Poradniki zakupowe

Foteliki obrotowe 360 – czy warto na nie postawić?

fotelik samochodowy

DYSKUSJA

Foteliki obrotowe 360 to połączenie tradycyjnego fotelika samochodowego z obrotową bazą, która odpowiada za zmianę jego ułożenia w płaszczyźnie poziomej. Jakie zalety niesie ze sobą to rozwiązanie? Czy warto pokusić się o taki fotelik samochodowy dla maluszka?

fotelik obrotowy 360, czy warto

Foteliki obrotowe 360 – benefity

Głównym plusem, jaki wiąże się z wyborem dobrego fotelika obrotowego 360, jest opcja obracania go bez konieczności demontażu całej konstrukcji. Tym samym po przekręceniu go nie pojawia się konieczność ponownego jego mocowania. Takie rozwiązanie stanowi duże ułatwienie dla rodziców chcących mieć stały dostęp do maluszka niezależnie od miejsca zajmowanego w samochodzie. Zwiększa to znacznie komfort użytkowania samego fotelika. Między innymi usprawnia ono zapinanie dziecka przed jazdą oraz wypinanie go po dotarciu do miejsca docelowego. Natomiast obsługa takich modelu nie jest skomplikowana i każdy sobie z pewnością z tym poradzi. Warto jednak pamiętać, że możliwość obracania to nie jedyna funkcja, jaka kryje się w tego typu fotelikach. Mamy także opcję regulowania poszczególnych komponentów w tym pasów, oparcia czy zagłówka. Czasami spotkamy się również z dodatkowymi systemami zabezpieczający przed skutkami zderzeń bocznych, jak i czołowych.

Foteliki obrotowe 360 – minusy

Pomimo że foteliki obrotowe 360 niosą ze sobą mnóstwo zalet, nie każdemu przypadną do gustu. Głównie problematyczną kwestią będzie często cena, gdy tego typu modele są zazwyczaj droższe od klasycznych ze względu na tę jedną dodatkową funkcję. Ponadto z ich egzystencji mogą skorzystać jedynie najmłodsi pasażerowie, gdyż znaczna część tych produktów znajduje się w przedziałach 0-13, 0-18 bądź 9-18 kilogramów. To powoduje, że po osiągnięciu przez dziecko określonej wagi, nie powinno ono być przewożone w obrotowym foteliku. Dlatego sprawdzają się one częściej w przypadku rodziców, którzy planują w przyszłości powiększyć rodzinę o kolejnych jej członków. Problematycznym zagadnieniem jest również aspekt prawny, który nakazuje przewożenie dzieci do 13 kg w pozycji odwrotnej do kierunku jazdy, więc większość klasycznych fotelików jest już do tego przystosowana. Jeżeli jednak zależy nam na obracaniu dziecka jedynie w stronę drzwi czy innego pasażera, warto zainwestować w fotelik obrotowy 180.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odpowiedni sposób transportowania maluszka to podstawa, dlatego warto zadbać o kompleksowo wyposażony fotelik samochodowy. Jeżeli decydujemy się na fotelik obrotowy 360, powinniśmy zwrócić uwagę na obecność zintegrowanego systemu ochrony małego pasażera. Warto sprawdzić, czy dany model zdał pozytywnie wszelakie testy zderzeniowe. Tutaj istotne okazuje się również spełnianie rygorystycznych europejskich norm, które mają przyczynić się do maksymalizacji skuteczności elementów zabezpieczających dziecko przed jakimikolwiek obrażeniami. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na sposób montażu fotelika obrotowego, aby sprawnie i bezproblemowo z niego korzystać.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać