Jak mądrze wyrzucać śmieci?
DYSKUSJA

Jak uniknąć paniki, która zaczyna paraliżować nasz kraj i wyrzucać odpady mądrze? Zebraliśmy dla Was kilka wskazówek jak poradzić sobie w obliczu zagrożenia oraz jak nie stracić rozsądku planując zakupy.

zakupy produkty

Standardowa segregacja odpadów

  • Kolor żółty – tutaj wyrzucamy opakowania z tworzyw sztucznych oraz metalu. Przykład: opakowania po kosmetykach, wszelkie styropianowe oraz po produktach spożywczych.
  • Kolor niebieski – tutaj wyrzucamy opakowania papierów oraz wszelkie papierowe odpady. Oczywiście, pod warunkiem, iż są suche oraz czyste.
  • Kolor zielony – tutaj wyrzucamy szkło, czyli butelki, słoiki itp.
  • Kolor brązowy – tutaj wyrzucaj BIO odpady, czyli wszelkie pozostałości po gotowaniu czy pieczeniu (resztki jedzenia, obierki z warzyw i owoców)
  • Kolor szary – tutaj wyrzucaj odpady zmieszane. Czyli wszelkie zabrudzone śmieci, które nie pasują do innych pojemników.

Odpady niebezpieczne i medyczne

W przypadku tych „wyjątkowych” śmieci, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie zanieść takie odpady. Elektrośmieci można oddawać w sklepach (baterie można w praktycznie każdym sklepie spożywczym, niektóre sklepy sprzedające RTV i AGD skupują np. stare telewizory). Natomiast odpady medyczne warto wyrzucać do specjalnych pojemników na przykład w szpitalach lub aptekach (np. stare leki)

śmieci

Odpowiednia firma odbierająca odpady

Pomocą w problemie wyrzucania śmieci może być odpowiednia firma wyrzucająca odpady. Jak taką znaleźć? Wpisując w wyszukiwarkę „wywóz śmieci” dla przykładu. Następnie sprawdzić wyniki.

Jak zachować się w obliczu paniki?

Znikające z półek artykuły spożywcze czy przemysłowe to pierwsza widoczna oznaka tego, że czuć w naszym społeczeństwie niepokój. Nie warto jednak dać się „zaprosić” do tego zjawiska. Zakupy róbmy mądrze, nie robią przesadnych zapasów kupując 20 opakowań makaronu. Kupmy kilka na zapas, ale 2-3. Nie warto również kupować przesadnej ilości mięsa i je mrozić, żeby potem nie wyrzucać.

Jak robić zapasy?

Jeśli kupujemy coś „na zapas” ważne jest, aby kupować więcej produktów, które mają długą datę ważności. Wszystko po to żeby nie produkować odpadów więcej niż zwykle. Pamiętajmy, że gdy sytuacja minie i będzie stabilna, nasze życie znowu wróci do normy. W każdym planowaniu dużych zakupów należy sprawdzać daty ważności oraz miejsce w domu na zapasy.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
1
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Tematy:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać