Promocje

Gdzie szukać informacji o sytuacji rolnictwa?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Rolnictwo stanowi jedną z bardzo ważnych gałęzi polskiej gospodarki. Gdzie można znaleźć najnowsze informacje dotyczące sytuacji polskiego rolnictwa oraz rolników?
rolnictwo

Bycie rolnikiem w XXI wieku jest znacznie łatwiejsze niż przed laty. Obecnie do dyspozycji jest nowoczesna technologia – specjalistyczne maszyny i urządzenia rolnicze, zaawansowane nawozy oraz środki ochrony roślin, ale również szybki dostęp do kluczowych informacji o rolnictwie, które można uzyskać online. Skąd czerpać najświeższe, wiarygodne informacje dotyczące branży rolniczej?

Strony instytucji

Wiele wartościowych informacji dotyczących rolnictwa dostępnych jest na stronach internetowych instytucji rolniczych. Zaliczają się do nich między innymi:

  • Ośrodki Doradztwa Rolniczego,
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
  • Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa,
  • Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza,
  • Izby Rolnicze,
  • Branżowe organizacje rolników.

 

Serwisy rolnicze

Dużo pomocnych informacji związanych z rolnictwem można również znaleźć na serwisach rolniczych. Istnieją serwisy internetowe systematycznie publikujące informacje branżowe – aktualności, artykuły, wywiady, poradniki. Systematyczne korzystanie z nich pozwala trzymać rękę na pulsie i pogłębiać swoją wiedzę.

Blogi internetowe

Ciekawe porady, opinie, testy można znaleźć na blogach internetowych prowadzonych przez rolników oraz firmy związane z branżą.

Własny blog online posiada między innym Syngenta, która jest znanym dostawcą środków ochrony roślin. Można znaleźć na nim wiele interesujących informacji o ochronie roślin, aktualnych nowinach z branży i nowoczesnych technologiach agrotechnicznych.

Media społecznościowe

Źródłem najświeższych informacji o sytuacji w rolnictwie mogą być również media społecznościowe. Są dzisiaj jednymi z podstawowych źródeł wiedzy, służą do szybkiej wymiany informacji, poszukiwania porad etc.

Internet stał się dzisiaj głównym źródłem informacji o rolnictwie – to tutaj najważniejsze aktualności, porady, testy można mieć na wyciągnięcie ręki.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje