Promocje

Dzianina dresowa – najlepszy wybór na ubrania casualowe

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Dzianina dresowa, nazywana również dresówką to bardzo elastyczny i rozciągliwy materiał, który zapewnia duży komfort noszenia. Tkanina ta znalazła swe zastosowanie w absolutnie każdym stylu ubioru. Tę uniwersalność zawdzięcza dużej palecie kolorów, wzorów i faktur, w jakich występuje. Sprawdza się doskonale zarówno do szycia ubrań wierzchnich i zimowych oraz sportowych, casualowych, a nawet eleganckich sukienek. Szczególnie w przypadku ubrań dresowych tkanina ta jest niezastąpiona. Styl casualowy, nazywany również miejskim, wymaga od odzieży przede wszystkim wygody i komfortu noszenia. Dzianina dresowa, spełniając te wymogi, doskonale się sprawdza do szycia odzieży miejskiej – ultra wygodnej i ostatnio niezwykle modnej.
african-american-para-w-zielone-dresy-i-okulary_163305-4046

Dzianina dresowa – unikalne właściwości

Ten rodzaj materiału powstaje drogą formowania przędzy w kształt tak zwanych oczek. Taki zabieg pozwala na uzyskanie nici o pofalowanej strukturze i niezbyt naprężonej, co zaś wpływa na znakomitą rozciągliwość. Istnieje kilka rodzajów dzianiny dresowej – w zależności od stopnia ścisłości, czyli długości nitki w oczku, a także od splotu dzianiny – gładka, wzorzysta, ażurowa lub fakturowana. Ten unikalny proces produkcji dzianiny dresowej wpływa na jej doskonałą elastyczność i rozciągliwość. Z kolei, miękkość i znakomitą przewiewność materiał ten zawdzięcza zastosowaniu techniki falowania i szydełkowania. To wszystko sprawia, że dresówka świetnie sprawdza się zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni, zapewniając bardzo dobry komfort noszenia. W swoim składzie dzianina dresowa zawiera przede wszystkim bawełnę, a także domieszkę włókien syntetycznych – najczęściej elastyny, która wpływa na większą rozciągliwość materiału.

Jedyną wadą dresówki jest jej podatność na odkształcenia, pojawiające się w miejscach najbardziej narażonych na rozciąganie podczas noszenia. W przypadku spodni są to okolice kolan, natomiast w przypadku bluz – okolice łokci.

Dzianina dresowa – rodzaje

W zależności od sposobu produkcji i zastosowanych technik włókienniczych, dzianinę dresową możemy podzielić na dwa rodzaje, dzianinę dresową drapaną oraz dzianinę dresową niedrapaną (zwaną pętelką).

Dzianinę dresową drapaną można w łatwy sposób rozpoznać dzięki obecności bardzo charakterystycznego i przyjemnego w dotyku meszka, który jest też nazywany bają dresową. To gruby i bardzo ciepły materiał, wykorzystywany najczęściej do produkcji bluz i spodni dresowych, zwłaszcza z przeznaczenie na chłodne dni. Dzianinę dresową niedrapaną natomiast wyróżnia obecność tak zwanej pętelki. Jej główna funkcjonalność to odporność na gniecenie i z tego względu używana jest do szycia spodni, bluzek, sukienek i tunik.

Poszczególne rodzaje dresówki mogą różnić się między sobą składem. Do ich produkcji używana jest przede wszystkim przędza bawełniana z domieszką sztucznych włókien oraz włókien syntetycznych. Do produkcji dresówki pętelkowej używa się przede wszystkim domieszki elastyny lub lycry, które dzięki swym właściwościom mają za zadanie zapobiegać zbytniemu wypychaniu materiału. Z kolei, dzianina dresowa drapana zawiera w swoim składzie domieszkę poliestru, wpływający na zmniejszenie jej kurczliwości i zapobiegający dodatkowo jej wypychaniu.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje