Promocje

Jak działają przesyłki kurierskie podczas świąt?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Święta to bardzo intensywny czas w e-commerce, ale i w firmach kurierskich. Klienci zamawiają ozdoby świąteczne, niezbędne sprzęty, artykuły spożywcze i oczywiście prezenty. Osoby prywatne nadają bliskim paczki, by sprawić im radość z okazji świąt. Kluczem do sukcesu jest jednak to, by przesyłka była nadana z odpowiednim wyprzedzeniem i dotarła do odbiorcy na czas. Jak działają przesyłki kurierskie podczas świąt? Sprawdźmy!
paczki kurierskie

Usługi kurierskie w okresie świątecznym – najważniejsze informacje

Większość firm kurierskich pracuje od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do godz. 18:00, a niektóre dłużej, do godz. 20:00. Niekiedy za dodatkową opłatą, kurier może dostarczyć przesyłkę również wieczorem albo w weekend. Decydując się na usługi kurierskie, warto sprawdzić, jakie są możliwości – sprawdź dostępne firmy kurierskie na platformie wysyłkowej Sendit i ich ofertę.

Kurierzy obsługują coraz więcej przesyłek, a w okresie okołoświątecznym biją pod tym względem absolutne rekordy. Aby otrzymać swoje zamówienie na czas – warto zrobić zakupy z wyprzedzeniem. Chcąc nadać paczkę i zyskać pewność, że dotrze przed świętami, również nie warto zwlekać z nadaniem. W tym czasie kurierzy w pocie czoła pracują od rana do wieczora, a i tak mogą wystąpić opóźnienia w dostawach. Warto mieć margines i nie ryzykować, że przesyłka nie dotrze do 23 grudnia.

Przesyłki przed świętami – z jakich usług warto skorzystać?

Harmonogram pracy kurierów w święta 2022 jest dość przewidywalny. W tym roku Wigilia przypada w sobotę, pierwszy dzień świąt w niedzielę, a drugi dzień świąt w poniedziałek. Kurierzy mają wolne w niedzielę oraz w poniedziałek. Niektóre firmy pracują także w soboty – np. DPD, InPost, UPS, DHL czy FedEx, więc najpewniej i w Wigilię będą doręczać przesyłki do odbiorców. Informacji o tym, w jakich godzinach kurierzy będą świadczyć usługi, warto poszukać na stronach przewoźników lub dzwoniąc na infolinię. Jeśli zależy Ci na przesyłce przed Sylwestrem i nie musisz mieć jej na święta, bez obaw – już we wtorek, 27 grudnia 2022, kurierzy wracają do pracy w standardowych godzinach.

Czy firmy kurierskie działają w święta?

Podsumowując więc, przesyłki kurierskie podczas świąt nie docierają do odbiorców. Kurierzy mają wolne 25 i 26 grudnia. Ostatnich paczek można spodziewać się w Wigilię 24 grudnia, jednak w związku z tym, że w tym roku przypadną ona w sobotę, nie wszystkie przesyłki będą tego dnia doręczane. Najczęściej dostawy w soboty są dodatkowo płatne i tylko niektórzy przewoźnicy oferują taką opcję. Istnieje też szansa, że kurier InPost dostarczy paczkę do Paczkomatu w piątek 23 grudnia wieczorem lub w sobotę 24 grudnia rano – wówczas przesyłkę można będzie odebrać także w święta.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje