Poradniki zakupowePromocje

Ile kosztuje używanie pieluszek wielorazowych?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Stosowanie pieluszek wielorazowych zyskuje coraz więcej zwolenników. Sporo mówi się o tym, że jest to rozwiązanie proekologiczne, idealnie wpisuje się również w ideę rodzicielstwa bliskości czy życia w zgodzie z naturą. Wielu rodziców zadaje sobie jednak pytanie, jak kosztowne jest korzystanie z pieluszek wielorazowych, dlatego postanowiliśmy powiedzieć na ten temat kilka słów.
otulacz welniany holly top

Rodzaje pieluch wielorazowych

Pierwszą odpowiedzią na pytanie dotyczące kosztów pieluch wielorazowych jest odpowiedź to zależy. Największym bowiem kosztem, który musimy ponieść na początku, jest koszt zakupu pieluszek. Ich cena zależna jest jednak nie tylko od producenta, ale również od rodzaju.

Możemy zdecydować się na pieluszki z kieszonką, do których należy dokupić chłonne wkłady. Koszt jednego zestawu zależy od producenta, ale można przyjąć widełki 20-70 zł. Takich pieluch potrzebujemy co najmniej kilkanaście, bo zmienia się je po każdym zużyciu, a przynajmniej na początku jest ono bardzo duże. Do tego należy doliczyć koszt otulaczy. Tych możemy mieć mniej, bo doświadczeni użytkownicy pieluch wielorazowych mówią, że wystarczą 3-4.

Drugim popularnym rozwiązaniem jest zakup pieluszek all-in-one. Są one uznawane za wygodniejsze w użytkowaniu i zdecydowanie bardziej przypominają codzienne korzystanie z pieluch jednorazowych. W pieluszkę jest od razu wszyty chłonny wkład, a zewnętrzna warstwa jest zrobiona z takiego materiału jak otulacz, co zapobiega przeciekaniu. Koszt jednej pieluszki all-in-one waha się w zależności od producenta od 40-85 zł. Takich pieluszek powinniśmy mieć kilkanaście, bo musimy tutaj wziąć pod uwagę nie tylko dzienne zużycie, ale również proces prania i suszenia, na który potrzeba czasu.

Dodatkowe koszty

Oprócz samego zakupu pieluch wielorazowych koniecznie musimy pamiętać również o kosztach dodatkowych związanych z praniem i dezynfekcją pieluszek. Używanie środków odkażających jest konieczne, lecz koszt z nimi związany jest porównywalny z kosztem zakupu tradycyjnych środków do prania.

Patrząc na powyższe wydatki stosowanie pieluch wielorazowych może się wydawać kosztowne, gdyż wymaga pewnej inwestycji na wstępie. Natomiast porównując ten koszt z kosztem używania pieluch jednorazowych przez cały okres pieluchowania otrzymujemy podobne wyniki lub nawet tańsze jest używanie pieluch wielorazowych. Dla wielu osób jednak dodatkową zaletą korzystania z pieluch wielorazowych jest ich naturalne pochodzenie i to właśnie dlatego je wybierają, chcąc żyć w zgodzie z naturą i troską o środowisko.

Pieluchy wielorazowe, otulacze i inne akcesoria znajdziesz na Allegro

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Widzę tu co raz więcej tego typu tekstów, ale może warto byłoby je oznaczyć jakimś znakiem, że jest to sponsorowane czy jest reklamą? Rozumiem, zarobek jest zarobkiem, ale zaufanie do strony baaardzo spada. Widzę to wśród moich znajomych.

    1. @Eliza pomyślę. Dzięki. :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać