dla dzieci.

Pobierz za darmo

Książka Kucharska Ikea – dieta pudełkowa

Ikea przygotowała książkę kucharską na temat diety pudełkowej.

Pobierz za darmo

W zdrowym ciele zdrowy duch

E-book „W zdrowym ciele zdrowy duch” z poradami na temat kondycji fizycznej i zdrowego żywienia, stworzony dla Samsung Members przez parę influencerów: Jacka Bilczyńskiego i Małgorzatę Kędzierską.

Pobierz za darmo

Atak na Ukrainę

24 lutego 2022 roku świat wstrzymał oddech. Rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę. Największa wojna w Europie od 1945 roku. Czy to lokalny konflikt? A może element wielkiej rywalizacji mocarstw o światową supremację? Czy Putin rozpętał III wojnę światową? Czy Polska jest zagrożona? Jacek Bartosiak ‒ znany geopolityk ‒ w rozmowie z Piotrem Zychowiczem stara się odpowiedzieć na te pytania. Fachowa analiza geopolityczna, ekonomiczna i militarna. Kto wygra tę wojnę? Czy NATO nadal jest jednością? Czy dni Putina są policzone?

Pobierz za darmo

Magia bezceremonialna

Najnowsza antologia opowiadań fantasy wydawnictwa Alpaka do pobrania za darmo.

Pobierz za darmo

Fantastyczne pióra

“Fantastyczne pióra” czyli jak prezentuje się literackie zaplecze magazynu Nowa Fantastyka. Ta antologia wyróżnionych opowiadań z fantastyka.pl jest świadectwem talentów i potencjału, jaki kryje się w naszych autorach – zapewnia we wstępie do zbioru redaktor naczelny NF Jerzy Rzymowski.

Pobierz za darmo

antologia opowiadań nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

W Krakowie podczas konwentu Imladris w randze Polconu12 listopada 2022 zostali wyłonieni nowi laureaci Nagrody. Antologia opowiadań nominowanych do Nagrody Zajdla 2022 w wersji cyfrowej już czeka w formatach pdf, epub i mobi.

Pobierz za darmo

Nie daj się cyberzbójom [dla dzieci]

Przyda się dzieciom… (kategoria 10+) ale też dorosłym :-) Cała publikacja nie stawia na bajkowe opowieści… o niczym, ale raczej na twardą, ale w prostej formie, podaną wiedzę.

Pobierz za darmo

Zarzecze. Siedlisko idealne. Przewodnik dla dzieci… małych i tych trochę większych

Wizyta w Zarzeczu pokazuje nam, gdzie i w jaki sposób szukać własnej tożsamości kulturowej. Uczy nas szacunku do wspólnego dziedzictwa i pokazuje, jak ważna jest troska o nie. By spojrzeć na problem trochę szerzej, w przewodniku wskazano także inne miejsca (z okolicy bliższej i dalszej), które warto odwiedzić, szukając śladów po kulturze ziemiańskiej.

Pobierz za darmo

Labirynt Tom I powieści

Z okazji wydania tomu II powieści Labirynt, tom I został udostępniony przez autora za darmo. Jest to polskie science fiction inspirowane Lemem.

Pobierz za darmo

Książka „Indie na talerzu” od Patak’s

60 przepisów, w których pokażemy Ci jak w kilku krokach przygotować dania w indyjskim stylu.Zobacz jak dzięki pastom przyprawowym Tikka Masala i Mild Curry oraz całej gamie sosów wyczarować smaki dalekich podróży. Obiecujemy, że będzie smacznie, prosto i w przeważającej większości przepisów także ekspresowo!

Pobierz za darmo

Książka kurcharka „Smak indii w 20 minut” od Patak’s

Odkryj niezwykły świat kuchni indyjskiej, którą już teraz możesz poznać w prosty sposób dzięki naszemu e-bookowi! Znajdziesz w nim aż 50 przepisów na różne, indyjskie potrawy dla całej rodziny, których przygotowanie zajmie Ci jedynie 20 minut. Wszystkie propozycje są niezwykle aromatyczne dzięki indyjskim smakom zawartym w produktach Patak’s. Ten e-book sprawdzi się idealnie jeśli nie masz za wiele czasu na gotowanie, a szukasz sprawdzonych i łatwych w przygotowaniu pomysłów na ciekawe potrawy. Nie zwlekaj i przenieś się do Indii w 20 minut z marką Patak’s!

Pobierz za darmo

Książeczka dla dzieci „Bezpieczeństwo na drodze”

Z wesołej książeczki dowiecie się między innymi: Czy dziecko też jest uczestnikiem ruchu drogowego? Ile trzeba mieć lat, żeby móc korzystać z drogi bez opieki dorosłych? Droga, jaka jest, każdy widzi – ale czy czym różni się od jezdni i co wspólnego ma z tym wszystkim pobocze? Jakie musi być przejście dla pieszych, żeby było bezpieczne? Jakie znaki drogowe powinno znać każde dziecko? Kiedy odblaski mają supermoc? Jak zrobić własną mapę bezpiecznej drogi do przedszkola?

Pobierz za darmo

Przepisy kulinarne od UgotujcieMasz ochotę na zmianę w kuchni, a może szukasz inspiracji na nowe smaki i połączenia? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą propozycję – ebook z przepisami kulinarnymi na każdą okazję!

Pobierz za darmo

Sydonia von Borcke. Najbardziej znana pomorska czarownica

Sydonia jest najbardziej znaną ze wszystkich kobiet oskarżonych o czary na Pomorzu Zachodnim w XVI–XVII w. W niniejszej pracy profesor Jacek Wijaczka, autor cenionych książek z zakresu polowań na czarownice, w zwięzły, ale i fascynujący sposób przybliża czytelnikom jej postać.

Pobierz za darmo

Grilluj z Mosso

Grillowanie ma smak! Zwłaszcza, gdy masz dostęp do sprawdzonych i praktycznych przepisów. Pobierz ebook, w którym znajdziesz receptury na grillowane mięsa, wędliny, warzywa i inne składniki. Przekonasz się, jak ważna jest odpowiednia marynata, która nadaje mięsu soczystości oraz ile znaczy dodanie wyrazistych sosów, dopełniających smak. Poznaj przepisy i zrób wrażenie na znajomych i rodzinie.

Pobierz za darmo

Czasopisma PTTK „Na szlaku”

Darmowe czasopisma – wydania archiwalne i aktualne miesięcznika „Na szlaku” dla pasjonatów wycieczek. Wydaje je PTTK.

Pobierz za darmo

Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – nominacja 2022

Antologia opowiadań nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2022.

Pobierz za darmo

Komiks DC Dual Force

Uniwersum DC do poznania za darmo w komiksie DC Dual Force.

Pobierz za darmo

Opowiadanie Obcość

E-book zawiera 30 krótkich opowiadań, w tym jedno Petera Wattsa. Znajdziesz tu m.in. science-fiction, post-human horror, fantasy, dystopię, grotestę, tentacle horror, obyczajówkę i… inne.

Pobierz za darmo

Obłąkane historie

Czają się pod łóżkiem, w szafie, w sypialni, w zwykłej chatce w lesie czy w budce kiosku. Wynurzają się z niepozornych mieszkań, miast i wiosek, atakują na jawie, we śnie i gdzieś pomiędzy. Spływają z rzeczywistości, kosmosu i innych wymiarów, a może nawet z samego piekła? Wszystkie chcą być wysłuchane, przeczytane i poznane. I będą. Obłąkane historie…

Pobierz za darmo

Dzień po najczarniejszej nocy

Antologia opowiadań Dzień po najczarniejszej nocy. Znajdziecie w niej dziewięć tekstów eksplorujących różne warianty tytułowego hasła. Opowieści o spojrzeniu na popełnione błędy, o powrocie do siebie, o radzeniu sobie z tym co najtrudniejsze.

Pobierz za darmo

Biedronka – Czas na święta

Przepisy świątecznych potraw, które poleca popularny dyskont Biedronka.

Pobierz za darmo

Tradycje kulinarne Polski

Tradycje kulinarne Polski to bezpłatny ebook prezentujący kuchnię Polski od czasów dawnych Słowian po współczesność. To także opowieść o kulturze kulinarnej, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach. Książka wzbogacona została anegdotami, legendami, opowieściami oraz odniesieniami do literatury i sztuki. Znalazło się w niej miejsce dla kuchni sarmackiej, a także regionalnej. Uzupełnieniem całości jest rozdział o turystyce kulinarnej oraz 19 prostych przepisów na mniej znane dania z różnych części Polski.

Pobierz za darmo

Zimownik rodzinny

Czym jest Zimownik? To ponad 30 stron, na których znajdziesz: pomysły na zabawy plastyczne, ruchowe, sensoryczne i wspólne aktywności, kolorowanki do druku wraz z zadaniami połączonymi tematycznie z danym obrazkiem, zabawy, które przydadzą się w czasie dziecięcego chorowania wraz z materiałami do druku, dodatkowe kolorowanki i wycinanki do druku.

Pobierz za darmo

Tradycje kulinarne Polski

Tradycje kulinarne Polski to bezpłatny ebook prezentujący historię kuchni Polski od czasów dawnych Słowian po współczesność. To także opowieść o kulturze kulinarnej, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach. Książka wzbogacona została anegdotami, legendami, opowieściami oraz odniesieniami do literatury i sztuki. Znalazło się w niej miejsce dla kuchni sarmackiej, a także regionalnej. Uzupełnieniem całości jest rozdział o turystyce kulinarnej oraz 19 prostych przepisów na dania z różnych części Polski.

Pobierz za darmo

Tworzenie materiałów dydaktycznych z wykorzystaniem SI

Poradnik tworzenia materiałów dydaktycznych z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji „WIELKANOCNE TRADYCJE w Polsce”. Książka zawiera 63 strony.

Pobierz za darmo

Nauka angielskiego – ebooki

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Angielski na wakacjach, Slang po angielsku, Angielski w Hotelu to ebooki, które można pobrać w celu nauki języka angielskiego.

Pobierz za darmo

Zakazane szlaki

E-book zawiera 16 krótkich opowiadań, w tym jedno Grahama Mastertona. Znajdziesz tu m.in. fantasy, horror, weird, science-fiction, obyczajówkę, humor i… inne.

Pobierz za darmo

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

10 Komentarze

 1. Udało mi sie pobrać bardzo ciekawe oprócz szeptuchy no cóż szkoda .

 2. „Pobierz za darmo” pod „Robert M. Wegner – Opowieści z meekhańskiego pogranicza” prowadzi do „Księgi pomysłów na kreatywną zabawę z dzieckiem”

  1. @Marek dzięki za cynk. Już poprawione.

 3. Strona autora z ksiażkami, opowiadaniami i reportażami gratis wilczynski-nowele.pl Te same pozycje są za darmo na Youtube po wpisaniu „wilczynski nowele”. A na Youtube opowiadanie NIEDAWNO W ROYAN i 26 innych. Czytają Beata Niedziela i Jacek Zdrojewski – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
  WWilczynski

  1. @Wojciech dzięki. zaktualizowane. ;)

 4. Na mojej stronie są cztery książki ebooki gratis , kryminał NIE PROŚCIE O WYBACZENIE wlaśnie wycofałem z legimi, w wersji rozszerzonej i nowej okładce jest pod podanym linkiem. Także nowa powieść EMILIA GRANICE MIŁOŚCI zapraszam, udostępnijcie innym bo to ciekawe książki!
  https://wilczynski-nowele.pl/ksiazki-ebooki-do-pobrania/

 5. Darmowy audiobook „Pan Tadeusz” w wykonaniu wybitnich aktorów (Olbrychski, Olbrychski, Zamachowski, Opania, Nowicki i td)

 6. po rejestracji- podaniu danych otrzymałam kod ważny do marca 2019 r- to kradzież, oszustwo.

  1. @Eulalia ale w jakiej usłudze?

 7. […] także: zestawienie zbiorcze wszystkich znalezionych w internecie audiobooków i ebooków dostępnych do pobrania za […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo