Za darmo

Darmowe nasiona z łąkomatu

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Łąkomaty – to nowy pomysł samorządowców na stworzenie większej ilości miejskich łąk. Gdzie można z nich skorzystać i dlaczego są darmowe? O podobnych akcjach już informowaliśmy przy okazji akcji z kwiatami miododajnymi, nasionami lawendy czy pomidorami Pudliszki.

łąka w warszawie

Lubimy wszystko darmowe. A jeśli można dzięki temu zrobić coś dobrego to tym bardziej warto o tym poinformować.

Obecnie w 2024 roku łąkomaty działać będą w Ełku, Lublinie i Krakowie. Cała inicjatywa jest przy współpracy lokalnych władz, a całość koordynowana jest przez markę Almette, która wpadła na ten genialny sposób i rozmieszcza co roku w nowych miastach tzw. Łąkomaty. Można w nich pobrać za darmo nasiona potrzebne do stworzenia miejskiej łąki w swojej okolicy.

Na ten moment w Polsce działają 3 takie łąkomaty. Nasiona z nich można odebrać całkowicie za darmo i wykorzystać w swoim przydomowym ogródku czy balkonie. Jednorazowo można pobrać 10 g ziaren, co pozwoli na wysianie ok. 5 mkw łąki.

łąkomat almette z darmowymi nasionami

darmowe nasiona kwiatów

łąkomat z darmowymi nasionami

Co ciekawe w ubiegłych latach kwietna mieszanka została przygotowana przez specjalistów Zarządu Zieleni Warszawy i jest tą samą kompozycją kwiatów, które w ubiegłym roku rosły na Rondzie Dmowskiego.

Aktualne adresy łąkomatów z darmowymi nasionami w Polsce:

  • Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
  • Kraków
  • Lublin

Sponsorem Warszawskich Łąkomatów jest znany producent serów kanapkowych – Łąkomaty powstały w ramach projektu we współpracy z Fundacją Łąka oraz marką Almette. Jak podoba się Wam taka inicjatywa?

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
1
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo