Promocje

Historia sneakersów Nike Air Max 90

logotyp zakupersi

Zastanawiacie się, jakie były początki legendarnych butów Nike – air maxów 90? Cóż, w chwili premiery nawet się tak nie nazywały. Dopiero po 2000 roku, gdy ukazała się ich reedycja, zmieniły nazwę z Air Max III na obecną. Ich historia wiąże się z poszukiwaniami nowej formuły przez markę z Oregonu. Zaprojektowana koncepcja zdominowała całą dekadę i ustanowiła w modzie trendy, które nie przeminęły do dziś.

Nike Air Max 90 – projekt

Projektantem Nike Air Max 90 była legenda marki, czyli Tinker Hatfield, wcześniej odpowiadający między innymi za pierwsze air maxy w historii. Tym razem designer postawił na agresywną sylwetkę i dynamiczny charakter buta. W produkcji wykorzystał skórę oraz syntetyczny zamsz. Wszystko razem złożyło się na zupełnie nową jakość. Biorąc pod uwagę kolorystykę pierwszych modeli air maxów 90, trudno się dziwić, że zyskały one status bodaj najpopularniejszych sneakersów lat 90.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Wszystkie kolory air maxów 90

Na początku Nike Air Max 90 ukazały się w dwóch kolorystycznych odsłonach. Były to Hyvent Orange i Laser Blue. Ten pierwszy wariant dziś znany jest jako popularny Infrared, lecz w oryginalnym wydaniu pojawiało się jedynie określenie Radiant Red. Przez lata air maxy 90 trwały na rynku bez jakichkolwiek zmian. Dopiero w 2002 roku zdecydowano się na reedycję, choć i ona pozostawała wierna oryginałowi. To wtedy – gdy w Australii ukazały się sneakersy w kolorze Mx Orange – zaczęły one karierę pod nazwą Air Max 90. Wariant Infrared z kolei oficjalnie pojawił się dopiero rok później – w modelach skierowanych na rynek europejski i azjatycki.Spadek formy

Kolejna odsłona ukazała się w 2005 roku. Nike Air Max 90 stały się częścią zestawu History of Art i po raz pierwszy od premiery doczekały się tym samym oficjalnej reedycji na rynku amerykańskim. Zmniejszono w nich okienko w podeszwie, lecz zachowano kultowy kształt cholewki. Była to prawdopodobnie ostatnia przed długą przerwą odsłona tych butów, która cieszyła się uznaniem fanów. Już w 2006 roku bowiem Nike dokonało swoistej rewolucji. Ukazał się zestaw One Time Only, w którym oryginalnej cholewie towarzyszyła podeszwa 360 Air Max. To nie spodobało się już użytkownikom. Następne były modele Premium Ostrich oraz Air Max 90 Current, w których dominowała siateczka syntetyczna. Zainteresowanie godne tej serii zdobyła dopiero reedycja z 2012 roku, kiedy miała miejsce…

… kolejna rewolucja

Ogromną zmianą okazała się bezszwowa cholewka wprowadzona do air maxów 90 w 2012 roku. Model nazwano Air Max 90 Hyperfuse. Nowoczesne rozwiązanie, hołdujące innowacyjnym technologiom, spodobało się użytkownikom. Takie tendencje widać również w późniejszych odsłonach – na przykład z roku 2013 czy 2014.

Mimo zaawansowanego wieku Nike Air Max 90 pozostają prawdopodobnie najpopularniejszymi sneakersami wszech czasów. Ich sylwetki nie da się pomylić z żadnym innym modelem, a legendarny status sprawia, że przyciągają one na ulicach zazdrosne spojrzenia. To dlatego na całym świecie mają całe rzesze wiernych fanów.

darmowe próbki bebilon dla dzieci

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje