Za darmo

Darmowe badanie na wirus zapalenia wątroby typu C [HCV] od Alab

darmowe badania przesiewowe od alab laboratoria

DYSKUSJA

Dbasz o swoje zdrowie? Wykonaj bezpłatny test na HCV, czyli groźny wirus zapalenia wątroby typu C. To kolejna edycja tej akcji.

Alab Laboratoria dołączyło do światowych testów przesiewowych. Dzięki temu organizuje kolejną edycję darmowych testów na obecność wirusa HCV. Akcja jes współnie z firmą Abbvie. Dzięki temu każdy może sprawdzić za pomocą prostego testu krwi czy w jego krwi obecny jest wirus HCV. Test jest wykonywany z kropli krwi a wynik odczytywany jest po minucie.

W przypadku dodatniego wyniku, Alab gwarantuje dalszą bezpłatną diagnostykę (przeciwciała przeciwko HCV – WZW typu C, oraz wykrywanie RNA wirusa HCV metodą Real Time PCR – jakościowo).

Warto wspomnieć, że wirus HCV to bardzo groźny wirus wywołujący zapalenie wątroby typu C. Groźny jest dlatego, że jego nosicielami w Polsce jest prawie 700 000 osób, z czego większość nie zdaje sobie sprawy, ponieważ bycie nosicielem tego wirusa nie daje żadnych objawów. W momencie, kiedy HCV się uaktywnia, wywołując zapalenia wątroby typu C, zazwyczaj jest za późno na podjęcie odpowiedniego leczenia. Sposobów na zakażenie się tym wirusem jest wiele. Do zakażenia może dojść podczas zabiegu operacyjnego, u fryzjera, u kosmetyczki oraz podczas wykonywania tatuażu. Nie można natomiast zakazić się poprzez kichanie, kaszel i ślinę, przez dotyk, wspólną kąpiel, korzystanie ze wspólnej ubikacji, pływanie w basenie oraz spożywanie pokarmów.

Koszt prywatnego badania na obecność wirusa HCV w prywatnym laboratorium to ok 40 PLN. Tym bardziej warto skorzystać z okazji i przebadać się za darmo.

Aby skorzystać z okazji i przebadać się za darmo na obecność wirusa HCV należy udać się do wybranego punktu Alab i zgłosić chęć udziału w badaniu. Punkty Alab znajdują się w całej Polsce. Listę punktów można sprawdzić na stronie Alab.

Akcja trwa do wyczerpania puli darmowych badań. Z reguły trwa to 3-4 miesiące, więc akcja powinna potrwać spokojnie do końca września.

Darmowe badania na HCV info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo