Poradniki zakupowePromocje

Ekologiczny szampon do włosów — jaki wybrać?

logotyp zakupersi

Jak skutecznie zadbać o swoje pasma? Z pomocą przychodzi kosmetyk, jakim jest ekologiczny szampon do włosów. Tym, co go wyróżnia jest to, że został wyprodukowany na bazie nietoksycznych substancji, najczęściej roślinnych, które są pozyskiwane z organicznych upraw. W przypadku szamponów ekologicznych, substancje zapachowe, syntetyczne konserwanty oraz barwniki zastępuje się ich naturalnymi odpowiednikami. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego typu wyrobów?
szampon

Ekologiczny szampon — czyli jaki?

Jak już zostało wspomniane, ekologiczny szampon do włosów nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak siarczany, filtry przeciwsłoneczne, mikroplastik, parafina czy oleje mineralne. Swoją kosmetyczkę warto uzupełnić o certyfikowane szampony ekologiczne. Najpopularniejszym certyfikatem przyznawanym tego typu wyrobom jest Ecocert. Aby go otrzymać, szampon musi się składać w 95% z niemodyfikowanych genetycznie roślin. Jeżeli co najmniej 10% z nich pochodzi z upraw ekologicznych, kosmetyk jest określany mianem naturalnego organicznego, gdy 5% — nazywa się go naturalnym. Tym, co wyróżnia ekologiczne szampony jest także to, że nie są one testowane na zwierzętach, a ich opakowania są przyjazne dla środowiska.

Kolejnym certyfikatem przyznawanym ekologicznym kosmetykom do pielęgnacji włosów jest BDIH Certified Natural Cosmetics. Otrzymać może go szampon bazujący na ekstraktach ziołowych, olejkach eterycznych, olejach roślinnych i substancjach zapachowych pochodzących z kontrolowanych upraw lub dzikich zbiorów.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Co może się znajdować w składzie ekologicznego szamponu do włosów? Zawierać może on między innymi wyciąg z pokrzywy. Tego typu kosmetyk znakomicie sprawdza się u osób borykających się z nadmiernym wypadaniem kosmyków oraz tych, którym zależy na przyspieszeniu ich porostu. Szampon ekologiczny może może być również bogaty w wyciąg z rozmarynu. Zawarte w nim składniki odżywiają cebulki włosów i poprawiają krążenie krwi w skórze głowy. Taki szampon dedykowany jest osobom zmagającym się z łuszczycą skóry głowy, nadmiernym przesuszeniem włosów oraz przedwczesnym siwieniem.

Naturalny szampon do włosów — jaki będzie najlepszy?

Szukając wysokiej jakości ekologicznego szamponu do włosów, warto nieco bliżej zapoznaj się z ofertą produktów dostępnych w sklepie internetowym Mercado.pl. Znaleźć można tutaj między innymi szampon normalizujący do włosów ze skłonnością do łupieżu. Dedykowany jest on osobom borykającym się z problemami, takimi jak łupież czy nadmiernie przetłuszczające się pasma. Znajdujący się w składzie kosmetyku olejek z owoców figi nawilża, regeneruje i poprawia kondycję włosów. Inulina, alfa glukan oraz pilidokanol redukują nadmiar sebum i oczyszczają skórę głowy, zapobiegając powstawaniu łupieżu. Efekt — puszyste, odświeżone, lekko uniesione u nasady włosy. Godny polecenia jest również szampon wzmacniający do włosów zniszczonych. Kosmetyk zawiera między innymi wegańską keratynę pozyskaną z soi i pszenicy. Szampon wnika w łuski włosa, skutecznie je odżywiając. Wzmacnia je po inwazyjnych zabiegach fryzjerskich, takich jak na przykład trwała ondulacja. Dobrze sprawdza się on również w przypadku pasm uszkodzonych na skutek szkodliwego działania czynników zewnętrznych.

Jak używać wymienionych powyżej kosmetyków? To bardzo proste. Wystarczy niewielką ilość kosmetyku rozprowadzić na mokrych włosach, wykonać delikatny, trwający około 2 minuty masaż, a następnie obficie spłukać letnią wodą. W razie konieczności, zabieg można powtórzyć.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Może ci się też spodobać

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *