Za darmo

Darmowe porady dietetyczne – umów się na bezpłatne konsultacje z dietetykiem

darmowe porady i konsultacje dietetyczne w Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej

DYSKUSJA

Polska znajduje się w czołówce krajów TOP5, w której obywatele tyją najszybciej. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem otyłości jest wizyta u dietetyka. Istnieje kilka sposób na odbycie jej całkowicie za darmo. Jeden z nich opisujemy w tym wpisie.

Statystyki związane z nadwagą i otyłością w Polsce budzą niepokój. To wyzwanie dotyka znaczącej części społeczeństwa. Niestety, nasz kraj plasuje się w pierwszej piątce państw o najwyższym odsetku osób z nadwagą i otyłością w Europie. Jednakże to, co wzbudza największy niepokój, to fakt, że polskie dzieci najszybciej przybierają na wadze na tle swoich rówieśników w innych krajach kontynentu.

W czasie pandemii COVID-19, przeciętny Polak przytył od dwóch do 12 kg, co stanowi znaczący wzrost wagi dla wielu osób. Eksperci w dziedzinie zdrowego odżywiania, podkreślają, że zasady dobrej diety opierają się na trzech filarach: jakości, ilości oraz częstotliwości spożywanych posiłków. Niestety, w każdym z tych aspektów obserwuje się istotne niedociągnięcia.

Obecnie jako ludzkość mamy coraz bardziej rozciągnięte żołądki, co sprawia, że trudniej nam kontrolować wielkość spożywanych porcji. Ten fakt jest jednym z czynników przyczyniających się do wzrostu problemu nadwagi i otyłości w społeczeństwie. Otyłość, która dawniej kojarzona była głównie z Ameryką, stała się obecnie palącym problemem również w Polsce. To zjawisko nie jest tylko kwestią estetyczną, ale przede wszystkim zdrowotną.

dieta fit keto

Dietetycy zaznaczają, że choć chirurgiczne leczenie otyłości może być skutecznym rozwiązaniem, nie zawsze jest ono optymalne. Niemniej dla wielu pacjentów staje się to jedyny sposób na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych i nawet śmierci.

Około 10% wszystkich przypadków otyłości jest efektem zaburzeń metabolicznych, natomiast w aż 90% to wynik zaniedbań w dziedzinie prawidłowego żywienia. Zdaniem dietetyków badających otyłość, edukacja oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych stanowią kluczowe narzędzia w walce z problemem otyłości.

Nic więc dziwnego, że temat diety, odchudzania i otyłości jest popularny. Wiele firm próbuje stworzyć cudowną dietę czy cudowny środek na odchudzanie. W ostatnim czasie sporą popularność zyskała informacja o wprowadzeniu do sprzedaży leku Wegovy produkowanego przez firmę Novo Nordisk. Innowacyjny preparat na otyłość, Wegovy, który debiutował na rynku farmaceutycznym w tym roku w USA, Norwegii oraz Danii, pojawił się we wtorek także na półkach niemieckich aptek. Co więcej, firma opublikowała badania wykazujące nie tylko skuteczność leku w procesie odchudzania, ale także jego zdolność do zmniejszania ryzyka zawału serca i udarów mózgu. U osób borykających się z otyłością oraz problemami kardiologicznymi, stosujących Wegovy, zaobserwowano o 20% mniejsze ryzyko wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych w porównaniu z grupą, która przyjmowała placebo.

Jedni wolą cudowne leki i metody. Inni jednak nadal wierzą że pomoże im determinacja i liczenie kalorii. W większości przypadków można się z tym zgodzić. W końcu zapotrzebowanie energetyczne na dzień, znane także jako poziom podstawowego metabolizmu (zero kaloryczne), wynosi średnio od 2400 do 2600 kcal dla mężczyzn oraz od 2000 do 2200 kcal dla kobiet (oczywiście wartości te mogą się różnić w przypadku osób aktywnych fizycznie, trenujących, bądź wraz z wiekiem). Warto również pamiętać, że każdy dodatkowy kilogram tłuszczu to około 7000 kcal. Z resztą obliczeń każdy może się zapoznać samodzielnie, zwracając uwagę na różnice zarówno w jedną, jak i w drugą stronę.

Darmowy dietetych / psychodietetyk – jak się zapisać na bezpłatną wizytę?

Polska walczy z otyłością. Jeśli zauważasz problem także u siebie, warto zadbać o swoje zdrowie i zapisać się na wizytę do dietetyka. Szczególnie, że można zrobić to za darmo i uzyskać skuteczne porady na temat metod dobrego odżywiania czy skutecznego odchudzania, które jednocześnie nie zrujnuje naszego zdrowia.

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej prowadzone są bezpłatne konsultacje ze spacjalistami:

  • Dietetyka
  • Psychodietetyka
  • Specjalisty ds. aktywności fizycznej

Cały program oferuje kompleksową opiekę długoterminową bez dodatkowych kosztów pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Podczas każdego spotkania każdy uczestnik ma możliwość skorzystać z darmowych i przede wszystkim profesjonalnych porad oraz omawiania trudności i osiągnięć z doświadczonym specjalistą (konsultację prowadzi dietetyk, psychodietetyk lub fizjoterapeuta z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.). Uczestnicy otrzymują spersonalizowane wskazówki żywieniowe, które nie tylko ułatwiają proces odchudzania, ale także poprawiają samopoczucie i jakość życia.

Eksperci dietetycy i specjaliści od aktywności fizycznej są zawsze do dyspozycji, a konsultacje oraz zalecenia żywieniowe są zawsze bezpłatne, niezależnie od ilości kontaktów z dietetykiem.

W ramach bezpłatnych konsultacji można umówić wizytę online od razu lub zdecydować o dogodnym terminie.

1. Załóż konto w serwisie Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej
2. Wypełnij ankietę profilującą
3. Wybierz datę i godzinę swojej konsultacji online
4. Skorzystaj z darmowej konsultacjiDarmowe konsultacje dietetyczne info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo