Promocje

E-drogerie coraz bardziej popularne

logotyp zakupersi

Jednymi z najbardziej popularnych produktów, jakie kupuje się na świecie ze sklepów online, są obecnie kosmetyki. W przyszłości kategoria kosmetyka i uroda oraz artykuły higieniczne według ekspertów mają stać się najbardziej powszechnie kupowanymi towarami przez internet w Europie.
drogerie internetowe

Statystyki rynkowe

Firma konsultingowa A.T. Kearny prognozuje na podstawie obserwacji wzrostu zainteresowania Europejczyków kosmetykami i innymi produktami do pielęgnacji urody, że z roku na rok będzie rosła ich popularność wśród e-konsumentów. Rocznie rynek ten rośnie o około 8 proc., a tendencja ta ma się utrzymać nawet do 2019 roku. W Europie kosmetyki online kupuje 53 proc. kobiet i 34 proc. mężczyzn. Panowie kupują rzadziej, choć sięgają po droższe produkty. Kobiety wydają mniej, ale zakupy dla siebie i dla swojej rodziny robią częściej. Dla większości kupujących najważniejszym wyznacznikiem tego, czy dokonają zakupu w sklepie internetowym jest cena produktu.

Statystyki wskazują, że ulubionym źródłem zakupu kosmetyków w Wielkiej Brytanii i w Niemczech jest sklep www Amazon, zaś we Francji – Yves Rocher. W Polsce klienci korzystają z ofert różnych sklepów i drogerii internetowych. Dużą popularnością cieszy się największa polska drogeria online oferująca chemię gospodarczą, kosmetyki oraz artykuły do higieny osobistej – SuperKoszyk. Istnieje od 2006 roku, a w pierwszych dwóch kwartałach 2014 roku pracownicy tego sklepu zapakowali i wysłali do klientów niemal 100 000 przesyłek.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Już 20 proc. Polaków regularnie dokonuje zakupów w sieci internetowej, wydając na nie średnio około 250 zł miesięcznie. Z badań agencji SW RESEARCH dla „Newsweeka”, jakie wykonywane były w 2015 roku wynika, że kupowanie przez internet zyskuje w naszym kraju na popularności. Przodownikiem takich zmian są młodzi dorośli ludzie, w wieku od 25 do 34 lat. Na pierwszym miejscu wśród popularnych produktów kupowanych online znajdują się buty i odzież, ale często też sięgamy po kosmetyki – 29 proc. puli wszystkich zakupów. Wśród kobiet odsetek ten jest wyższy i wynosi 37,4 proc., a wśród mężczyzn – 20,3 proc.

Dlaczego kupujemy kosmetyki online?

Internetowy sklep z kosmetykami jest w stanie zapewnić swoim potencjalnym klientom szeroki wybór produktów, które nie zmieściłyby się w standardowej drogerii stacjonarnej. Nie ma przy tym konieczności, aby sklep ten posiadał wszystkie wystawione na sprzedaż produkty na półkach w punkcie handlowym. Może je przechowywać w magazynie, skąd organizowana jest wysyłka do klienta po złożeniu zamówienia online.

Poza tym, dla klienta kupującego kosmetyki w sieci liczy się cena, a ta nawet przy doliczeniu kosztów przesyłki, zwykle okazuje się niższa niż w tradycyjnym sklepie. Konsument może kupić niestandardowe produkty, takie jak kosmetyki organiczne i ekologiczne, często dostępne jedynie w nielicznych, najlepiej zaopatrzonych drogeriach w dużych miastach. Do tego nie musi wychodzić z domu, aby dokonać zakupu interesujących go towarów, a zostaną mu one dostarczone pod wskazany adres.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Może ci się też spodobać

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w:Promocje