Za darmo

Darmowy tester twardości wody od BWT

tester twardości wody za darmo od bwt

DYSKUSJA

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o darmowych testach wody Brita. Tym razem podobną akcję zorganizowała firma BWT – jedna z wiodących firm produkujących filtry i systemy uzdatniania wody.

Cała akcja wystartowała pod hasłem „Ogólnopolski Test Twardości Wody”. Akcja ma na celu edukację Polaków w zakresie charakterystyki wody jaka płynie w ich kranach oraz z czym się to wiąże.

Dzięki udziałowi w akcji BWT można otrzymać darmowy test, który pozwoli na sprawdzenie twardości wody we własnym kranie / rurociągu. Twardość wody to parametr charakteryzujący ilość rozpuszczonych w niej soli mineralnych, przede wszystkim węglanów i siarczanów wapnia oraz magnezu. Woda twarda zawiera wysokie stężenie tych soli, co może wpływać na działanie urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak kotły, pralki, zmywarki, itp.

Twardość wody w Polsce najczęściej jest mierzona w stopniach twardości, które wyrażane są w niemieckich stopniach twardości (dH). Woda miękka zawiera do 1,5 dH, woda średnio twarda od 1,5 do 2,5 dH, a woda twarda powyżej 2,5 dH. W innych krajach np. w Niemczech może być podawana w 10 stopniowej skali. Według danych ze stron internetowych lokalnych wodociągów w większości miejsc w Polsce przeważa woda średnio twarda i twarda.

Twarda woda może mieć negatywny wpływ na wiele urządzeń gospodarstwa domowego i przemysłowych. Rozpuszczone w wodzie sole mineralne, takie jak wapń i magnez, osadzają się na powierzchniach urządzeń i tworzą tzw. kamień kotłowy, który może prowadzić do różnych problemów jak obniżenie wydajności czy nawet żywotności urządzeń (pralek, bojlerów). Z kolei twarda woda w czajniku może prowadzić do powstawania osadu na jego powierzchni, zwłaszcza na grzałce. Rozpuszczone w wodzie wapń i magnez osadzają się na powierzchni czajnika podczas gotowania wody, tworząc tzw. kamień kotłowy, który jest trudny do usunięcia.

Przykładowy tester twardości wody na bazie pasków:

paskowy tester wody za darmo

W celu poznania charakterystyki swojej wody w kranie należy przeprowadzić prosty test za pomocą testera twardości wody. Można użyć między innymi tego od BWT. Aby go zamówić za darmo należy przejść na dedykowaną stronę i wypełnić formularz zamówienia. Tester jest w formie paskowej.

Formularz wymaga podania podstawowych danych adresowych jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon i adres e-mail. Po przesłaniu formularza i jego weryfikacji, BWT prześle darmowy tester wody pocztą. Pula darmowych testerów wody BWT to 10 000 sztuk. Akcja trwa do wyczerpania zestawów z testerami. Wysyłka powinna nastąpić w ciągu 7 dni.

Gdy otrzymacie tester, pochwalcie się jaki wynik wskazał.

O BWT

BWT to międzynarodowa firma zajmująca się technologiami wody, założona w 1990 roku w Austrii. Działa obecnie w 80 krajach świata. Firma specjalizuje się w produkcji i dystrybucji systemów do uzdatniania wody dla użytkowników domowych i przemysłowych. BWT oferuje szeroki zakres produktów i usług związanych z wodą, w tym systemy filtracyjne, miękkie wody, odwróconą osmozę, systemy do uzdatniania wody pitnej, systemy do ochrony rur przed zanieczyszczeniami, systemy do uzdatniania wody basenowej, jak również usługi serwisowe i przeglądy.

Test twardości wody BWT za darmo info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo