Poradniki zakupowePromocje

Jak przygotować ogród na wiosnę?

logotyp zakupersi

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Coraz bardziej tęsknimy za ciepłymi dniami, by móc odpocząć w ogrodzie. Dlatego coraz więcej z nas planuje sprzątanie oraz przygotowywanie do sezonu wiosennego ogrodu. Jak przygotować? O czym warto pamiętać? https://zakupersi.com/promocja/jak-przygotowac-ogrod-na-wiosne/

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Coraz bardziej tęsknimy za ciepłymi dniami, by móc odpocząć w ogrodzie. Dlatego coraz więcej z nas planuje sprzątanie oraz przygotowywanie do sezonu wiosennego ogrodu. Jak przygotować? O czym warto pamiętać? I gdzie znaleźć odpowiednie centrum ogrodnicze? Przeczytaj i sprawdź.

gardening-2448134_1920

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Zrób swój projekt/plan ogrodu

Sprawa w sumie podstawowa, ponieważ jeśli chcemy stworzyć nowy ogród lub odnowić stary, musimy mieć jakiś plan lub projekt. Nie musi być on wykonany przez specjalistyczną firmę czy projektanta. Wystarczy, że będziemy wiedzieli co chcemy osiągnąć, i następnie przeniesiemy to na kartkę czy do komputera.

grandparents-1692805_1920

Napisz wstępną listę zakupów

Zrób sobie wstępną listę tego, co chcesz w ogrodzie umieścić. Na podstawie projektu czy planu będzie o wiele łatwiej Ci to wykonać. Kwiaty, krzewy, drzewa, a także meble ogrodowe.

Znajdź sprawdzone centrum ogrodnicze

Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego centrum ogrodniczego. Najlepiej znaleźć takie, które posiada bardzo szeroką ofertę. Poniżej przedstawiamy przykładową ofertę, która powinna Cię zainteresować jeśli chcesz uzyskać kompleksowe usługi.

Centrum ogrodnicze oferuje:

  • Drzewa liściaste – Brzozy, Dęby, Lipy, Klony, Akacje, Graby, Buki, Wiązy.
  • Drzewa i krzewy iglaste – Cisy, Sosny, Żywotniki (tuje), Cyprysiki, Jałowce, Świerki.
  • Krzewy liściaste – Bukszpan, Bzy, Derenie, Forsycje, Irga, Jabłonie, Jaśminowce, Kaliny, Krzewuszka cudowna, Laurowiśnie, Magnolie, Ostrokrzewy, Perukowce, Pięciorniki, Róże, Tawuły, Wierzby, Żarnowiec.
  • Hortensja ogrodowa –
  • Hortensja bukietowa
  • Klony palmowe
  • Drzewa i krzewy owocowe – Agresty, Borówki, Truskawki, Poziomki, Jeżyny, Winorośl, Maliny.
  • Kwiaty rabatowe i balkonowe – Aksamitka, Begonia, Bratki, Dalie, Goździki, Lobelia, Malwy, Lwia paszcza, Niecierpek, Pelargonia pełna, Pelargonia angielska, Petunia, Starzec, Werbena, Surfinia.
  • Byliny – Hosty, Liliowce, Astry, Floksy, Goździki, Jeżówki, Lawenda, Macierzanka, Łubin, Orlik, Ostróżka, Rojnik.

Jak widać na wyżej przedstawionym przykładzie możliwości przyzdobienia ogrodu jest wiele. W zależności od tego czy chcemy mieć ogród z drzewami owocowymi czy też posiadać w nim tylko kwiaty – wybór jest ogromny. Wystarczy mieć dobrze ułożony plan, znaleźć odpowiednie centrum ogrodowe i wybrać idealną ofertę dla nas. Warto się spieszyć, ponieważ wiosna może nas zaskoczyć już niedługo. A jak wiadomo nic nie zastąpi odpoczynku w pięknym ogrodzie wiosną.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać