Poradniki zakupowePromocje

Domowe sposoby na tanie przechowywanie rzeczy

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Nie każdy zwraca na to uwagę, ale wiele z przedmiotów, którymi posługujemy się na co dzień można pozyskać bezpłatnie, gdyż i tak przewijają się przez nasz dom czy biuro, tylko są wyrzucane. Przyjrzyjmy się na przykład wszelkiego rodzaju pojemników, w które każde gospodarstwo domowe obfituje. Są to słoiki i pudełeczka, puszeczki a nawet całkiem duże pudła i skrzynki. Małe pojemniki przydają się szczególnie w kuchni.

Jeśli spojrzymy na ceny tych rzeczy, gdybyśmy chcieli kupić cały komplet nowy, okaże się, że wyposażenie kuchni (wszystkich szafek) w odpowiednie pojemniki (na ryż, sól, różne rodzaje mąki i cukru a także wszelkie płatki czy makarony) kosztuje prawdziwy majątek, nawet jeśli cena pojedynczego pojemnika nie zwala z nóg. Można jednak zgrabnie ten problem ominąć jeśli mamy dostęp do pojemników, których nikt nie używa.

Jeśli firma, w której pracujemy kupuje jeden, konkretny rodzaj kawy w słoiku, a następnie wyrzuca opakowania, to możemy za darmo zdobyć duże, litrowe słoje, z elegancką pokrywką. A co najważniejsze wszystkie jednakowe. Po odklejeniu etykiety bardzo zgrabnie wyglądają w rządku na półce, wypełnione makaronem, ryżem czy czymkolwiek innym.

pojemnik po kawie lavazza

Jeśli w firmie da się pozyskać słoiki to z pudełkami nie powinno być żadnego problemu. Prawie każda firma zamawia papier do drukarki. Są to kartony o zunifikowanej wielkości, a przeważnie także kolorze i oznaczeniach. Te pudełka mogą znaleźć zastosowaniu w domowym przechowywaniu (na przykład w szafach), a jeśli zależy nam także na estetycznym wyglądzie (nie biurowym), to zawsze możemy je okleić jakąś ładną okleina meblową, która będzie elegancka, trwała i dopasowana do reszty umeblowania a także łatwa w przycięciu. Ale przede wszystkim, kupowana w dużych arkuszach, nie zniszczy naszych kieszeni.

pojemnik kartonowy po papierze ksero

Oklejone nią pudełka, nawet ustawione na otwartych półkach mogą wyglądać bardzo schludnie i dzięki pakowności ułatwić przechowywanie dosłownie wszystkiego. Świetnie sprawdzają się na przykład w przypadku dokumentów, gdyż ich wielkość jest do nich z oczywistych powodów dostosowana. Oczywiście i mniejsze opakowania można znaleźć w pracy jako niepotrzebne i przeznaczone do wyrzucenia. Jeśli więc ich potrzebujecie, z pewnością uda się wam znaleźć produkt, który wasza firma kupuje w dużej ilości (spinacze, zszywki, tonery, długopisy), a którego opakowania będą stanowić dla was źródło darmowych pojemników do wykorzystania w domowych warunkach.

Powyższe sposoby to tylko kilka przykładów, w jaki można pozyskiwać za darmo pojemniki do magazynowanie niezbędnych rzeczy. Metod z pewnością jest więcej. Wszystko zależy od kreatywności. A Wy jakie domowe sposoby korzystacie by schludnie przechowywać swoje rzeczy?

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać