Poradniki zakupowe

Gadżety reklamowe dla najlepszych klientów firmy

gadżety reklamowe

DYSKUSJA

Gadżety reklamowe to sprawdzony sposób reklamowania swojej działalności gospodarczej, marki czy przedsiębiorstwa, stanowiący uzupełnienie poważniejszych działań reklamowych, ukierunkowanych przede wszystkim na zdobycie nowych klientów. Gadżety reklamowe przeznaczone są dla tych klientów, którzy już firmę odwiedzili i wbrew pozorom są bardzo istotnym elementem promocji. Przeznaczone do rozdawania klientom, mogą stanowić również doskonały nośnik reklamowy, produkt, na którym można przekazać obecnym i przyszłym klientom firmy wiele informacji. Każdy gadżet reklamowy, oprócz walorów użytecznych, posiada bowiem walory reklamowe. Można na nim zamieścić różne dane – nazwę firmy, logo czy kontaktowe numery telefonów. O możliwościach reklamowych tego rodzaju gadżetów, dowiedziało się już wielu przedsiębiorców. Warto skorzystać ze sprawdzonych doświadczeń i w promocji swojej firmy czy marki, również uzupełnić działania reklamowe, zamawiając dla klientów wybrane gadżety reklamowe.

Gadżety reklamowe to szeroki temat

Gadżety reklamowe to temat bardzo szeroki. Mówiąc o tych produktach, tak naprawdę mówi się o setkach różnych rzeczy. Gadżetem reklamowym może być tani długopis, a nawet ołówek, droższy kalendarz, czy drogie zestawy do pisania, podkładki pod laptopa, teczki na dokumenty, torby papierowe z logo, produkty skórzane, gadżety elektroniczne. Warto o tym wiedzieć i dostosowywać rodzaj gadżetów do profilu klientów.

Tanie gadżety reklamowe

Tanie gadżety reklamowe, takie jak długopisy czy kalendarzyki, z punktu widzenia osoby, która je zamawia, są atrakcyjne, głównie z uwagi na cenę. Nie ma, co do tego wątpliwości. Tego rodzaju gadżety, aby spełniły swoją rolę, również jednak muszą być atrakcyjne pod względem wyglądu i przydatności. Kiepskiej jakości długopis, kalendarzyk, miarka czy piłeczka nie zachęcą klientów do ponownego odwiedzenia firmy, one same zaś najprawdopodobniej szybko trafią do kosza, dlatego do wyboru tego rodzaju gadżetów również należy przywiązywać dużo uwagi Długopis, kalendarzyk, czy inny drobiazg można wręczyć klientom, którzy odwiedzają firmę po raz pierwszy, kupują niewiele, nie rokują jako kleci przynoszący krociowe zyski, jednak są ważni, gdyż to tak naprawdę oni budują obroty firmy. Inna sytuacja jest w przypadku klientów, którzy dla firmy wiele znaczą. W przypadku takich klientów, dobór gadżetów musi być bardzo przemyślany.

Kluczowi klienci firmy

Kluczowi klienci firmy, to osoby, których nie należy obdarowywać tanimi gadżetami. Taki podarunek może co najwyżej ich obrazić. Gadżety reklamowe dla istotnych klientów firmy muszą być inne. Z pewnością dużo droższe, ładniejsze i praktyczne, by rzeczywiście były użytkowane. Wybór takich gadżetów jest niemały, każdy, kto szuka, znajdzie więc gadżety, które sprawdzą się w przypadku jego klientów. Oczywiście kluczowi klienci firmy, nie są osobami, którym można wręczyć przypadkowy gadżet, który jest nieco droższy od przysłowiowego długopisu. Warto posiadać kilka różnych typów gadżetów i wręczać takie, jakie wydają nam się najodpowiedniejsze. Klient „z klasą”, z pewnością ucieszy się ze skórzanych, ładnych teczek, czy nawet kalendarzy, klient, który preferuje styl bardziej swobodny, z pewnością przyjmie gadżety elektroniczne, lub podobne prezenty. Jednym słowem – dobór prezentów do charakteru klienta ma w tym przypadku olbrzymie znaczenie. W przypadku tanich gadżetów tak nie jest – długopis, breloczek, czy inny drobiazg można wręczyć każdemu klientowi przekraczającemu próg firmy, kluczowi klienci jednak zasługują na lepsze traktowanie. Pamiętając o tym i wręczając im gadżety reklamowe z wyższej półki, z pewnością zapracujemy na ich uznanie, co niewątpliwie przełoży się na wzrost popularności naszego biznesu.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

3 Komentarze

  1. Gadżety reklamowe- czyli tak naprawdę wszystkie produkty zaopatrzone w logo nie zawsze muszą być upominkiem wręczanym klientom.
    Pracownik wyposażony w koszulkę z logo, długopis z hasłem promocyjnym i firmowy notes z pewnością jest traktowany dużo poważniej od osoby która nie posiada tych wszystkich w/w gadżetów. Niby to tylko „gadżeciki” ale dzięki tym wszystkim drobnym detalom niewielka firma zyskuje znacząco w oczach klienta, sprawia wrażenie bardziej profesjonalnej a co za tym idzie.. zwiększa swoje obroty, zwiększa sprzedaż i oczywiście zwiększa zyski.
    Warto więc zastanowić się dokonując zakupów biurowych,,, czy nie warto zamiast zwykłego długopisu zainwestować naprawdę niewielkie kwoty i kupić te produkty w firmie z artykułami promocyjnymi.

  2. Fajny komentarz. Silne argumenty.

  3. Gadżety reklamowe to fajny pomysł na miłą niespodziankę…

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać