Poradniki zakupowe

Gumy do ćwiczeń – dla kogo są polecane i jakie są ich rodzaje?

exercise band

DYSKUSJA

Gumy do ćwiczeń są wszechstronnymi narzędziami treningowymi. To modele o różnej grubości, długości, jak i oporze. Sprzęty te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie zastępowały urządzenia spotykane na siłowni. Znajdują zastosowanie w domu, jak i podczas treningu na zewnątrz. Gumy oporowe sprawdzają się do ćwiczeń rozciągających, treningu siłowego, mobilnego czy funkcjonalnego.

Komu polecany jest trening z gumami?

Gumy oporowe to znakomita propozycja dla wszystkich osób, które chcą ćwiczyć w domowym zaciszu. To tanie akcesoria o kompaktowych wymiarach, a więc nie zajmują wiele miejsca. Są one też dobrą opcją dla osób, które zamierzają ćwiczyć np. w parku. Gumy do treningu pomogą Ci uzyskać pożądaną formę, będą wsparciem w procesie odchudzania, a także zadbają o jędrne ciało. Narzędzia te wspierają również nabieranie masy mięśniowej. Niektóre osoby sięgają po nie także do rehabilitacji, w tym dzieci. Może z nich korzystać praktycznie każdy, bez względu na wiek oraz poziom zaawansowania.

guma do cwiczeń

Rodzaje gum do ćwiczeń

Na rynku spotkać można różne rodzaje gum do ćwiczeń o odmiennych parametrach oraz zastosowaniu. Trzy podstawowe rodzaje to:

  • Taśmy pilates – gumy w postaci paska o długości od 120 do 180 cm. To sprzęty wytrzymałe, lekkie i cienkie. Polecane zwłaszcza do ćwiczeń rozciągających, rozluźniających i rehabilitacji. Ich wartość oporu wynosi od 5 do 15 kg,
  • Mini bands – gumy oporowe w formie małej pętli, których obwód wynosi ok. 50 cm. Ich używanie zalecane jest w celu rzeźbienia dolnych partii ciała, a zwłaszcza ud i pośladków. To także dobry wybór dla osób początkujących,
  • Power bands – gumy w formie zamkniętej opaski, nieco dłuższe oraz grubsze od mini bands. W związku z tym stawiają większy opór i stanowią skuteczną alternatywę dla np. hantli.

Producenci tych narzędzi dzielą je także według koloru. Modele o kolorze żółtym, różowym i zielonym mają najmniejszy opór. Sprzęty niebieskie i czerwone to taśmy o średnim oporze, natomiast te w kolorze czarnym, fioletowym, szarym i złotym to propozycje o największym obciążeniu. Gumy do ćwiczeń mogą być materiałowe, wykonane z lateksu, syntetycznego kauczuku czy nylonu.

Regularne korzystanie z taśm oporowych to sposób na wzmocnienie ciała i ogólnej kondycji. Osiągnięcie wymarzonej, sportowej sylwetki i zbudowanie siły mięśniowej. Za ich pomocą można też zyskać lepszą równowagę i koordynację czy poprawić zakres ruchów. Używanie gum polecane jest osobom po kontuzji czy zabiegu chirurgicznym, gdyż pozwalają one uzyskać lepszą stabilność mięśni. Warto dodać, że mają ograniczony zakres rozciągania, co zmniejsza ryzyko nadwyrężenia mięśni i stawów.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
2
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać