Za darmo

Dzień Dziecka z PKP – darmowe bilety dla dzieci

darmowe bilety od pkp intercity

DYSKUSJA

To już tradycja w PKP – darmowe bilety na specjalne okazje. PKP Intercity ponownie zorganizowało akcję promocyjną z okazji Dnia Dziecka. Tak jak w rok temu, PKP postanowiło zafundować dzieciom darmową przejażdżkę pociągiem.

To świetna okazje na spędzenie dnia wolnego z dzieckiem czy zorganizowanie mu wyjątkowej atrakcji pod tytułem „pierwsza podróż pociągiem”. Dla każdego dziecka jest to wyjątkowy okres i niesamowite wydarzenie.

Promocja jest prosta w swoich zasadach. Darmowe bilety na pociąg przewoźnika PKP Intercity mogą otrzymać dzieci urodzone w 2002 roku lub później. Ich rodzice (opiekunowie) uprawnieni są natomiast do 30% zniżki (Warunkiem jest podróżowanie wspólnie z grupą od 2 do 5 osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia). Przejazd za darmo obowiązuje tylko 1 czerwca 2024 roku (czyli w Dzień Dziecka).

dzień dziecka w pkp - dzieci jadą pociągiem za darmo

Darmowe bilety dla dzieci obowiązują na trasach wszystkich pociągów w drugiej klasie PKP Intercity – Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Bilety według promocji można pobrać: w kasie biletowej i u konduktora w pociągu W przypadku pociągów kategorii EIP, realizowanych przez Pendolino, darmowy bilet można pobrać wyłącznie w kasie. Oczywiście II klasa nadal posiada miejsca do siedzenia.

Warto wiedzieć: Dzieci do 4 roku życia podróżują pociągami całkowicie za darmo.

W celu skorzystania z promocji i otrzymać darmową opcję przejazdu z dzieckiem w wieku od 4 do 16 lat pociągiem Intercity należy pobrać w kasie lub u konduktora tzw. „bezpłatny bilet”. Oczywiście by to zrobić należy posiadać ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Dzieci poniżej 4 roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Darmowy bilet uprawnia do przejazdu w II klasie.

Bilety promocyjne dla dzieci powinny być dostępne od 10 maja 2024 roku. Promocja PKP obowiązuje tylko 1 czerwca 2024 r.

Darmowe bilety dotyczą tylko klasy drugiej (miejsca siedzące) dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Expess InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Na uwagę zasługuje fakt, że bezpłatnych biletów nie można zarezerwować przez internet. Należy się udać do kasy biletowej i można to zrobić nawet kilka dni przed dniem dziecka. Można je również nabyć w dniu przejazdu u konduktora w pociągu.

Promocja kończy się w sobota 1 czerwca, 2024 .

Darmowe bilety od PKP Intercity info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

1 Komentarz

  1. Jest fajne

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo