Poradniki zakupowe

Ile wynosi dofinansowanie do roweru elektrycznego?

rower-elektryczny

DYSKUSJA

Nie tylko hulajnogi z roku na rok zyskują kolejnych zwolenników. Regularnie wzrasta bowiem również popularność rowerów elektrycznych. I choć często się się słyszy, że zakup roweru elektrycznego jest rozwiązaniem 'dla osób leniwych, które nie chcą wkładać wysiłku podczas jazdy’, nie ma nic bardziej mylnego. Aby przemierzać kolejne kilometry pojazdem, trzeba pedałować. Rower elektryczny nie wyręcza bowiem rowerzysty w pedałowaniu, a raczej wspomaga je za pomocą silnika. Dzięki temu, korzystać z pojazdu mogą również osoby o ograniczonej sprawności fizycznej. Rowery elektryczne ułatwiają jazdę, sprawiając że staje się lżejsza nawet na wymagających terenach. Na czym polega fenomen e-bike’ów? Jak zdobyć środki na zakup rowerów elektrycznych?

Czy zakup rowerów elektrycznych się opłaca?

Rozwój elektromobilności nie dotyczy już tylko krajów zachodnich. Na ulicach polskich miast nie brakuje pojazdów elektrycznych, na które decyduje się coraz więcej osób. Nowoczesne elektromobile są nie tylko wygodne, ale i prezentują się bardzo efektownie. Rower elektryczny to świetna alternatywa dla tradycyjnego i co ważne, podobnie jak klasyczny rower, elektryk może dostarczyć dużą dawkę pozytywnych emocji i adrenaliny. O zakupie roweru elektrycznego często myślą osoby, którym kondycja fizyczna nie pozwala na odległe wyprawy rowerowe. E-bike umożliwia pokonywanie długodystansowych tras każdemu niezależnie od tego czy uprawia kolarstwo regularnie. Dlatego też rowery elektryczne stanowią świetną formę aktywności dla osób starszych. Poza tym pojazdy elektryczne z powodzeniem mogą stać się środkiem lokomocji do pracy. Dzięki nim uniknie się postoju w korkach, a dodatkowo zastąpienie samochodu elektrykiem, ograniczy miesięczne wydatki.
rower elektryczny

Jaka jest cena rowerów elektrycznych?

Ceny e-bike’ów są bardzo zróżnicowane. Producenci jednośladów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych użytkowników, starają się w jak największym stopniu, dopasować pojazd do ich potrzeb. Modele różnią się od siebie parametrami w tym m.in. mocą silnika czy wytrzymałością baterii. Niemniej w porównaniu z tradycyjnym rowerem elektrycznym, ceny są wyższe. Elektryk może kosztować 5 tys. zł, ale i 12 tys. zł. Nie jest to więc mały wydatek. Jednak z roku na rok, wraz z rosnącą popularnością e-bike’ów, ich cena staje się coraz bardziej przystępna dla każdego. Poza tym, należy zaznaczyć, że obecnie wiele polskich miast praktykuje dotacje na rowery elektryczne. Dofinansowanie do roweru elektrycznego może wynosić nawet 2500 zł.

Dotacje na rowery elektryczne

O udzielenie dotacji do zakupu rowerów elektrycznych zabiegali m.in. mieszkańcy Białegostoku pod koniec listopada tego roku. Miasto w ramach swoich programów elektromobilności, przeznaczyło na ten cel aż 750 tys. zł. Natomiast z dopłat do rowerów elektrycznych w 2022 roku, skorzystali mieszkańcy Gdyni. Do grona miast wspierających w ten sposób elektromobilność niebawem ma dołączyć również m.in. Bydgoszcz oraz Wrocław. Do e-bike’ów objętych programem dopłat, zaliczają się zarówno rowery klasyczne jak rower elektryczny damski oraz męski, ale i elektryki trekkingowe czy MTB. Dzięki dofinansowaniu na elektromobila może sobie pozwolić coraz więcej osób. Otrzymując dotację, koszt roweru znacząco spada.

Lista korzyści z poruszania się rowerem elektrycznym jest bardzo długa. Do niedawna największą wadą zakupu elektryka była jego cena. Obecnie dzięki dotacji z miasta, wydatek na e-bike’a może być dużo niższy. Propozycja przewiduje dopłatę nawet 2500 zł. Dzięki temu do grona szczęśliwych posiadaczy elektryków, dołączają kolejne osoby.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać