Za darmo

Darmowy test na HIV

darmowy test na hiv od projekt test

DYSKUSJA

Projekt Test to nowa inicjatywa, która ma na celu zwiększyć świadomość oraz wcześnie rozpoznać symptomy takiego wirusa jak HIV.

Na stronie projektu test można się dowiedzieć, że w Polsce takie badanie wykonało niespełna 10% dorosłych i zajmujemy pod tym względem ostatnie, „niechlubne” miejsce w Unii Europejskiej. Co gorsze, szacuje się, że co druga zakażona osoba nie wie o swoim zakażeniu. Projekt Test to kampania społeczna, która postanowiła zmienić sposób myślenia o HIV w Polsce. Wspólnie z naszymi ambasadorami odczarowujemy HIV! Dzięki szerokim działaniom w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych tłumaczy, że nie trzeba się już bać dodatniego wyniku testu na HIV. Dziś, dzięki postępowi medycyny jest to przewlekła choroba, którą się leczy.

Projekt Test wspierają takie organizacje i firmy jak Glaxo Smith, Durex, Aids Fund, Vogue czy Newsweek.

Jeśli chcesz wykonać darmowe badanie na obecność HIV samodzielnie w domu należy postępować zgodnie z instrukcją:

1. zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 14 14 23
2. powiedz doradcy/doradczyni ds. HIV, że „chcesz wykonać test na HIV w domu”
3. dowiedz się jak to zrobić
4. zapisz kod, który otrzymasz podczas rozmowy
5. aby zamówić test do domu kliknij „zamów test”
6. użyj zapisanego kodu, wtedy test otrzymasz bezpłatnie

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 16.00 do 20.00.

Bezpłatne badanie można też wykonać m.in. w Warszawie. Adresy placówek znajdują się na dedykowanej stronie internetowej. Obowiązują zapisy telefoniczne.

Darmowy test HIV – Pojekt Test

Punkty konsultacyjno – diagnostyczne HIV / AIDS

W całej Polsce znajdują się punkty konsutacyjno – diagnostyczne, które prowadzą bezpłatną dianostykę przeciw wirusowi HIV. W tych miejscach można wykonać badanie przeciw HIV / AIDS bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania.

Przechodząc konsultację diagnostyczną w punkcie PKD, ma się zagwarantowaną pełną poufność. Nie jest konieczne podawanie imienia, nazwiska ani innych danych osobowych, ani też przedstawianie jakichkolwiek dokumentów. Wymagane jest jednak ukończenie osiemnastego roku życia. W trakcie konsultacji można porozmawiać z doradcą, który pomoże ustalić, czy istnieje faktyczne ryzyko zakażenia i czy konieczne jest przeprowadzenie badania. Ponadto, doradca chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące HIV, AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Darmowy test HIV – Pojekt Test

Darmowe testy HIV w domu od Fundacja Edukacji Społecznej

Fundacja Edukacji Społecznej to kolejna organizacja, która umożliwia bezpłatne zbadanie się na obecność wirusa HIV. Domowy test na HIV stanowi atrakcyjną opcję dla osób z ograniczonym dostępem do punktów testowania w Polsce. Fundacja bada za pomocą testu III generacji, czyli szybkiego testu przesiewowego, wykrywającego przeciwciała anty-HIV.

Procedura wykonania polega na nakłuciu opuszki palca zgodnie z instrukcjami, a wynik jest dostępny w zaledwie 15 minut. Testy na HIV dystrybuowane przez Fundację Edukacji Społecznej pochodzą od różnych producentów, jednak Fundacja zapewnia wysoką skuteczność każdego z nich (zarówno pod kątem czułości, jak i swoistości), a także spełniają one wymogi dystrybucji w Polsce.

Aby otrzymać darmowy test HIV od FES należy wypełnić na dedykowanej stronie ankietę, podać swoje dane adresowe. Ilość testów jest limitowana w każdym miesiącu więc jeśli na ten moment nie ma dostępnych testów sprawdź inne opcje, o których piszemy na Zakupersach lub poczekaj aż Fundacja uzupełni zasoby swoich testów.

Darmowy test HIV – Pojekt Test

Darmowe testy na HIV w domu od TYTOTU

Tytotu organizuje co jakiś czas darmowe testy na HIV. Testy wysyłane są za darmo kurierem na adres domowy, gdzie można wykonać taki test samodzielnie.

W celu zamówienia darmowych testów na HIV do domu należy wypełnić ankietę na dedykowanej stronie.Limit darmowych testów od Tytotu to 50 sztuk na tydzień. Jeśli po otworzeniu ankiety widnieje informacja, że „Zbieranie wyników zostało zakończone” – spróbuj ponownie później.

Test na HIV za darmo info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Czy za przesyłkę się płaci?

    1. @Stefania nie. Ale wszelkich informacji udzielą ci na infolinii podczas zamawiania.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo