Za darmo

Darmowe kwiaty za elektrośmieci od Castorama

castorama

DYSKUSJA

Budujesz, remontujesz, urządzasz… wyrzucasz elektrośmieci? Castorama wspiera ekologię. Za oddanie elektrośmieci można odebrać w sklepie darmowe kwiaty do posadzenia w swoim ogrodzie. To kolejna edycja na 2024 tej popularnej zbiórki elektrośmieci. Jak je otrzymać? O tym w dalszej części wpisu.

Castorama świadoma jest, że coraz większa ilość elektrośmieci znajduje się w naszym otoczeniu. Ich negatywny wpływ na środowisko zalicza się obecnie do największych problemów gospodarki. Produkcja sprzętów elektrycznych i elektronicznych stale rośnie. Zużyte urządzenia stają się odpadami, w tym również stare modele, które wypierane są z rynku przez kolejne technologiczne nowości. A przecież elektrośmieci zawierają wiele szkodliwych substancji, takich jak rtęć, ołów i kadm, które mogą zanieczyszczać glebę i wodę. Poprzez oddawanie elektrośmieci do specjalnych punktów recyklingu, te szkodliwe substancje mogą zostać usunięte w sposób bezpieczny i kontrolowany. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli są uszkodzone lub zawierają baterie i akumulatory. Wyrzucanie ich bezpośrednio do zwykłego śmietnika może prowadzić do niebezpieczeństwa pożaru lub innych zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Cykliczna akcja „Kwiaty za elektrograty” ma na celu zmniejszenie ilości niebezpiecznych odpadów wyrzucanych do zbiorników komunalnych, poprzez zwiększenie selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AuraEko, współpracująca z firmą przetwarzającą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – MB Recycling.

Dla większości niepotrzebne nikomu już urządzenie może okazać się dla niektórych firm także i wbrew pozorom wartościowe. Elektrośmieci zawierają wiele surowców, takich jak metale i szkło, które można odzyskać i wykorzystać ponownie. Poprzez oddawanie elektrośmieci do punktów recyklingu, te surowce mogą zostać ponownie wykorzystane, co zmniejsza potrzebę pozyskiwania nowych surowców i ogranicza ilość odpadów.

Oddawanie elektrośmieci do specjalnych punktów jest dobrym sposobem na przyczynienie się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu możemy poczuć się, że robimy coś dobrego dla planety i przyszłych pokoleń. A teraz przy okazji wiosennych porządków, które są stałym elementem przygotowania się do otwarcia sezonu, warto przejrzeć niepotrzebne graty i klamoty i być może zdecydować się je oddać do recyclingu w Castoramie.

castorama rozdaje za darmo kwiaty

 

Rozpiska na ile darmowych kwiatów można liczyć:

darmowe kwiaty castorama elektrosmieci 2024

Akcja zorganizowana została we wszystkich sklepach budowlanych Castorama. Polega na oddawaniu starych niepotrzebnych elektrośmieci i wymianie ich na kwiaty – darmowe bratki (takie kwiaty były w ostatniej edycji akcji).

Akcja w Castoramie z darmowymi kwiatami trwa od 22 marca 2024 do 24 marca 2024 r. Maksymalna ilość bratków, które można otrzymać za elektrośmieci za darmo to 10 sztuk.

W aktualnej akcji za duży sprzęt AGD można otrzymać 3 kwiaty, za duży sprzęt elektroniczny jak telewizor czy monitor – także 3 kwiaty za darmo.  Mniejsze sprzęty AGD i elektroniczne to 2 kwaity. Elektronarzędzia jak wiertarka, szlifierka, telefon komórkowy czy baterie (25 sztuk) można wymienić na 1 kwiat za free. Liczba otrzymanych kwiatów zależeć będzie od liczby i wielkości przyniesionych odpadów.

O sklepach Castorama

Castorama to sieć marketów remontowo-budowlanych. Castorama jest częścią Grupy Kingfisher, która posiada obecnie ponad 1300 sklepów, łącznie w 8 krajach.

O okazji przypomniał nam Paweł. Dziękujemy!

Promocja kończy się w środa 24 kwietnia, 2024 .

Kwiaty za elektrograty info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
4
Lubię to
1
Kocham
1
Zmieszany
0
Wrr
1
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

4 Komentarze

  1. Ktoś wie jakiej wielkości będą te wrzosy ? Mam nadzieję że nie w mikro doniczkach ;)

  2. WITAM.CZY TA AKCJA TEZ W SKIERNIEWICACH?/

    1. @Edyta zerknij na stronę Castoramy.

  3. bardzo fajna akcja

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo