Poradniki zakupowePromocje

G-Shock – historia powstania zegarka prawie niezniszczalnego

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Niewiele jest takich zegarków, które można uznać za długowieczne. Casio G-Shock to jeden z produktów o ciekawej historii, mający szereg zastosowań. To nie tylko klasyczny czasomierz, ale również asystent podróży po górskim szlaku i nurkowania w głębinach oceanu. Czasomierz, który wstrząsany, zachlapywany i poddawanym licznym testom wytrzymałościowym okazał się być prawie niezniszczalny!
g shock
Pierwszy zegarek z rodziny Casio G-Shock został zaprezentowany światu ponad 35 lat temu. Zaprojektował go japoński inżynier Kikuo Ibe, którego zainspirował własny zepsuty czasomierz. Dumając nad nietrwałością przedmiotów materialnych, postanowił stworzyć zegarek, który będzie stale towarzyszył poszukiwaczom przygód i sportowcom. Symbolem jego wytrzymałości miały być upadki z wysokości kilku metrów, z których to prób zegarek Casio G-Shock wychodził bez szwanku. Kolejne lata były to nieustanne prace nad wspomnianym modelem, dążące do stworzenia produktu nie tyle niezniszczalnego, co stworzonego do zadań specjalnych.

Zegarki Casio G Shock — początek

Ambitny Kikuo Ibe pracował nad swoim projektem w samotności, a zegarki Casio G Shock, a właściwie ich prototypy poddawał własnym, amatorskim próbom. Zrzucał je z okna znajdującego się kilka pięter nad ziemią. Zdawało się, że przełom lat 70. i 80. to nie był dobry moment na debiut masywnych, solidnych zegarków G-Shock. W tym czasie królowały bowiem modele minimalistyczne, eleganckie. Jak się okazało wtedy, i jak obserwujemy dzisiaj na rynku jest miejsce zarówno dla czasomierzy klasycznych, jak również większych, utrzymanych w wojskowym klimacie. Statystyki sprzedaży w sklepie e-Zegarki.pl pokazują, że Casio G-Shock cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących. Tego sukcesu nie mógł przewidzieć zespół, który pod szyldem japońskiej marki w 1981 roku zaczął poważniejsze prace nad tym projektem. Zakładali oni jednak, że stworzą zegarek G-Shock, który:

  • będzie pracował przez 10 lat na jednej baterii,
  • przetrwa upadek z wysokości 10 metrów,
  • będzie miał szczelność na poziomie 10 atmosfer.

Przełomem w konstruowaniu czasomierzy okazała się obserwacja, jaką Kikuo poczynił na placu zabaw, dotycząca piłki, jej konstrukcji i sił, które oddziałują na nią podczas gry.  Wzmocnienie konstrukcji zegarka, umieszczenie i zabezpieczenie mechanizmu wewnątrz koperty oraz pasek z materiału absorbującego uderzenia pozwoliły stworzyć i zaprezentować światu niezniszczalnego Casio G-Shock.

Kultowe zegarki G-Shock

Dzisiaj zegarki G-Shock uchodzą już za kultowe, ale zanim tak się stało czasomierz musiał zdobyć uznanie użytkowników. Jego design nie spotkał się z entuzjazmem rodzimej Japonii, ale został bardzo pozytywnie przyjęty w USA. Wraz z modą na uprawianie sportu (w Ameryce hokeju, a w Japonii skatingu) przyszła fascynacja zegarkiem G-Shock. Świetnie pasował do sportowych stylizacji oraz stał się asystentem treningów.

Na przełomie lat mogliśmy obserwować liczne modyfikacje, jakim poddawane były zegarki Casio G Shock. Z czasem zaczęła cechować je nie tylko wytrzymałość, ale też innowacyjne, zaawansowane wyposażenie w kompas, termometr, barometr, wysokościomierz. Przydatne okazało się podświetlenie.

Na fali popularności Zegarki G-Shock zaczęło produkować również w wersji damskiej, a nawet dziecięcej. Nie zmienił się ich masywny styl, ale marka zaprezentowała swoje wyroby w szerszej palecie kolorów, a także cen. Najbardziej zaawansowane wersje Masters od G kosztują nawet kilka tysięcy złotych, ale podstawowe, równie solidne modele można kupić już za 400 — 500 złotych.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Takiego zegarka właśnie szukałem. Proszę o jeden w celu testowania.

  2. Chętnie przetestujemy ten model zegarka

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać