Za darmo

Masz Wybór / Alter Zone – darmowe gadżety do podgrzewania tytoniu od Glo [+18] [KONTROWERSJE]

darmowy zestaw testowy z podgrzewaczem tytoniu od glo

British American Tobacco Polska wprowadziło pod koniec ubiegłego roku na rynek innowacyjną technologię podgrzewania tytoniu o nazwie glo. Teraz uczestnicząc w programie lojalnościowym Alter Zone (dawniej Masz Wybór) można otrzymywać kupony na wkłady i gadżety za darmo. Program jednak budzi nie tylko spore zainteresowanie, ale także i kontrowersje.

Uwaga: Zanim dołączysz do programu Alter Zone przeczytaj o kontrowersjach związanych z tym programem lojalnościowym oraz o potencjalnej szkodliwości podgrzewaczy tytoniu.

W glo tytoń podgrzewany jest do około 240°C i nie dochodzi do procesu spalania, dzięki czemu emisja substancji toksycznych została zmniejszona o 90-95% w porównaniu do tradycyjnych papierosów. Glo wyróżnia się od innych urządzeń intuicyjną i prosta obsługą: jedno urządzenie, jeden przycisk, jedno ładowanie baterii, które wystarcza na 30 sesji. W porównaniu do IQOS nie trzeba ładować urządzenia po każdym użyciu ponieważ bateria wystarcza na cały dzień. Czyszczenie zajmuje trzy sekundy. Podgrzewacz nie ma trzpienia, który w konkurencyjnych produktach łamie się średnio co 3-4 miesiące.

darmowe wkłady do podgrzewacza glo

glo testowanie i opinie

gadżety glo - popielniczka i etui

W glo tytoń podgrzewany jest do około 240°C i nie dochodzi do procesu spalania, dzięki czemu emisja substancji toksycznych została zmniejszona o 90-95% w porównaniu do tradycyjnych papierosów.

Oprócz Polski, glo jest obecnie dostępne dla konsumentów na 12 rynkach na całym świecie (Japonia, Korea Południowa, Szwajcaria, Kanada, Rosja, Włochy, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Ukraina, Kazachstan i Czechy).

Program lojalnościowy Alter Zone – odbierz punkty na start i kupon 30 PLN

Alter Zone to program lojalnościowy, w którym można zbierać punkty za różnego rodzaju aktywności jak rozwiązywanie quizów czy aktywacja i realizacja kuponów. Można dołączyć do niego dołączyć każdy pełnoletni użytkownik.

Aktywni użytkownicy mają możliwość wygenerowania za punkty kuponów i odebrania gratisów w salonikach eSmokingWorld. Punkty za zadanie przypisywane są natychmiast po ukończeniu konkretnego celu. Saldo punktów jest wyświetlane w głównym widoku Strefy Wyboru oraz w zakładce „Profil”. Za stosunkowo niewielką ilość punktów można odebrać m.in.:

 • Vouchery Eventim 100 PLN za 300 punktów
 • Vouchery Wyjątkowy Prezent od 150 punktów
 • Vouchery 100 PLN do Prosto.com
 • Kupony rabatowe do sklepu Esmoking World
 • Vouchery na subskrypcje Tidal (1, 6 i 12 miesięcy)

 

Uwaga: większość najlepszych nagród jest czasowo niedostępna. Ich liczba jest ograniczona i uzupełniana raz na kilkanaście tygodni. W większości przypadków można zadowolić się jedynie kuponem rabatowym na zakup produktów tytoniowych z oferty.

Od czasu do czasu organizowane są także akcje specjalne, w których można wykorzystać zgromadzone punkty na gadżety, płyty CD z muzyką i inne np. zestaw gadżetów Cloud Fest Festival, bilety na koncert Maty, płyty z autografem Margaret czy płyty z autografem Dwa Sławy.

I tak za rozwiązanie quizu można zgarnąć 20 punktów, za aktywację kuponu i wykorzystanie kuponu 45 punktów (kupon o wartości 30 PLN). Z czasem w programie lojalnościowym pojawiać się będzie jeszcze więcej zadań oraz limitowanych akcji specjalnych, a co za tym idzie jeszcze więcej możliwości zarabiania punktów. Warto zatem być cały czas na bieżąco. Wszystkie dostępne aktywności znajdziesz w zakładce „Zadania”.

Oznacza to, że realizując proste zadania i odbierając punkty na start można zgarnąć 100 punktów co jest równoznaczne z możliwością odebrania już pierwszych nagród. Po rejestracji dodatkowo można aktywować kupon pozwalający na odebranie pakietu powitalnego – 1 paczki Neo i zakupienia kolejnej za 1 PLN.

Podgrzewacze tytoni – bezpieczeństwo i szkodliwość dla zdrowia

Sam program poniekąd można uznać za promocję wyrobów tytoniowych i podobnych produktów. Podgrzewacze tytoniu to w końcu innowacyjne i wysokomarżowe produkty, które w ostatnim czasie razem z e-papierosami podbiły rynek. Chyba zbyt szybko, zbyt dynamicznie – w dodatku rozpowszechniając niepotwierdzone nigdzie informacje o pełnym bezpieczeństwie stosowania. W końcu E-papierosy i urządzenia podgrzewające tytoń są reklamowane jako bezpieczniejsza alternatywa dla papierosów tradycyjnych. A jest to nic innego jak inna forma dostarczania nikotyny, substancji psychoaktywnej o wysokim potencjale uzależniającym, której szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka został dokładnie udowodniony. Co może być mylące i wprowadzać w błąd. Szczególnie osób młodych, w okresie dorastania.

Warto jednak przytoczyć tutaj opinię Piotra Jankowskiego z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który określa urządzenia typu Glo czy Iqos jako „bezdymne urządzenie elektroniczne, w którym – w przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów – tytoń nie jest spalany, a podgrzewany. […] W chwili obecnej nie ma zbyt wielu publikacji, które dotyczą wpływu na zdrowie człowieka. Zbyt krótki okres obserwacji nie pozwala również stwierdzić, że użytkowanie tego urządzenia nie ma wpływu na rozwój nowotworów czy też przewlekłych chorób układu oddechowego, takich jak POChP i astma. ” Byłbym także daleki do stwierdzenia, że podgrzewacze tytoniu generują mniej substancji toksycznych. To prawda – ich liczba została znacząco ograniczona w stosunku do tradycyjnych papierosów, ale jak sami producenci tego typu urządzeń twierdzą, nie wyeliminowana w 100%. W publikacji na łamach „Świat Lekarza” można przeczytać, że w aerozolu powstałym podczas podgrzania tytoniu zidentyfikowano m.in.: amoniak, karcinogenne nitrozoaminy, akrylamid, acetamid, tlenki azotu, tlenek węgla oraz lotne związki organiczne. Piotr Jankowski w swojej analizie stwierdza także „Wydaje się również, że fałszywe jest powszechne twierdzenie, że urządzenia tego typu są mniej szkodliwe niż papierosy elektroniczne. Wystarczy porównać temperaturę podgrzewania obu urządzeń. Temperatura podgrzewania obecnego w e-papierosach płynu zawierającego nikotynę (tzw. e-liquidu) wynosi od 150 do 180 st. C. […] Wkłady tytoniowe podgrzewane są do dwukrotnie wyższej temperatury.” Z pełną analizą dot. podgrzewaczy tytoniu można zapoznać się pod linkem: https://niespalajsie.wum.edu.pl/node/79

Czy warto korzystać z podgrzewacza tytoniu?

Czy zatem warto korzystać z tego typu urządzeń? Niech każdy używa ich na własne ryzyko, ale ma pełną świadomość co używa i jakie mogą być tego konsekwencje. Do tego typu innowacji warto podchodzić jednak z dużą rezerwą, każdy z nas przecież zna jakieś huraoptymistyczne zalecenia, procedury czy terapie sprzed lat, które z czasem okazały się nieskuteczne lub wręcz szkodliwe dla zdrowia.

W mojej i nie tylko ocenie:

 • Nie warto stosować urządzenia, które wytwarza substancje toksyczne i rakotwórcze.
 • Nie warto stosować produktu, który posiada jedynie kilkuletni okres obserwacji.
 • Nie warto zamieniać nałogu na inny nałóg, który w perspektywie kilkudziesięciu lat może okazać się równie, a nawet bardziej szkodliwy.
 • Nie warto wydawać pieniędzy na produkt szkodliwy dla zdrowia.

Program Alter Zone / Masz Wybór – kontrowersje

Korzystając z programu i aktywnie polecając program innym możecie podpaść pod zapis regulaminu o promocji wyrobów tytoniowych. W związku z tym organizator promocji ma tendencję do banowania i blokowania bardziej aktywnych użytkowników, którzy uzbierali większą ilość punktów. Dochodzą do nas głosy że BAT regularnie blokuje i uniemożliwia wykorzystanie punktów pod kryptonimem różnego rodzaju zapisów regulaminu. Warto zwrócić uwagę, że od początku programu sam regulamin jest aktualizowany z wysoką częstotliwością i wprowadzane są coraz to nowsze i bardziej restrykcyjne zasady.

Na minus samego programu lojalnościowego należy zaliczyć fakt, że w trakcie jego organizacji zostały kilkukrotnie zmienione zasady punktacji czy same nagrody. Punkty również mają ograniczoną ważność i są dezaktywowane po roku czasu.

Osoby, które zbierają punkty w programie lojalnościowym Alter Zone muszą także liczyć się z faktem, że mogą mieć trudność z wykorzystaniem zgromadzonych puntów. Najlepsze nagrody są regularnie niedostępne, a gdy po dłuższym czasie są uzupełniane – szybko okazuje się że ich liczba jest niewystarczająca i śmiesznie mała.

W związku z powyższym zaleca się ostrożność w angażowaniu w tego typu projekty i akcje. Poświęcając swój czas na wypełnianie zadań, szybko może okazać się, że punkty zostaną anulowane lub nie będzie możliwości ich wykorzystania.

Dołącz do programu lojalnościowego Glo info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
2
Kocham
2
Zmieszany
1
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

78 Komentarze

 1. witam.chcę przetestować system GLO

  1. @Zbigniew skorzystaj z linka i przejdź na stronę Glo i wypełnij formularz.

  2. Chce pszetestowac jestem zainteresowany proszę o kontakt xxxxx glo

 2. Chce przetestować glo

  1. @Justyna we wpisie masz link, wystarczy kliknąć i zarejestrować się.

  2. Chce przetestować glo

  3. Chciałabym przetestować

  4. Witam chciała bym przetestować GLO jaką jest cena urządzenia.

  5. @Izabela rejestrując się w programie lojalnościowym możesz kupić go w bardzo dużym rabatem.

  6. Iqosa nie ładujemy tylko podgrzewamy i warto poczekać a nie raz po raz złośliwa konkurencja oj złośliwa

 3. Mam ochote I to zrobie,
  O telefon Panstwa prosze,
  by skorzystac z GLO nowosci,
  Poczuc dymek jegomosci

 4. Chcę przetestować glo

  1. @Piotr skorzystaj z linka i zarejestruj się na stronie.

  2. polecam. działa.

 5. nie mozna juz testowac od 1 lipca wiec lipa

  1. @Marcin można. Formularz jest aktywny cały czas.

  2. Chce przetestować

  3. Chce przetestować glo

 6. Jesli podalibyscie kod polecajacy przy wypelnieniu formularza lub przy zakupie u ambasadora bylbym bardzo wdzieczny…

 7. chce wyprubowac

  1. chce przetestować GLO.

 8. Chcę otrzymać

 9. Chciałbym przetestować GLO

  1. @Robert w treści masz link. Skorzystaj z niego i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  2. Chciałbym spróbować

 10. Cytuje „W porównaniu do IQOS nie trzeba ładować urządzenia po każdym użyciu ponieważ bateria wystarcza na cały dzień.”

  W IQOSie starcza bateria na cały dzień (jak nie na dłużej) i w zależności od modelu:
  – w modelach IQOSa 2.4 i 3 wystarczy poczekać około 3 minut, aż naładuje się urządzenie służące do palenia
  – w modelach IQOSa 3 MULTI można palić jeden za drugim.

 11. Jestem chętny do testowania.

 12. Jak ktos chce kupićw dobrej cenie to odsprzedam kilka paczek wkładów.

 13. Chciałbym przetestować GLO

 14. jakim młotkiem trza być żeby w komentarzach się zgłaszać……

 15. Chciała bym wypróbować glo

 16. Uważajcie na nich. Kupilem urządzenie do podgrzewania seri 2, 3 miesiące temu a dziś się okazało że wycofują to z produkcji i nie będzie juz wkładów do tego. Kupilem to w Tychach w gemini park. Brak jest mozliwosci zwrotu,mimo że to nie z winy użytkownika . Uwazajcie na tego profucenta.

 17. Aktualnie przy rejestracji na MaszWybór, używając linku, dostajesz kod na 30 zł zniżki na zakup glo™ hyper lub VUSE w punktach eSmokingWorld, w sklepach Żabka lub na sklep.glo.pl

  dodatkowo po przystąpieniu do Strefy Wyboru dostajesz jeszcze więcej korzyści, np. 3 paczki neo™ za 3zł (z 27pkt.)

  1. Kodu na 30 zł nie dostałem.

 18. Pisze drugi raz, poprzedni wpis zniknął, nie otrzymałem kodu na 30 zł, ściema.

  1. @Jarosław we wpisie masz link, musisz się zarejestrować i wygenerować kod samemu.

  2. 2 paczki gratis przy zgodach marketingowych dostaniesz 3 paczki.

 19. kod rabatowy na 30 zł :)
  Wychodzi 29 zł za najnowsze urządzenie Glo Hyper plus 3 paczki wkładów/ papierosów Glo gratis :)
  Po rejestracji z linku dostajecie oprócz kodu rabatowego obnizajacego wartość koszyka o 30 zł- dodatkowe punkty, później wymienne na wkłady do glo :)

  1. Jestem zainteresowany ofertą glo.

 20. Kod glo za 29zl + 2 paczki gratis ( kod daje rabat 30zl na urządzenie )

 21. Nie dostaje SMS z linkiem aktywacyjnym wpisuje swój nr potwierdzam i SMS nie ma już próbowałam kilka razy….

 22. Za 1 razem miałam ten sam problem z otrzymaniem kodu.. Trzeba dobrze się kierować wskazówkami i linkami zamówiłam wczoraj, z kodem zapłaciłam 29 zł za sprzęt oraz 3 darmowe paczki neo. Jeszcze mnie zastanawia tylko dokładny czas realizacji jak i data/czas dostarczenia paczki.

 23. Czy wszystkie wkłady są smakowe ? Czy jest jakiś rodzaj jak zwykły papieros ?

 24. Z kodem mozna kupic glo hyper w wybranym kolorze plus 3 paczki neo za 49zl.
  Strona glo
  Kod rabatowy
  Wysyłka za darmo

 25. Witam, czy mogę wziąć udział w testach glo ?
  Pozdrawiam

 26. Z chęcią przetestuje. Przy okazji jak uzyskać zniżkę na to urzadzenie

 27. witam kupilem dzis w zabce juz z kodem za 29 zl jestem zarejestrowany w masz wybor i otrzymalem tylko 10pkt za wygenerowanie kodu ale juz 15 pkt za wykorzystanie nie dlaczego? jak ktos zna odp bede wdzieczny Pozdrawiam

 28. 29pln z 3 paczkami wkladow. polecam.

 29. Witam, mam kod rabatowy wystarczy wejść w link i zarejestrować się kupon znizkowy na urządzenie 30zl i punkty po zakupie które można wymienić w esmoking World na 3 paczki za 3zl

 30. Chciałam bym wypróbować wasz produkt bo chce zrezygnować z papierosów i przejść na glo

 31. po rejestracji wystarczy pobrac kod zniżkowy na glo hyper+ (29zl cena zakupu po zniżce) plus 2 paczki wkładów neo przy zamówieniu online. Dodatkowo zbieraj punkty i wymieniaj na kody na paczki neo 3szt za 3 zl.

 32. Link na urządzenie za 29 zł do wykorzystania w Żabce lub online

  1. chciałbym przetestować GLO.

 33. glo i darmowe paczki

 34. polecam działa.

 35. Chciałbym spróbować

 36. Chciałbym wypróbować wasz produkt pozdrawiam.

 37. Witam chciałbym przetestować glo

 38. Kod zniżkowy
  polecam

 39. Witam, czy jest możliwość kupić Glo, w promocji z wkładem?

  1. @Lilia tak, po rejestracji dostajesz kupon na start na zakupy w sklepie Discovery Glo.

 40. polecam kod promocyjny

 41. ZALAPIE SIE CHCE SPRUBOWAC

 42. Tego nie da się palić, normalnie palę czerwone Lucky, po tym kaszel że płuc mało nie wypluje

 43. Chce podgrzewacz kupic

 44. Jeśli chcesz kupić GLO taniej to,
  Kupon na GLO 30ZŁ
  45 punktów za realizację kuponu
  Pakiet powitalny – 1 paczka neo™ + kolejna za 1 zł
  I 2 paczki Neo za darmo

 45. Tak chce przetestować proszę o kontakt

 46. Chce przetestowac .ile kosztuja wklady

 47. Chcę pżetestować GLO.

 48. Ekstra komentarz!

 49. witam chciałbym rzucić palenie zwykłych papierosów i chciałbym przetestować produkt glo

 50. chcę wypróbować glo haiper

 51. bardzo fajne urządzenia

 52. zwykli oszuści – nagrody cały czas są niedostępne

  1. @Marek tylko nie pisz do nich bo zbanują ci konto a później się dowiesz ze łamiesz regulamin. Porażka.:P

 53. za późno, już pisałem :) polecałem serwis na swoim kanale, liczba zebranych punktów jest liczona w tysiącach, a efekt końcowy jest taki że nie mogę ich wykorzystać. Proponują śmieszne rabaty na paczki, a głównych nagród które mają wymienione w regulaminie nie można odebrać. Kontaktowałem się już z UOKIK w tej sprawie, zalecili zgłoszenie naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Niebawem odpowiednie zgłoszenie zostanie przesłane, ale wiadomo że samemu będzie ciężko cokolwiek zdziałać – dlatego zachęcam każdego do zgłoszenia w uokik. Sam program jest bardzo dobry, ale jak nagrody są dostępne raz na miesiąc czy 2 przez 1-2 h to poprostu jawne wprowadzanie konsumenta w błąd.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo